צעצועי ילדים ותחביבים היום שונים בהרבה מאלה של ילדי שנות ה-80 וה-90

/
/
/
52 Views

העולם שילדים גדלים בו היום שונה בהרבה ממה שאני זוכר כילד שגדל. נולדתי בשנות ה-80, שזה לא היה מזמן בכלל. עם זאת, עם המהירות שבה הטכנולוגיה מתפתחת בזמן הנוכחי, התרחשו הרבה שינויים.

כשהייתי בבית הספר היסודי, שיחקתי עם דמויות אקשן, כמו צבי הנינג'ה המתבגרים או דמויות דיסני. היה גם שיגעון הפוגס וכמובן, טיי בוני בייביס. אני זוכר את המחשב הראשון שלנו, הוא רץ על MS-DOS, והמשחקים ששיחקנו היו על תקליטונים. אני גם זוכר תקופה בלי אינטרנט. וגם תקופה שבה AOL הייתה ספקית שירותי האינטרנט הפופולרית ביותר.

רוב הזמן הפנוי שלי כילד ביליתי בחוץ, אם מזג האוויר מאפשר. שיחקתי עם גיר, רכבתי על אופניים והשתתפתי במשחקי חוץ עם ילדי השכנים. אני וחבריי יצאנו לטיולים ומצאנו דרכים חלופיות לכבוש את זמננו שלא היו כרוכות במכשיר אלקטרוני.

חברי ואני עשינו שיחות תלת כיווניות בטלפונים אלחוטיים שהיו בגודל כפול מהטלפונים שנעשו בזמן הנוכחי. יתרה מכך, לטלפון הסלולרי הראשון שלי, שהיה אפילו לפני שיוצרו טלפונים הפוך, היה מסך אפרפר-ירוק עם גופן שחור ואנטנה נשלפת בגודל ארבעה אינץ'.

ילדים שגדלים היום בעולם נחשפו לעולם שונה בהרבה. הם תמיד חיו בעולם עם אינטרנט, מחשבים ומכשירים אחרים שנמצאים בשימוש יומיומי. גם התחביבים שלהם שונים וכוללים משחקי וידאו, גלישה באינטרנט וצפייה ביוטיוב. לילדים אפילו נותנים סמארטפונים, לפעמים כבר בבית הספר היסודי.

אין ספק שיש עדיין הרבה קווי דמיון, כמו משחק עם בובות, לגו ומכוניות, אבל יש גם הבדלים רבים. למרות שאני מאמין שההתקדמות הטכנולוגית הייתה נהדרת לכלכלה ולשיפור היעילות של חיינו יחד עם העולם בו אנו חיים, אני רואה גם כמה חסרונות. אני חושב שחסרים כמה דברים חשובים בחיי הילדים כיום, כולל חשיפה לצורות שונות של אמנות ומוזיקה. אני גם חושב שתקשורת אלקטרונית לעתים קרובות כל כך מעכבת כישורים חברתיים. אבל, בלי קשר לדעה שלי, זה העולם שלנו ואחרי שחייתי עליו רק 25 שנה, אני כבר יכול לראות התקדמות ענקית בחברה. יהיה מעניין לראות מה חושבים ילדים שגדלים עכשיו על הנושא הזה כשיגיעו לגיל 25.Source by Stephanie A Burke

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved