שיווק אופנה 101

/
/
/
52 Views

בקצרה, שיווק אופנה הוא מקצוע שלוקח את הטרנדים והעיצובים העדכניים ביותר בבגדים ומעביר אותם לשוק המטרה באופן שהצרכן לא רק מודע למוצר, אלא רוצה ובסופו של דבר אכן קונה את המוצר. שוק יעד הוא תחום של שוק הצרכנים שאליו מבקשת חברה למכור (כלומר לשווק) את הבגדים שלה. כדי לדעת מה זה שיווק אופנתי, חשוב להבין שהשיווק אינו עוצר במודעות במגזינים או בפרסומות בטלוויזיה. עולם השיווק דינאמי לא פחות מעולם האופנה. ביגוד שיווקי כולל אלמנטים כגון קביעה באילו חנויות יש למכור את הבגדים, באיזה מחיר צריך למכור את הבגדים-עד לאופן מראה התצוגות בחנות. משווקי אופנה לרוב מתמצאים בעסקים כמו באופנה ובתרבות פופולרית.

משווקי אופנה הם יצירתיים. ביסודו של דבר, המקצוע עוסק בחיבור לתדמית-אורח החיים-שהצרכן רוצה. לדוגמה, בתעשיית האופנה, נוחות, סגנון, חומר, צבע, סימטריה ושימושיות הם רק ההתחלה של רשימת אלמנטים שמעצבים צריכים לקחת בחשבון בעת ​​פיתוח קו לבוש. משווקי אופנה לוקחים את המשימה צעד קדימה על ידי קביעת הדרך הטובה ביותר לקדם את מאפייני הלבוש לצרכן ולאיזו קבוצת צרכנים לקדם אותו. מה שנקבה בת 65 מחפשת מבגד ערב רשמי שונה בתכלית ממה שגבר בן 21 רוצה מלבוש יומיומי. כתוצאה מכך, משווקי אופנה חייבים להישאר מעודכנים באופנות האחרונות וכן לדעת אילו סגנונות יצליחו למגוון אירועים, קבוצות גיל ודמוגרפיה.

משווקי אופנה ממלאים תפקיד חיוני בתעשיית האופנה מכיוון שהם החוליה המקשרת בין מעצבים לציבור. הצלחת קו הלבוש אינה נשענת אך ורק על עיצובו. לעתים קרובות, שיווק מוצלח הוא לא פחות חשוב, אם לא יותר, לקו כמו הלבוש עצמו. הסיבה לכך היא שהשיווק הוא הכלי שבאמצעותו המעצב מזדהה עם הציבור, והציבור מזדהה עם המעצב. ללא החלפה זו, יהיה קשה לבסס את בסיס הצרכנים הנדרש בכדי לקבל קו הלבשה מוצלח.

בסופו של דבר, שיווק אופנה הוא מקצוע מהנה-לשנות ולהמציא את עצמו מחדש לא פחות מהבגדים שהוא מקדם. הוא משלב את האופי האמנותי של האופנה עם ההיבטים היצירתיים של העסק-מה שהופך קריירה מתגמלת ביותר לשאפתנים וחדשניים.Source by Amie Pronowski

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved