צב מחליק האוזן האדום – כמה דברים מעניינים

/
/
/
19 Views

מקורו של צב האוזן האדום בדרום ארצות הברית, אך הגיע למקומות אחרים בעולם באמצעות סחר בחיות מחמד. כיום הוא נחשב לצב המחמד הנפוץ ביותר. יש כמה דברים מעניינים על הצב הפופולרי הזה שאולי תרצו לדעת עליהם.

אתה יכול לדעת את ההבדל

אנשים רבים תוהים כיצד להבדיל בין צב אוזן אדום זכר לנקבה. זנבות ארוכים ושמנים יותר מאפיינים את הזכרים. זכרים נוטים גם להיות בעלי טפרים ארוכים יותר ופתח הקלוקל יוצא מתחת לקליפה. מצד שני, הנקבות מאופיינות בציפורניים וזנבות קצרים יותר עם פתח קלוקל קרוב יותר לקליפה ולגוף.

זכרים מציגים ריקוד הזדווגות

אם כבר מדברים על זכרים ונקבות צבים, בואו נדבר על התנהגות ההזדווגות שלהם. מה שמעניין בהתנהגות ההזדווגות שלהם הוא ריקוד ההזדווגות שלהם! ריקוד ההזדווגות של צב האוזן האדום הוא למעשה מורכב ביותר ומהנה לצפייה.

ראשית, הזכר שוחה לכיוון הנקבה ומתחיל לגעת בפניה באמצעות טפריו הקדמיים. הוא עשוי גם לעשות את אותו הדבר לקליפה הקדמית שלה. זכר צב אוזן אדום עשוי להסתובב סביב הנקבה בניסיונות למשוך את תשומת לבה. ההזדווגות תתבצע לרוב בסביבות 15 דקות לאחר ריקוד ההזדווגות. עם זאת, אם הנקבה לא נענית להזמנה, היא עלולה פשוט להתעלם מהזכר או להתחיל לריב איתו.

מוזרויות האכלה

כפי שאתה יכול לראות, הצבים האלה הם יצורים מאוד מעניינים וייחודיים. אם תראה אחד מאכיל בטבע, תדע למה. לעתים קרובות הם מציגים התנהגות מסוימת המכונה neustophagia.

כאשר מין הצב הזה מתחיל להאכיל, הוא מחליק את הלסת התחתונה שלו דרך פני המים. תוך כדי כך, חלקיקי מזון זעירים במים צפים דרך הפה ואל הלוע שם הוא מאוחסן. כאשר הצב סוגר את פיו הוא דוחף את המים החוצה דרך נחיריו. לאחר מכן נבלעים חלקיקי המזון שנותרו בלוע. איזו דרך מעניינת אך יעילה לאכול ארוחה!

חֲסִינוּת

התברר בשנים קודמות שהצבים הללו עלולים לשאת חיידקי סלמונלה מבלי לחלות. החיידקים נישאים במערכת העיכול של הצבים מבלי להשפיע על הצבים עצמם. עכשיו העניין הוא שבני אדם יכולים לחלות בסלמונלה עקב זיהום מצבי המחמד שלהם. עם זאת, קל למנוע זיהום פשוט על ידי שטיפת ידיים ביסודיות לאחר הטיפול בצב שלך.

השפעה אקולוגית מצב זעיר

תאמינו או לא, לצב אוזן אדום זעיר יכול להיות השפעה עצומה על האקולוגיה המקומית. עכשיו זה כבר הוצג למקומות שונים בעולם. למרות שצבים אלה יכולים לשרוד כמעט בכל מקום, חיי הבר המקומיים עלולים להיות מאוימים. התזונה שלהם כל כך מגוונת שידוע שהיא מתחרה עם חיות הבר המקומיות.

בדרך כלל אין שום נזק בבעלות על צב אוזן אדום כל עוד אתה אחראי ומחויב. בעלים רבים שאינם מסוגלים עוד לטפל בצב המחמד שלהם משחררים אותו לטבע. זה גורם לשיבוש באקולוגיה המקומית.Source by Mark Vidrow

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved