עולם אלקטרוני – כיצד אנו משתמשים באלקטרוניקה בחיי היומיום

/
/
/
50 Views

השימוש באלקטרוניקה היום הוא כל כך חלק מחיי היומיום שלנו שאנחנו בקושי חושבים על הדרך שבה העולם היה בלי אלקטרוניקה. כל דבר, מבישול ועד מוזיקה, משתמש ברכיבים אלקטרוניים או ברכיבים אלקטרוניים בדרך כלשהי. לרכב המשפחתי שלנו יש רכיבים אלקטרוניים רבים, וכך גם תנור הבישול, המחשב הנייד והפלאפון שלנו. ילדים ובני נוער נושאים איתם טלפונים ניידים לכל מקום ומשתמשים בהם כדי לצלם ולשלוח תמונות, סרטונים ולהשמיע מוזיקה. הם שולחים הודעות טקסט בטלפון הסלולרי לטלפונים אחרים ולמחשבים הביתיים שלהם.

אינטרנט אלחוטי הופך נפוץ יותר כל הזמן, עם מחשבים ניידים המוצבים בבתי קפה סייבר שבהם אנשים יכולים לשתות קפה ולבדוק את האימייל שלהם בו זמנית. משתמש המחשב יכול לבצע את כל חיפושי האינטרנט בפרטיות יחסית הודות לאביזרים האלקטרוניים שניתן להוסיף למחשב. לעומת זאת, יותר ויותר עסקאות נשלחות באופן אלקטרוני ברחבי גלי האתר, כך שהאבטחה הופכת לנושא גדול יותר מאי פעם. סוחרים שמוכרים מוצרים באינטרנט חייבים להיות מסוגלים להבטיח ללקוחותיהם שאנשים לא מורשים אינם ניגשים למידע שנשלח באתר.

מוזיקה היא משתמש עיקרי של אלקטרוניקה, הן בהקלטה והן במצב השמעה. סטריאו, נגני תקליטים, מכשירי טייפ, נגני קלטות, כונני CD ונגני DVD הם כולם תוצאה של התקדמות טכנולוגיית האלקטרוניקה בעשורים האחרונים. כיום אנשים יכולים לשאת איתם רשימת השמעה של מאות שירים בקלות במכשיר קטן מאוד – נייד בקלות. כאשר אתה מוסיף בלוטות' או אוזניות, המוזיקה יכולה להישמע על ידי המשתמש, אך אינה מפריעה לאלו הקרובים.

טכנולוגיית האלקטרוניקה במצלמות עלתה באופן דרמטי. מצלמה דיגיטלית זמינה לרוב האמריקאים במחיר שהם יכולים להרשות לעצמם וטלפונים סלולריים כוללים לרוב מצלמה דיגיטלית מתוחכמת למדי שיכולה לצלם תמונות סטילס או אפילו תמונות וידאו ולאחסן אותן או להעביר אותן למחשב שבו ניתן לשמור אותן, לשתף איתה באופן דיגיטלי. משפחה או חברים או מודפס בצורה קשה עם מכשיר מדפסת תמונות. תמונות המתקבלות באמצעות מצלמה או באמצעות סורק ניתנות לעריכה, לחתוך, לשפר או להגדיל בקלות באמצעות פלא האלקטרוניקה.

פשוטו כמשמעו, אלפי מכשירים יומיומיים שבהם אנו משתמשים כל הזמן עושים שימוש בטכנולוגיית אלקטרוניקה על מנת לפעול. מדובר במוצרים החל ממנועי רכב ועד לציוד אוטומטי במסגרות ייצור. אפילו מאמצים אמנותיים נהנים ממודלים ממוחשבים לפני ביצוע מדיה אמנותית בעלת ערך ליצירת המוצר המוגמר.

מכשירי אלקטרוניקה נמצאים בשימוש בתחום הבריאות, לא רק כדי לסייע באבחון וקביעת בעיות רפואיות, אלא כדי לסייע במחקר המספק טיפול ומרפא למחלות ואף חריגות גנטיות. ציוד כמו MRI, CAT וצילומי רנטגן ישנים יותר, בדיקות לסוכרת, כולסטרול ובדיקות אחרות של רכיבי דם מסתמכים כולם על אלקטרוניקה על מנת לבצע את עבודתם במהירות ובדייקנות. קוצבי לב וציוד דומה שהושתלו בגוף כבר כמעט שגרתי.Source by Andrew Stratton

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved