פינאפור וחליפות מלחים – ההיסטוריה של אופנת הילדים

/
/
/
44 Views

בימים עברו, לא היה דבר כזה אופנה ספציפית לילדים. ילדים וילדות קטנים, מהרגע שיכלו ללכת, היו לבושים כמו אבותיהם ואמהותיהם.

בגדי ילדים התאימו בדיוק לעולם אופנת המבוגרים, עד לפרטים הקטנים ביותר. ממש עד תחילת המאה השמונה עשרה, ילדים היו לבושים בהתאם לעמדה שלהם בחיים, ונראו כמו מיניאטורות של הוריהם.

ציורי שמן מאותה עידן מראים משפחות עשירות יותר לבושות כולן בתלבושות הטובות ביותר שלהן. בנים לבשו חליפות קטיפה מהודרות עם צווארוני תחרה, והבנות לבשו שמלות משוכללות עם שכבה על שכבה של משי מהודר. ככל שהיית עשיר יותר, כך רצית להראות יותר משי. אנשים ממצבים עניים יותר, לבשו בגדים פשוטים יותר מבד מחוספס יותר, כולל צמר, כותנה ופשתן, או בגדים משוחקים היטב.

עם שחר המהפכה התעשייתית, הגיע הייצור של שפע של כותנה במחיר סביר, והבגדים החלו להיות מרווחים ונוחים יותר. זה היה נכון למבוגרים וגם לילדים. סוף סוף אנשים יכלו לנוע בקלות רבה יותר תוך כדי ביצוע המשימות היומיומיות שלהם. בנים ובנות יכלו לרוץ ולשחק עם הרבה יותר חופש. הם כבר לא הוכבו מבדים מחוספסים כבדים. החברה והאופנה נעשו הרבה יותר רגועים.

בעידן הריג'נסי, הוויקטוריאנית והאדוארדיאנית, הרבה לפני הופעת מכונות הכביסה, נערות לבשו פינאפור וחלוקים כדי להגן על השמלות שלהן מלכלוך. תלבושת להשתתפות במסיבה, טקס כנסייה או חתונה, דרשה פינאפור מעוטר מאוד, עם תחרה ורקמה. סינרים יומיומיים היו פשוטים וחסרי קישוט. בנים עשויים להיות לבושים בחליפת מלחים עם צווארון גדול.

למרות שהבגדים והבדים הפכו פחות מגבילים, נשים וג'נטלמנים צעירים עדיין לבשו סגנונות שעוררו אופנה למבוגרים. בנות לבשו שמלות עשויות פרקל לבן, שוויצרי מנוקד, מלמלה ובד צהוב בשם Nankeen שיובא מסין. קו האימפריה היה באופנה, עם מחוך חתוך גבוה, משוחק עם החלקה. בדרך כלל עוצב ממוסלין, סגנון זה נמשך יחד עם אבנט או סרט, ממש מתחת לחיק.

בעידן הרומנטי, קווי המותניים החלו לרדת שוב. השמלות התהדרו בגזרות פרווה, סלסולים ותמרורים. המראה החדש הזה הועלה על ידי כובעים ומצנפתים מעוטרים בצורה משוכללת. ובכל זאת, נשים צעירות היו לבושות כדי להיראות כמו מיני בוגרות, בעוד שאחיהם עלולים למצוא לובשים את חליפת הלורד הקטן פאנטלרוי הידועה לשמצה.

כל הנשים והבנות לבשו שמלות ארוכות, אבל בתחילת המאה ה-19, נשים צעירות יותר החלו לקצר את החצאיות שלהן. אם היית בת שבע עשרה או שמונה עשרה, נחשבת לגברת צעירה, והחצאיות שלך היו באורך קרקע. חצאית של בת שש-עשרה תהיה באורך הקרסול, בעוד של בת ארבע-עשרה תרעה את העגל. ילדה בת שתים עשרה נהנתה מהחופש של שמלה חתוכה ממש מתחת לברך. בנים היו מתרוצצים במכנסיים קצרים או תחתונים עד שסיימו את לימודיהם לבגרות והמכנסיים הארוכים הנלווים לכך.

בשנות ה-40 של המאה ה-20, כל הנשים, לא משנה מה גילן, לבשו חולצות בסגנון קרינולינה, נדחקו עד הקצה עם תחתוניות מעומלנות ונוקשות, מחוזקות בשיער סוס. זמן מה לאחר מכן, קרינולינות קלות יותר של כלוב חישוק עשויות חוט, הפכו לזעם.

מכיוון שרוח פתאומית עלולה לפוצץ חצאית, ובזוועה או זוועות, לחשוף רגל, המציאו פנטלונים. המכנסיים המרווחים וארוכי הרגליים האלה, עשויים מפשתן או כותנה, עשו את העבודה. מהר מאוד הן הפכו להצהרה אופנתית בפני עצמה, מקושטות כפי שהיו בתחרה לבנה מצומצמת. זו הייתה ההתחלה של תחתונים שנעשו כדי להיראות.

בהדרגה, הקרינולינה והתחתונית החלו לנדוד מלפנים, לאחור, והתפתחו להמולת המבוגרים. בערך בזמן הזה, אופנת ילדות קטנות החלה לקבל סגנון משלה. נשים צעירות העדיפו שמלות בעלות מותן ארוכות שהיו תלויות מעל חצאית קפלים מזויפת.

בתחילת שנות ה-80 של המאה ה-20, בנות לבשו סגנונות דקיקים בהרבה, עם שמלות שהתחוללו על אבנט שנפל עמוק ונקשר סביב המותניים. סגנון זה היה מבשר לסגנונות החולצות הפואצ'יות הייחודיות שהגיעו עם התקופה האדוארדית.

לאט לאט החלו בגדי ילדים לקבל חיים משלו. יותר ויותר אנשים החלו לטייל, ולעובדה זו הייתה השפעה רבה על האופנה. טרטן הפך לפופולרי ביותר כבד שימושי ונאה, במיוחד עבור חצאיות ומדי בית ספר.

ככל שיותר ויותר משפחות היגרו לחוף הים לחופשת הקיץ השנתית שלהן, סגנונות ימיים צברו פופולריות. בגדי בנות וגם בנים היו צווארוני מלחים גדולים עם שורות של עיטור קלוע. סגנונות אלה המשיכו לאורך התקופה האדוארדית והוויקטוריאנית המאוחרת. ז'קטים של Quartermaster עם דיקי, יצרו חזית מזויפת שלא דרשה חולצה מתחת.

הטרנדים המוקדמים הללו באופנת ילדים צברו תאוצה ללא הרף. כיום, הילדים והנכדים שלנו מסוגלים להתלבש בהתאם לכל גחמה שלהם. מרגע לידתם, הורים וחברים מפנקים אותם בעיצובים העדכניים ביותר. כשהם מתקדמים בכיתות הנמוכות והולכים לתיכון, ילדים מופגזים בתוכניות, סרטים ופרסומות, בכיכובם של ילדים בני גילם, אותם הם רוצים מאוד לחקות.

איך שהטרנדים באים והולכים בימינו, ההורים נשארים מתרוצצים רק כדי לעמוד בקצב. התלבושות האחרונות יכולות להיות יקרות, ואם יש לך שניים או שלושה ילדים, זה יכול להיות בעיטה אמיתית בארנק. פתרון אחד הוא להתרחק מהקניונים והחנויות המתמחות ולעשות את הקניות שלך באינטרנט. ישנם אתרי בגדים סיטונאי מקוונים רבים המתמחים בסיטונאות של בגדי ילדים ובגדי מעצבים של מותגים. תהיו בטוחים שתמצאו אופנת מעצבים ייחודית שתשמח את ילדכם וגם את הכיס שלכם.Source by Rick Hendershot

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved