קצת על ההיסטוריה של חתולים

/
/
/
50 Views

חתולים חיו בעולמם של בני האדם מאז שמישהו זוכר. החברים החתוליים האלה קיימים כבר זמן רב שנראה שהם היו קיימים לנצח. ללא ספק, הם היו צריכים להגיע מאיזה מקום וחוקרים מכל העולם מנסים לקבוע עובדות מעניינות כאלה על חתולי בית. בדיוק כמו הטבע, לחיות המחמד האלה היה הרבה מה לומר בגורלם שלהם, מכיוון שלא יעלה על הדעת שיצורים אלה התפתחו בדרכים אחרות.

כל חתול ביתי בכל חלקי הגלובוס מקורו מ-5 שושלות בלבד בסהר הפורה.

לטענת מדענים שחקרו את ה-DNA של כאלף חתולי בית ופראי, אין מגוון רב בקרב אלה הביתיים. מדהים שכל גזעי חתולי הבית שאנשים מכירים הגיעו מחמש שושלות בלבד, כלומר: חתול הבר האסייתי, חתול המדבר הסיני, חתול הבר המזרחי הקרוב וחתול הבר האפריקאי שמדרום לסהרה. כל החתולים המקוריים שהו בטריטוריה קטנה הנקראת הסהר הפורה המשתרעת ממזרח הים התיכון ועד המפרץ הפרסי.

מדען אחד אמר שעל סמך מחקריהם, חתולים לא אומנו כחיות מחמד בשום חלק אחר בעולם. הם בויתו על ידי אלה שחיו בסהר הפורה עוד לפני שהובאו על ידי אנשים למקומות אחרים בעולם.

חתולי הבית של ימינו התפתחו מקודמיו הפראיים יותר לפני 130,000 שנים, אולם עקבו אחריהם רק 12,500 שנים אחורה. לחיות מחמד אלה אולי יש קרובי משפחה אכזריים יותר, אבל לפני זמן רב, הם הסטו מהחתולים הגדולים האלה.

חתולים אינם כמו כל חיית מחמד ביתית אחרת מכיוון שהם מסוגלים לביית את עצמם, וזה לא מפתיע בכלל.

אנשים עם חתולים לחיות מחמד יודעים שחתולים רק לעתים רחוקות יעשו משהו מלבד אם הם רוצים. חתולים החלו להראות את נכונותם ברגע שהם הופכים לבני לוויה נאמנים. הם הגנו על יבולים של בני אדם מפני מכרסמים ומזיקים. כשאנשים הבינו את היתרונות של חתולים כמו להרחיק את השרצים, הם רצו לשמור אותם בכוונה.

חתולים יכולים להיות מאוד שימושיים ומסיבה זו, אנשים לוקחים את החתולים שלהם בכל פעם שהם נסעו למקומות רחוקים אחרים. חתולים, שהבינו את הערך של יחסי אדם וחיות מחמד, שיתפו פעולה.

חתולים בעלי השושלת המצרית שלטו בחתולים המודרניים של ימינו.

ידוע שהמצרים מכבדים חתולים. למען האמת, לבסט, אלת האהבה המצרית, היה ראש חתול. יתרה מכך, במצרים העתיקה, כאשר יוכח שאדם הרג חתול, הוא יידון למוות. למצרים יש הערכה גבוהה לחתולים וזו הסיבה שהם מחזיקים אותם כחיות מחמד. ככל הנראה, רוב החתולים בימינו מגיעים משושלת החתולים המצרית.

לדברי מדענים, ייתכן שחתולים מצריים הפכו לשושלת הפופולרית ביותר מאז שזכו להערכה רבה. בנוסף, הם מחשיבים את החתולים האלה כחיות מחמד טובות יותר מכיוון שהם מאולפים יותר וחברותיים יותר.Source by Karina Popa

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved