עובדות מרתקות על ההיסטוריה של צ'יוואווה

/
/
/
23 Views

ההיסטוריה של הצ'יוואווה מרתקת מאוד ונמשכת מאות שנים אחורה. הצ'יוואווה קיבל את שמו ממדינת צ'יוואווה מקסיקו. חלקם חושבים שזהו גזע הכלבים העתיק ביותר בצפון ודרום אמריקה. אולי זה אפילו מתוארך למקסיקו הפרה-קולומביאנית.

הכובשים הספרדים כנראה החזירו את הכלב הזה לאירופה מהעולם החדש. הכובשים הספרדים שמרו על כלבים אלה כסמלים של מעמד גבוה יותר. כשקולומבוס היה ביבשת אמריקה הוא כתב מכתב למלך ספרד שבו תיאר כלב זעיר שנראה כמו הצ'יוואווה.

חושבים שהצ'יוואווה הם צאצאים של כלבים הידועים כ-Techichi, הנקראים על שם בעליהם הטולטקים. נהוג לחשוב שהחצייה של הטיצ'י והכלבים הסינים המיניאטוריים נותנים לנו את מה שאנחנו יודעים היום בצ'יוואווה. הטולטקים השתמשו בכלבים האלה בטקסים דתיים.

ישנן עדויות לכך שגזע זה קיים אלפי שנים, ונמצאו פסלי חימר אצטקים הדומים לצ'יוואווה. האצטקים האמינו שהכלב הזה הוא מדריך רוח למתים ולכן כאשר הבעלים מת, הכלב נהרג גם כדי להיות מדריך לרוח.

במונחים של ההיסטוריה האמיתית של צ'יוואווה, עדיין יש ויכוחים האם הכובשים הספרדים הביאו את הכלב הזה לעולם החדש, או האם הכלב היה במקור בעולם החדש בזמן הגעתם.

שרידים מוקדמים שנחפרו של צ'יוואווה שנמצאו ביבשת אמריקה מראים שהם בעבר היו גדולים בהרבה מהצ'יוואווה של ימינו. הסיבה לכך שמדען חושב היא בגלל שהצ'יוואווה של ימינו גדלה עם כלבים סיניים קטנים יותר, ככל הנראה הכלב הסיני.

המועדון האמריקאי לכלבנות זיהה לראשונה את גזע הצ'יוואווה בשנת 1904. ישנם שני סוגים של צ'יוואווה מוכרים, קצר שיער וארוך שיער. תקן הגזע הוא למשקל של 6 פאונד וגובה לא גבוה מ-9 אינץ'.

זהו גזע הכלבים הקטן ביותר בעולם, ומחזיק השיא העולמי הנוכחי לכלב החי הקטן ביותר הוא צ'יוואווה בשם בו בו. למרות שמקורו האמיתי אולי לעולם לא יהיה ידוע, ההיסטוריה של צ'יוואווה מרתקת מאוד.Source by Luke Blaise

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved