פסולת אלקטרונית – למה זה מסוכן?

/
/
/
69 Views

סוג זה של פסולת הפך לדאגה רצינית מאוד לשומרי איכות הסביבה. הסיבה היא בגלל מספר הולך וגדל של פריטים אלקטרוניים שונים המושלכים למזבלות שלנו מדי שנה. למרבה הצער, ישנם צרכנים רבים שאינם מודעים לכך שחשמל כגון טלפונים סלולריים ומחשבים אכן מכילים רעלים שעלולים לפגוע בסביבה על ידי שטיפה החוצה לאדמת המזבלה. בעיה זו מורכבת מהעובדה שרבים מהאלמנטים המשמשים לבניית מוצרי אלקטרוניקה הם בעלי ערך רב. במקום להשליך אותם כפסולת אלקטרונית, מצא חברה שתיקח את האלקטרוניקה ולאחר מכן תנסה לשחזר את כל החלקים בעלי הערך ולהשליך את השאר בבטחה.

מדינות רבות שחוקקו חוקים לגבי פסולת אלקטרונית כדי לסייע בניסיון לשמור אותה מחוץ למזבלות שלהן או להביא אותן למזבלה המצוידת לטיפול בחומרים רעילים. בפסולת אלקטרונית, המקוצרת גם לפסולת אלקטרונית, המתכות הכבדות כמו כספית, עופרת וקדמיום מהוות סיכונים בריאותיים וסביבתיים חמורים. צרכנים רבים הוכשרו לדעת שצינורות קרן קתודית הם מסוכנים ודורשים סילוק מיוחד, אך אינם מאומנים לחבר טלפונים סלולריים עם בריליום. זוהי מתכת כבדה שהיא מספיק רעילה כדי שהיא עלולה לגרום לנזק חמור לריאות שלך.

בנוסף לכל הרעלים שמבזבזים את הפסולת האלקטרונית במזבלה, זה גם יכול לקחת הרבה מאוד זמן לדרג ביולוגי, מה שאומר שהפסולת האלקטרונית תתפוס מקום במזבלה במשך מאות שנים. מה לעשות עם פסולת אלקטרונית זו בעיה רצינית. חברות רבות נוקטות בצעדים כדי לסייע בהפחתת כמות הפסולת האלקטרונית שהן יצרו. חלק מיצרני האלקטרוניקה מתחילים לקחת בחזרה פריטים כשהם עברו את השימושיות שלהם. זה כך שכל פריט שמיש, כגון נחושת, ניתן להסיר בבטחה ולאחר מכן לזרוק את השאר בבטחה. לרוע המזל, יש הרבה מוצרי אלקטרוניקה לא רצויים שנשלחים לעולם השלישי מהעולם הראשון. לפעמים הוא נשלח במסווה של סיבות הומניטריות. לדוגמה, אם לאדם יש מחשב נייד איטי הוא עשוי לשלוח אותו לחו"ל כי אפילו איטי זה יכול לעשות הבדל גדול למישהו באפריקה.

פעמים רבות מדובר בפסולת אלקטרונית שמגיעה במצב שבור ובלתי שמיש ולכן האנשים צריכים לאסוף כל חומר שמיש מהציוד שנתרם כמו מתכות יקרות ערך. מכיוון שרבים מהם אינם יודעים כיצד לטפל בחומרים המסוכנים הללו הם חושפים את כולם לכימיקלים רעילים ומתכות הגורמים למומים מולדים, מחסור ביבול ועוד.Source by Lora Davis

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved