שיפוץ חול ירוק בבית היציקה של הובי

/
/
/
67 Views

חול ירוק הוא אחד מאמצעי היציקה העתיקים ביותר המוכרים לתעשייה, ניתן לייחס את השימוש בו ביציקה לתקופות המוקדמות. אבל האם אתה יודע איך להפיק מזה את המיטב.

בעוד השימוש בו בפעולות יציקה מסחריות פחת במקצת, לחול ירוק עדיין יש את מקומו במפעל היציקה התחביב. ניתן להרכיב חול ירוק באמצעות חומרים בסיסיים למדי, והוא עדיין בשימוש לייצור יציקות אלומיניום, ברונזה וברזל אפור באיכות צליל במפעלי יציקה תחביבים רבים הפזורים על פני הגלובוס.

חול ירוק הוא גם ידידותי מבחינה אקולוגית בכך שניתן למחזר אותו ולעשות בו שימוש חוזר כמעט ללא הגבלת זמן, לפני שהוא מושלך לטובת אצווה שנעשתה לאחרונה.

כאשר חול ירוק היה חומר היציקה המסחרי המועדף, נעשה שימוש במכונות מיוחדות לעיבוד מחדש של החול כדי להסיר חפצים זרים ולפירוק גושי החול היבשים ושיקום החול עבור חנות היציקה.

מכיוון שחול ירוק עובר שיפוץ או מזגן מחדש על ידי הוספת מים, נדרשת לא מעט עבודת עיבוד כדי להתאים אותו שוב לעבודות דפוס.

למרבה הצער, לעובד היציקה התחביב אין את המותרות של מכונות עיבוד אוטומטיות, ולכן משימת השיפוץ של עובד היציקה התחביב מצטמצמת לתהליך ידני מפרך, שעלול להפוך במהרה מייגע אם צריך לעבד כמות גדולה של חול.

כשאנחנו מדברים על עיבוד מחדש של חול ירוק, אנחנו לא מדברים על עיבוד או כרסום של אצווה חדשה של חול ירוק, וזה נושא שונה לגמרי.

כדי לשפץ חול ירוק, בדרך כלל מכניסים אותו לתוך קלע חול כדי לשבור את הגושים והגושים, שנוצרים באופן טבעי בתבנית החול הירוק במהלך התמצקות יציקות המתכת, חלק ניכר מתכולת הלחות של החול מונעת גם בשלב זה.

אחת האפשרויות של עובד התחביב לשפץ ולטפח חול ירוק היא להשתמש בשיטת הנפה הידנית האיטית לפיה המפעיל מעבד את החול באופן ידני דרך חידת תיל על מנת לשבור את החול הגוש, ואז ניתן לבצע את הטימחה מחדש על ידי הוספה איטית מים וחיתוך, הפיכת והשלכת החול עם חפירה.

כן, זו עבודה קשה ותהליך איטי, וכזה שבו רוב עובדי התחביבים יאבדו עניין במהירות.

אם אתה רוצה להשתמש בחול ירוק במפעל היציקה לתחביב, אבל לא רוצה לטגן את החול על ידי מערכת ידנית עבודה קשה זו, אז יש דרך אחרת. הדרך המהירה והקלה ביותר לטפח קבוצות קטנות של חול ירוק, כמו שעובד התחביב ידרוש, היא להשתמש בחידה ממונעת.

החידה מסוגלת לעבד כמות גדולה של חול תוך 10 עד 15 דקות, הכוללת את הפריחה ותהליך החזרה, זהו למעשה תהליך תלת כיווני סימולטני.

איכות החול הירוק המופק בשיטה זו היא שאין שני לה, והחידה הממונעת מפחיתה מאוד את עבודת שבירת הגב לכמעט אפסי. כל אחד עם כישורי ייצור מתכת כלליים יכול בקלות לבנות חידה, עלויות החומר אינן יקרות וזמינות.

הדרישות העיקריות הן: מנוע חשמלי קטן, מסננת תיל, קצת צינורות מרובע לבניית המסגרת, בתוספת ההוראות לבניית מכונה יעילה.

עובדי טיוח מוצק ומלט בענף הבניין יכולים גם להשתמש במכונה מסוג זה להכנת מרגמות וחומרי גימור לקירות המיושמים על ידי האג'יןSource by Colin Croucher

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved