קו מנחה ל-8 המינים של הדרקון המזוקן באוסטרליה

/
/
/
28 Views

זוחלים ילידי אוסטרליה, דרקונים מזוקנים ניתן למצוא כעת ברחבי העולם. הם מוחזקים בדרך כלל כחיות מחמד וגודלו בהצלחה בשבי כבר למעלה מ-40 שנה. ישנם 8 מינים של דרקון מזוקן, אולם לא כולם נשמרים כחיות מחמד ומעטים מעולם לא יצאו מאוסטרליה. בשל חוקי ההגנה, סביר להניח שהם יהיו אי פעם, ולכן הם בלעדיים למדבריות ויערות אוסטרליה. להלן מתאר של כל מין. למטרות קיצור אשתמש ב-'BD' כשאני מתייחס לדרקון מזוקן.

מזרח BD
יכול להגיע לאורך של עד 2 רגל, מה שהופך אותו לאחד המינים הגדולים ביותר. הם חיים לאורך החוף המזרחי של אוסטרליה (אפשר לנחש את זה מהשם) ביערות ובשטחי שיחים. בגלל תפוצתם באזורים מיושבים באוסטרליה, הם נפצעים או נהרגים לרוב בכבישים. זה מתגבר על ידי הנטייה שלהם להתחמם על כבישים, טכניקה שהם משתמשים בהם כדי לווסת את טמפרטורת הגוף שלהם.

דרייסדייל ריבר BD
זהו סוג נוסף של דרקון מזוקן שייחודי לאוסטרליה. למעשה ניתן למצוא אותם רק בפארק הלאומי נהר דרייסדייל. פארק זה נמצא באזור קימברלי של המדינה המערבית ביותר באוסטרליה. מכיוון שהם כל כך נדירים, תיירים וחובבים רבים מבקרים באזור זה של אוסטרליה בשביל ההזדמנות לראות אותם מקרוב ואישי.

מערבון BD
כפי שאולי הבנת מהשם, מין זה נמצא רק במערב אוסטרליה. הם גדלים להיות באורך של כ-20 אינץ' וחיים בין יערות ודיונות חוף. סוג זה של דרקון מזוקן ניתן למצוא מעבר לים בסחר לחיות מחמד.

BD מקומי
ידוע גם בתור הדרקון המזוקן המרכזי מכיוון שהם נמצאים בכל אזורים מרכזיים של המדבר האוסטרלי, מין זה הוא הגדול והנפוץ ביותר בסחר בחיות המחמד. בשל הפופולריות שלהם ניתן למצוא אותם ממש במספרים גדולים ברחבי העולם.

ה-BD של לוסון
מין זה נמצא באופן טבעי באזורים החמים והיבשים מאוד של אוסטרליה הפנימית, ומין זה מצטמצם למעשה בסחר בחיות המחמד בשל היותו קשה להתרבות. הם גדלים לאורך ממוצע של כ-10 אינץ'.

Nullabor BD
זהו מין די קטן שאינו זמין בשום מקום אחר בעולם, מה שהופך אותם לייחודיים לאוסטרליה. ניתן למצוא אותם במערב אוסטרליה במישור nullabor ולגדול עד 8 – 10 אינץ' בלבד באורך.

גמד BD
גדל להיות בערך 8 – 10 אינץ' באורך, למין זה של דרקון יש הרבה מאותם מאפיינים של הזקן המערבי, מה שהופך אותם דומים במראה. עם זאת, המין הזה מופץ יותר באוסטרליה, מאוסטרליה המערבית לדרום והטריטוריה הצפונית.

ה-BD של מיטשל
מתוך כל 8 המינים של דרקון מזוקן, זהו הקטן מכולם, וגדל לאורך מרבי של כ-8 אינץ'. כן די מיניאטורי בהשוואה לבארדי מזרחי באורך 2 רגל! אבל למרבה הצער לא ניתן למצוא אותם מעבר לים. הם חיים במדבריות ובאזורי חורש בצפון מערב אוסטרליה.Source by Lauren Powell

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved