רכבות צעצוע לעומת רכבות דגם – מה ההבדל?

/
/
/
64 Views

עבור אנשים שלא עוסקים בתחביב רכבת דגמים, אין באמת הבדל בין רכבות "צעצוע" לרכבות "דוגמניות". אחרי הכל, שני התחביבים כוללים רכבות קטנות שנשלטות על ידי סוג של חבילת כוח. עם זאת, יש הבדל משמעותי לכל מי שהוא נלהב. לקרוא לדגם רכבת "רכבת צעצוע" זה כמו לקרוא לפיסת ספרות קלאסית "רומן".

רכבות צעצוע הן בדרך כלל שיווק לילדים, והן הדרך שבה רבים מאיתנו הוצגו לתחביב. הם נוטים להיות די פשוטים למראה ולא מבוססים על רכבות מהחיים האמיתיים. מאידך גיסא, רכבות מודל הן לרוב צורת אמנות אמיתית עם רפרודוקציות בקנה מידה של רכבות ופריסות אמיתיות או פוטנציאליות (טכניקה המכונה אב טיפוס).

כמה מרכבות הצעצועים המוקדמות ביותר היו זמינות בתחילת המאה ה-19. לעתים קרובות היו להם מנועי רוח או אפילו קטרים ​​המונעים בקיטור, והם היו בדרך כלל עשויים מברזל יצוק.

בשנות ה-50 של המאה ה-20, חברה גרמנית בשם מרקלין, שייצרה אביזרים לבתי בובות, הציגה ערכה של רכבת ומסילה כדי לנסות להרחיב את השוק שלה לכלול בנים וגם בנות. הם גם יצרו מסלולים נוספים, מלאי מתגלגל ובניין שהיו זמינים כאביזרים.

רכבות חשמליות הגיעו לאחר מכן זמן קצר לאחר מכן, נהוג להאמין שהן הוצגו על ידי קרלייל ופינץ' ב-1897 בארצות הברית. תאגיד ליונל חולל מהפכה במודלים אלה והם צברו במהירות פופולריות ותחכום.

דברים כמו תאורה, יכולת לשנות כיוון ועשן "אמיתי" היו חלק ממאפייני הריאליזם המוקדמים ביותר שנוספו. עם זאת, עדיין הייתה הבחנה מועטה בין רכבות "צעצוע" ו"דגם" עד שנות ה-50, כאשר הדגש המודרני על ריאליזם באמת התחיל לתפוס אחיזה.

כיום ישנם מדדים שונים של דגמי מסילות ברזל, עם מגוון עצום של אביזרים זמינים. ניתן לשלוט בהם על ידי מחשב וניתן להפעיל מגרשי רכבת שלמים בדיוק כמו שהם יהיו בחיים האמיתיים. חובבי רכבת דגמים רבים מבזבזים אלפי דולרים ומאות שעות ביצירת אבות טיפוס של קווי רכבת בפועל, בעבר ובהווה.

ישנם מועדונים ועמותות המציעים משאבים למתחילים ומנוסים כאחד. האינטרנט גם עזר להקל על מציאת מידע על דגמי רכבת, כמו גם מבחר גדול בהרבה של רכבות ואביזרים ממה שחנות התחביבים הממוצעת יכולה לקוות להחזיק.Source by B. Murphy

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved