סרטני נזיר מים מתוקים

/
/
/
55 Views

סרטנים אקזוטיים אלה הם סרטנים שחיים בתוך קונכיות נטושות של חלזונות או ברווחים בין ספוגים. זה כאילו הם נושאים נזם של קונכייה של שבלול תמיד יחד עם עצמם. לפי בחירת בית הגידול שלהם, סרטנים אלו מסווגים כסרטני נזיר יבשה וסרטני נזיר מים. ישנם כחמש מאות מינים של סרטנים אקזוטיים אלה בסך הכל. סרטני המים המתוקים הם מיני סרטני מים נדירים מאוד.

הפיזיולוגיה של סרטני אדמה בוגרים אינה מתאימה במים. הפיזיולוגיה הנשימה שלהם התפתחה לזימים שעברו שינוי שלוקחים חמצן מהלחות באוויר, ולא מסביבת מים. הזימים שעברו שינוי אינם תומכים בפיזיולוגיה שלהם במים. כמו כן, הסרטנים הימיים מתקשים לשרוד מעל המים. סרטני המים המתוקים הם סרטנים נדירים ובלעדיים המצויים בבריכת מים מתוקים אחת בעולם. מלבד סרטן הנזיר האמיתי היחיד במים מתוקים, Clibanarius fonticola, סרטנים אחרים הם תושבי סביבת מים בסיסית.

עם זאת, ניתן לומר על סרטני נזיר קרקע גם סרטני נזיר מים מתוקים מבחינה אחת. הסיבה לכך היא העובדה שמתחם סרטני קרקע מורכב בדרך כלל ממיכל מים מתוקים ומכל מים אלקליין. מיכל המים המתוקים ניתן בגלל שסרטני קרקע מעדיפים לשתות מים מתוקים להזנה. הם שותים מים על ידי הרמת המים בטפרים הקדמיים שלהם ולמעלה כך שהמים מתגלגלים במורד הטפרים אל הפה והזימים. מבחינה זו, סרטני קרקע הם גם סרטני מים מתוקים. עם זאת, סרטני האדמה תמיד מתרבים ובוקעים את התינוקות הקטנים שלהם בסביבת מים בסיסית. לפיכך ברור שגם סרטני היבשה מרגישים בנוח במים אלקליים, כאשר הם אינם שוקעים לחלוטין.

האגם הקסום היחיד שבו חיים סרטני המים המתוקים הוא אגם החוף של Espiritu Santo, ונואטו שבדרום-מערב האוקיינוס ​​השקט הטרופי. האגם המיוחד הזה נמצא ליד שפת הים ומתמלא במים על ידי מעיינות מים מתוקים סמוכים. האגם נמצא בקרבת מקום גם למנחת סמוך. סרטני המים המתוקים האקסקלוסיביים חולקים איכות מיוחדת של חיים רק בקונכיות של החילזון קליטון קורונה. בריכת המים המתוקים ממוקמת ליד הכפר Matevulu.

מבחינה זו, יש להזכיר כי חוקי חיות הבר הבינלאומיים ומגני הבריכה מגנים על בית הגידול הייחודי של סרטני המים המתוקים האמיתיים היחידים. הנדירות העליונה של בית המגורים הזה Clibanarius fonticola הופכת את סרטני המים המתוקים לנדירים ביותר מבין בעלי החיים הנדירים. לא ניתן להחזיק את סרטני המים המתוקים כחיות מחמד מכיוון שהבריכה היא המקום היחיד בעולם שבו הם יכולים לחיות.

למרות שלא ניתן להחזיק את מיני Clibanarius fonticola כחיות מחמד, מינים אחרים מסוג Clibanarius חיים במים בסיסיים ברחבי העולם. סרטני המים הבסיסיים צורכים אצות צפות כמזון העיקרי שלהם. כמה מחברי סוג Clibanarius כאלה הם Clibanarius erythropus, Clibanarius snelliusi, Clibanarius tricolor, Clibanarius signatus ו-Clibanarius englaucus. Clibanarius tricolor ידוע גם בתור סרטני נזיר כחולי רגליים. מיני אריתרופוס מעדיפים לחיות בבריכות סלע הסמוכות לים התיכון, לים השחור ומזרח האוקיינוס ​​האטלנטי. הסוג Clibanarius של סרטנים שייך למשפחת Diogenidae. התכונה המיוחדת של משפחת Diogenidae של הסרטנים האקזוטיים הללו היא שהם נקראים סרטנים נזירים שמאליים. הסיבה לכך היא שבניגוד לסרטנים אחרים יש להם את הטופר הקדמי השמאלי מעוטר ומוגדל במקום הטופר הקדמי הימני.Source by Joan Fox

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved