פסולת אלקטרונית והחשיבות של מיחזור אלקטרוני

/
/
/
58 Views

החברה יכולה להפיק תועלת רבה עם מכשירים אלקטרוניים זולים חדשים. הגידול הנפיץ הזה של אלקטרוניקה הפך את הפסולת האלקטרונית לנושא חשוב. פסולת אלקטרונית היא דאגה גוברת שיש לטפל בה ביעילות. התעשייה, קובעי המדיניות והצרכנים נותנים תשומת לב רבה לנושא זה. ישנם צרכנים רבים שאינם מכירים את התהליך בפועל של מיחזור אלקטרוניקה ישנה בבטחה. לכן, חשוב שהם יצברו ידע בנושא.

מהי פסולת אלקטרונית?

התקנים כמו סטריאו, טלפונים ניידים, טלוויזיות וציוד מחשבים מיושן ידועים כ-e-scrap, e-waste ו-e-e-waste ו-EOL-מכשירים אלקטרוניים. אתה יכול למחזר או לשפץ מכשירים אלה, אם כי עדיין יש כמויות גדולות של פסולת אלקטרונית שעדיין לא הושלכה למזבלות. קצב המיחזור עדיין לא מספיק עקב ידע לא נכון של אנשים על תהליך זה.

מדוע מיחזור אלקטרוניקה חשוב?

מקור עשיר של חומר גלם

רק 10%-15% מהזהב ניתן לשחזר בפסולת אלקטרונית ברחבי העולם. אומרים שמרבצים של מתכות יקרות מוכלים על ידי פסולת אלקטרונית שהעריכה היא בין 40 ל-50 פעמים יקרות ועשירה יותר מהעפרות שנמצאות על פני כדור הארץ.

ניהול פסולת מוצקה

פסולת אלקטרונית מוצקה עלתה במהירות עקב השילוב של מחזור חיים קצר של המוצר והצמיחה הנפיצה בתחום תעשיית האלקטרוניקה.

חומרים רעילים

חומרים רעילים כגון כספית, עופרת, כרום וקדמיום נמצאים במכשירים אלקטרוניים ישנים. לכן חיוני מאוד לוודא שהפריטים האלקטרוניים האלה עוברים עיבוד נכון, כך שהתקנים אלה לא ישחררו גזים רעילים בסביבה. מעכבי בעירה כימיים פוטנציאליים רעילים ומתכות כבדות אחרות נמצאים גם כן במכשירים אלקטרוניים אלה.

תנועה בינלאומית של פסולת מסוכנת

התנועה הבינלאומית הזו של פסולת אלקטרונית אינה ניתנת לשליטה במדינות מסוימות. הסיבה לכך היא הזמינות של כוח עבודה זול וגישות ישנות למיחזור פסולת אלקטרונית. זה הביא לסיכונים לבריאות לתושבים המקומיים של מדינות אלה. זה הפך לנושא מדאיג מאוד מכיוון שתושבים מקומיים אלו חשופים ללא הרף לשחרור גזים רעילים מזיקים בסביבה.

כיצד יכולים הצרכנים למחזר את המכשירים האלקטרוניים הישנים שלהם?

הזדמנויות מיחזור רבות נגישו על ידי הצרכנים בהתאם למקומות שבהם הם חיים. הדרך הטובה ביותר היא לתת ציוד מחשבים למי שצריך אותם וניתן להשתמש בו או לשפץ. הסר את כל המידע האישי מהמכשירים לפני שתתרום אותם. מיחזור אלקטרוני, מיקומי מיחזור אלקטרוני מורשים או תוכניות החזרה של חברות כלולים בהזדמנויות מיחזור אחרות. אתה יכול גם למחזר את הסוללות והטלפונים הסלולריים שלך בעזרת תוכניות מיחזור אחרות הזמינות לסייע לצרכנים.

לפיכך, עקוב אחר תוכניות שונות למיחזור פסולת אלקטרונית על מנת לשפץ או למחזר אותן בזהירות ובבטחה.Source by Rajesh B Sanghvi

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved