רשת אלחוטית

/
/
/
23 Views

רשת אלחוטית היא מתקן תקשורת המשתמש ברדיו כספק או שכבה פיזית. הרשת הבסיסית מורכבת ממספר תחנות המתקשרות בטווח תדרים של 2.4GHz ו-4.9GHz. רשת אלחוטית היא הטכנולוגיה המתקדמת ואלטרנטיבה לרשתות כאלה אשר מחווטות באמצעות כבלי נחושת פיזיים או סיבים אופטיים. לרשת כזו יש את היתרונות והחסרונות שלה, בהשוואה לרשת קווית. היתרון הגדול בקיום רשת אלחוטית הוא הניידות שלה וביטול הכבלים. החיסרון הפוטנציאלי הוא הפרעות הנובעות ממזג האוויר, התקנים אלחוטיים אחרים או חסימות, כמו קירות. זה צובר ביקוש רב ביישומים ביתיים ועסקיים כאחד.

תקשורת הרדיו הדו-כיוונית פועלת על רצועות תדר גבוה (HF), Very High Frequency (VHF) ו-UHF (UHF). פס ה-HF נע בין 3 ל-30 מגה-הרץ, כאשר ה-VHF בפס של 30 מגה-הרץ עד 300 מגה-הרץ, בעוד ש-UHF שייך לרוחב פס של 300- מגה-הרץ ו-3.0-ג'יגה-הרץ.

רשת מקומית אלחוטית (WLAN) היא קישוריות אלחוטית המוגבלת לרשתות מקומיות. הוא משתמש באותן פונקציות כמו זו של מערכת קווית, כגון רשת מקומית (LAN). WLAN משתמש בטכנולוגיית הספקטרום המפוזר על גלי רדיו לתקשורת בין מכשירים בשטח מוגבל. זה מקל על המשתמש לנוע בתוך אזור הכיסוי הרחב, ועדיין להישאר מחובר.

תקשורת ניידת מרמזת על תקשורת דרך רשת רדיו. הדוגמה הברורה ביותר היא יצירת קישוריות אלחוטית בין רשת סלולרית למכשיר הסלולרי או המסופים הניידים. החיבור בין תחנות הבסיס לרשת הליבה של מפעיל טלפונים סלולריים, במספרים גבוהים באופן מפתיע, מתבצע באמצעות קישורי רדיו. יתרה מכך, רשתות מקומיות אלחוטיות (WLAN) צוברות צמיחה משמעותית בשוק כיום, עם רשתות רדיו במשרד, בבית ולגישה ציבורית. הבסיס של פס רחב אלחוטי קבוע נוצר על ידי שילוב של טכנולוגיות קישור רדיו ו-WLAN, המהווה מעבר מקנייני לפתרונות סטנדרטיים. דוגמה נוספת יכולה להיות, כאשר מבינים כי הספקים המציאו מגוון פתרונות, שבהם חיבור אינטרנט יחיד יכול להיות מנוצל על ידי יותר מחשבים. לכל אלה יש דבר אחד במשותף – המחשבים צריכים להיות מחוברים לרשת.

אנו רואים כיום את הופעתה של נתונים אלחוטיים ותקשורת קולית חלקה. יכולת המפתח של התקשורת האלחוטית מהדור הבא תהיה פרוטוקול קול על אינטרנט (VoIP), המהווה חלק מ-WLAN. איכות השירות (QoS) היא אחת מבעיות התכנון ב-VoIP דרך WLAN. נושאים אלו הם בעיקר, בקרת שיחות, קיבולת רשת, אספקה, ארכיטקטורה ואחרים. לצורך אופטימיזציה של רשת זו, יש לבדוק את הבעיות על בסיס WLAN-by-WLAN. לעמוד בדרישות של שלושה פלחי שוק עיקריים הוא אתגר בפני עצמו בפרמטרי פריסה של רשתות WLAN. פלחי שוק אלו הם:

1. יישומי מגורים, משרדים קטנים ומשרדים ביתיים.

2. רשת פרטית ב-VoIP WLAN.

3. VoIP על WLAN המתממשק לרשת הטלפון הציבורית.

להלן היתרונות של טכנולוגיית WLAN:

 ישנם מצבים שבהם, קישוריות קווית בין תחנות הופכת ליקרה, לא נוחה או בלתי אפשרית. לדוגמה, הנחת כבלים הופכת להצעה יקרה מאוד בבניין גדול, שבו ממוקמות התחנות.

 על מנת לחבר שני בניינים, מופרדים על ידי מכשול פיזי, משפטי או פיננסי כלשהו, ​​אתה יכול לבקש מרשות התקשורת שלך לספק לך קישורים נחוצים, או שאתה יכול להשתמש ביישום WLAN עבור הקישוריות.

 WLAN יכול לשמש כאמצעי זמני לתקשורת, הקיים לזמן מסוים בלבד. לדוגמה, רשת כזו מתאימה לתערוכות או לכנסים, שבהם הנחת כבלים לרשת Ethernet הופכת מיותרת.

 בבניינים מסוימים, הנשלטים על פי חוקי בנייה, הנחת כבל הופכת לבלתי חוקית. WLAN מוצא יישום מושלם במצב זה.

 טכנולוגיית ה-WLAN אטרקטיבית מאוד לבעלי בתים עם מספר מחשבים. ניתן להקים רשת מבלי לקדוח חורים בקיר ולהניח את הכבלים לקישוריות.

 בעל מחשב נייד נייד תמיד יכול להישאר מחובר לרשת, בין אם הוא נמצא במסדרון, בלובי, קפיטריות, כיתות או בפגישה.

 דרך קלה להישאר מחובר לאינטרנט במקומות ציבוריים.

וכו

אם אתה באמצע מקום ציבורי, כמו שדה התעופה, בית הקפה, הספרייה או המלון, רוב הסיכויים שאתה כבר מחובר לרשת אלחוטית. מספר הולך וגדל של ערים משתמשות בטכנולוגיית WiFi או 802.11 רשת כדי לספק שירות אינטרנט בעלות נמוכה לתושבים. מגיע זמן שבו רשת אלחוטית תאפשר לך לגשת לאינטרנט כמעט בכל מקום ובכל זמן, ללא שימוש בחוטים. המפעילים הסלולריים החלו לספק שירות אינטרנט אלחוטי כזה, באמצעות כרטיס רשת אלחוטי, שנכנס למחברת שלכם. זה הופך אותך לנייד לכל מקום שאתה הולך ואפילו למקומות בעולם עם חשבון נדידה.

ניתן לחלק את האבטחה ברשת אלחוטית לשני חלקים: אימות והצפנה. בעוד שמנגנוני אימות יכולים לשמש לזיהוי לקוח ברשת ולהיפך, ההצפנה מוודאת שלא ניתן ליירט ולפענח נתונים המועברים.

ישנן שתי בעיות אבטחה עיקריות ברשתות אלחוטיות:

1. גישה – ספקו מענקי גישה נאותים לאנשים הנבחרים שיכולים להשתמש ברשת, שבלעדיו, כל מי שנמצא בסביבה יוכל לקבל גישה לרשת שלכם.

2. פרטיות – מוודאים שהרשת שלכם לא תהיה גלויה לאף אחד אחר. אם זה לא יטופל, כל מי שנמצא בסביבה יכול לצפות בכל מה שאתה עושה ברשת.

הרשת הכוללת מאובטחת באמצעות סיסמת מנהל, אשר נדרשת כדי להיכנס למכשירים, ברשת. לא ניתן לגשת לנתבים ולנקודות הגישה ברשת ללא סיסמאות מאובטחות כאלה. ברגע שמוגדר WLAN הדבר הראשון שאתה רוצה לעשות הוא לשנות את סיסמת ברירת המחדל למשהו משלך. ללא סיסמה כזו הדרך היחידה לגשת לרשת היא לאפס את החומרה הכוללת להגדרות ברירת המחדל של היצרן.

WLAN משדר באופן רציף ואוטומטי את שם הרשת, או את מזהה ערכת השירות (SSID). SSID הוא השם שניתן ל-WLAN שלך, וכל ההתקנים ברשת ה-WLAN משתמשים בשם זה כדי לתקשר זה עם זה. תהליך זה הופך את ההגדרה של לקוחות אלחוטיים ברשת לקלה ביותר על ידי איתור ה-WLAN שלך, ומצד שני. זה הופך את הרשת שלך להיות גלויה לכל מי שפועל בטווח השידור שלך. כיבוי שידור ה-SSID יהפוך את הרשת שלך לבלתי נראית לאחרים.

כדי להפעיל רשת מאובטחת, השבת את האפשרות של ניהול מרחוק. רוב נתבי ה-WLAN ניתנים לניהול מרחוק, דרך האינטרנט. יש להשתמש בתכונה זו רק אם הרשת מאפשרת לך להגדיר כתובת IP ספציפית או טווח של כתובות, אשר יורשו לגשת לניהול הרשת. רצוי להשאיר את אפשרות הניהול מרחוק כבויה.

זה לא יהיה נכון לומר שהרשת שלך מאובטחת לחלוטין. זה תמיד אפשרי ל"סנופרים" להיכנס לתנועה שלך. חלק מהרשתות נבנו ונוהלו עם יותר אבטחה מובנית בתוכה, אבל, הן עבור LAN ו-WLAN, לעתים קרובות אנו שואלים את עצמנו – עד כמה אנחנו מאובטחים?Source by Prabir Sen

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved