פרוטוקולי מסירת רשת אלחוטית סלולרית

/
/
/
48 Views

ברשתות אלחוטיות סלולריות, חשוב מאוד להתמודד עם מסירה של Mobile Station (MS) בין תאים כדי שיוכלו לשמור על שירות רציף ומובטח QoS. ישנם ארבעה סוגים בסיסיים של פרוטוקולי מסירה; מסירה מבוקרת רשת (NCHO), מסירה בסיוע נייד (MAHO), מסירה רכה (SHO) ומסירה מבוקרת ניידת (MCHO). מ-NCHO ל-MCHO, פרוטוקולי הבקרה נוטים לביזר את תהליך קבלת ההחלטות, מה שעוזר לקצר את עיכובי המסירה; עם זאת, בינתיים, הביזור הופך את מידע המדידה לזמין לקבלת החלטת מסירה גם ירד. לאחר מכן, אנו מציגים בקצרה את ארבעת הסוגים הללו של מנגנוני מסירה.

מסירה בשליטת רשת

NCHO הוא פרוטוקול מסירה מרכזי, שבו הרשת היא זו שמקבלת החלטות מסירה על סמך מדידות של איכות האות של תחנה ניידת (MS) במספר תחנות מבוססות (BS). באופן ספציפי, אם ה-MS נמדד כבעל אות חלש יותר בתא הישן שלו, בעוד אות חזק יותר בתא שכן, אזי הרשת יכולה לקבל החלטת מסירה להעביר את BS מהתא הישן לתא החדש. סוג כזה של מסירה באופן כללי לוקח 100-200 אלפיות השנייה ומייצר "הפרעה" ניכרת בשיחה. עם זאת, עיכוב כולל של סוג כזה של מסירה הוא בדרך כלל בטווח של 5-10 שניות. לפיכך, סוג זה של מסירה אינו מתאים לסביבה המשתנה במהירות ולצפיפות גבוהה של משתמשים עקב העיכוב הנלווה. NCHO משמש במערכות אנלוגיות מהדור הראשון כגון AMPS.

מסירה בסיוע נייד

MAHO מפיץ את תהליך החלטת המסירה. זה MS מבצע מדידות, ומרכז המתג הנייד (MSC) מקבל החלטות בזמן מסירה. בהשוואה ל-NCHO, למנגנון זה יש שליטה מבוזרת יותר, ובכך עוזר לשפר את עיכוב המסירה הכולל, בדרך כלל בטווח של 1 שניות.

מסירה רכה

SHO משמש לעתים קרובות בשילוב עם MAHO. במקום להפסיק מיד את החיבור בין MS ל-BS. במהלך המסירה, נוצר תחילה חיבור חדש בין ה-MS לבין ה-BS החדש, תוך שמירה על החיבור הישן בין ה-MS לתחנה הישנה. רק לאחר שהחיבור החדש יכול להעביר נתונים באופן יציב, החיבור הישן משתחרר. לפיכך, SHO הוא מנגנון "עשה לפני הפסקה". מנגנון זה עוזר להבטיח את המשכיות השירות, אשר עם זאת היא במחיר של צריכת משאבי קיבולת רבה יותר במהלך המסירה (מכיוון ששני חיבורים נוצרים בו-זמנית).

מסירה בשליטה ניידת

בניגוד ל-NCHO, טרשת נפוצה היא זו ששולטת לחלוטין ומקבלת החלטות על מסירה בגישת ה-MCHO. MS ממשיכה למדוד את עוצמת האות מכל תחנות הבסיס ההיקפיות (BS). אם ה-MS מגלה שיש BS חדש שיש לו אות חזק יותר מזה של BS ישן, הוא עשוי לשקול להעביר מה-BS הישן ל-BS החדש בהינתן שהושג סף אות מסוים. MCHO היא הדרגה הגבוהה ביותר של ביזור מסירה, ובכך מאפשרת לו מהירות מסירה מהירה מאוד, בדרך כלל בסדר גודל של 0.1 שניות.

סיכום

הצגנו ארבעה סוגים של מנגנוני מסירה שנמצאים בשימוש נרחב ברשתות אלחוטיות סלולריות. מריכוזיות לביזור, מסירה מבוקרת רשת (NCHO) מציגה את הריכוזיות הגבוהה ביותר כאשר הרשת שולטת לחלוטין ומקבלת החלטות על מסירה, בעוד שהמסירה מבוקרת ניידת (MCHO) מעניקה גמישות מלאה ל-MS כדי לאפשר לה לקבל החלטות בזמן מסירה. כתוצאה מכך, מנגנוני מסירה מבוזרים מראים יתרונות של מהירות מסירה מהירה מאוד, בעוד שמנגנונים מרוכזים בדרך כלל לוקחים הרבה יותר זמן. ברשתות אלחוטיות סלולריות מודרניות, מנגנוני מסירה מבוזרים מיושמים באופן נרחב בשל יכולת ההרחבה הטובה שלהם ומהירויות המסירה המהירות.

מאמר זה נכתב על ידי http://www.ylesstech.com.Source by David Chow

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved