סקירה כללית של תעשיית האופנה בסין

/
/
/
12 Views

סקירה כללית

הכלכלה הסינית ממשיכה בביצועים הדינמיים שלה, עם צמיחה של כ-10% בממוצע ב-5 השנים האחרונות. ככל שמצטמצמים חסמי הכניסה, יותר ויותר עסקים שוקלים את כניסתם לסין. זאת במאמץ לתפוס אחוז מסוים מהתשואות שהניבו 1.3 מיליארד הצרכנים של סין.

סדרת דוחות זו נועדה לספק לקמעונאי אופנה, שמתכננים להיכנס לסין בפעם הראשונה, סקירה כללית של תעשיית האופנה הסינית. בנוסף, הדוחות משמשים כעדכון מהיר לחברות שכבר נכנסו לסין שכן הם נוגעים בתעשייה, טרנדים, מותגים זמינים, תמחור סיטונאי וקמעונאי, סוג גזרת הבגד המועדף, התנהגות צרכנים ותקנות מעודכנות. אתגר מרכזי בכניסה לסין הוא האזורים השונים בסין. התנהגות והעדפות צרכנים לאוכל, אופנה ואורח חיים משתנים באופן דרמטי באזורים אלה. לדוגמה, קמעונאים לא צריכים להניח שמוצרים או סגנונות אופנה הנמכרים בשנחאי יהיו פופולריים גם בשיאמן אשר בדרום סין.

סדרת הדוחות כוללת:

דוח 1 סקירה כללית של תעשיית האופנה בסין

תקנות דוח 2: סקירה כללית של הסביבה הרגולטורית בסין

דוח 3 ניתוח אזורי: ניתוח של אזורי המפתח בסין מנקודת מבט קמעונאית

דוח 4 אופנת נשים והתנהגות צרכנים

דוח 5 אופנה והתנהגות צרכנים של בני נוער

דוח 6 אופנה לילדים והתנהגות צרכנים

דוח 7 אופנת גברים והתנהגות צרכנים

דוח 8 המלצות

התנאים הכלכליים בסין

כלכלת סין צמחה ב-10.2% ב-2005 וב-10.7% ב-2006, מה שהופך אותה לכלכלה המרכזית הצומחת הכי מהר בעולם. על פי תחזית הבנקים (דו"חות בנק רבעוני) התמ"ג יירד ל-8% בסין בשנת 2007. (גולדמן זאקס), אם כי לדעתנו שיעור התמ"ג עשוי להיות גבוה יותר עקב עלייה בייצור ובצריכה. בשנת 2006 גדלה הוצאות המחיה העירוניות של סין בשיעור גבוה מהתמ"ג, הן על בסיס לאומי והן על בסיס פרובינציאלי. למרות צמיחה חזקה, האינפלציה נשארת מתונה עם אינפלציה חודשית של 1.3% בממוצע משנה לשנה מינואר עד ספטמבר 2006. על פי התחזית, הצמיחה השנתית במחירי הצרכן תגיע ל-1.8% בתחילת 2007. הסיבה לכך היא שמחירי קרקע גבוהים יותר ישפיעו על עלויות הייצור . השקעה מוגברת תזין בתורה לחצים אינפלציוניים.

הסובלנות של הממשלה לתנודתיות גדולה יותר של יואן ולתמ"ג גבוה יותר גרמה לציפיות לרפורמה נוספת בשערי החליפין, שתגרום לייסוף מהיר יותר של המטבע. ההשפעה הפוטנציאלית תהיה שמותגי ביגוד זרים יגלו שאפשר לקבל את המחירים שלהם בקלות רבה יותר בשוק הסיני.

תעשייה קמעונאית בסין

הגדלת ההכנסה בסין ומאמצי הממשלה לעידוד הוצאות הצרכנים הביאו לעלייה בצריכה המקומית. הסטטיסטיקה מראה כי סך המכירות הקמעונאיות של מוצרי צריכה עלו ב-12.5% ​​ל-6,718 מיליארד יואן בשנת 2005. עם זאת, היא ירדה מעט לכ-6,400 מיליארד יואן (770 מיליארד דולר) בשנת 2006. אחד הגורמים הוא מכסת היבוא שהוטלה על ידי ארה"ב האיחוד האירופי בשנת 2006 (O&L). עם זאת, עם העלייה בהכנסה ובצריכה המקומית, צפוי שקצב הצמיחה של המכירות הקמעונאיות יכול להישמר בכ-10% ב-5 השנים הבאות (תחזית O&L & Goldman Sachs Global Investment Report)

שוק הבגדים של סין גדל ב-7% וכעת הוא תעשייה של 40 מיליארד דולר. חנויות הכלבו תופסות כ-40% מהשוק. זה כולל חנויות כמו Parkson, Shanghai Bailian ומותגים זרים כמו Wal-Mart. מותגי הלבוש הנמכרים בחנויות הכלבו הללו כוללים הן מותגים בינלאומיים כמו הוגו בוס והן מותגים מקומיים כמו Li Ning, Borne, Joe One. רשתות זכיינות וחנויות ביגוד אישיות מקומיות בסין מהוות את הנתח האחר של 60%.

שולי הרווח של רשתות שיווק בסין גבוהים. בשל עלויות הייצור הנמוכות יותר בסין, שולי הרווח של מותגי ביגוד אלה יכולים להגיע ל-50.5% עבור מותגים כמו Giordano (2005) ו-Ports (70.4% ב-2005). ערי ההשפעה לאופנה בסין הן שנגחאי, בייג'ינג וגואנגג'ואו. בנוסף מקומיים ותיירים נוסעים לגואנגג'ואו, שנגחאי, שנזן עבור מותגי אופנה גדולים במחירים זולים יותר. עבור ייצור, ישנם אזורים מיוחדים שונים. לדוגמה, Ningbo מפורסמת יותר בייצור תיקים בעוד שגואנגדונג במיוחד גואנגג'ואו מפורסמת יותר בלבוש.

האזורים השונים בסין

בשל הגודל הגיאוגרפי של סין והשונות העצומה של הפיתוח הכלכלי בין ערים, פוטנציאל השוק שונה מעיר לעיר. הטבלה שלהלן מציגה את הפער בתוצר לנפש, כאשר העושר נמצא בערי החוף. ערים מסווגות לשכבות על סמך אוכלוסייה והתמ"ג לנפש, שנגחאי, בייג'ינג וגואנגג'ואו הן ערים שכבה 1. דוח 3 בוחן בפירוט הבדלים אזוריים בתעשיית האופנה הסינית.

תעשיית האופנה בסין

נתח שוק

בתחילה היו שני שווקי הלבשה בסין:

1. ביגוד בסיסי במחיר נמוך הנמכר תחת שמות מותגים מקומיים ומוצע בחנויות כלבו סיניות, היפרמרקטים זרים או רשתות מיוחדות בבעלות משפחתית

2. מותגי יוקרה הנמכרים בבוטיקים בזכיינות או בחנויות כלבו יוקרתיות.

בשל הצמיחה המהירה של מעמד הביניים של סין נוצרה קטגוריה חדשה, הכוללת מותגים איכותיים, סיניים וזרים, הנמכרים בחנויות כלבו ובחנויות מיוחדות. צרכנים במעמד הביניים של סין הולכים ומתוחכמים, ודורשים מהקמעונאים שלהם איכות, מגוון וחדשנות גבוהים יותר. הקטגוריה החדשה מפוצלת מאוד ונשלטת על ידי מותגי קז'ואל מיוחדים מהונג קונג, כמו Esprit (514 נקודות מכירה), חנויות Giordano (644), Baleno (980 נקודות מכירה) ו-Glorious Sun (1,076 נקודות מכירה). לסגמנט החדש יש פוטנציאל צמיחה משמעותי שכן הוא זול למעמד הביניים אך ממוקם בנקודת מחיר מעט גבוהה יותר מהמותגים המקומיים. מחירי הביגוד ירדו מעט בשנת 2006. זאת בשל התחרות המוגברת בתעשיית האופנה בסין (O&L, 2006).

בשנים האחרונות יש לא רק עלייה של הונג קונג, מותגי לבוש סיניים מקומיים ומותגים בינלאומיים אלא גם עלייה של מותגים זרים. מותגים אלו עשויים להיות רשתות בינוניות אשר מבוססות היטב במדינות מוצאן אך לא מחוץ למדינותיהן. רשתות סינגפוריות לדוגמה כמו סמואל וקווין. בנוסף, ישנם מותגים שנוצרים בשל הפופולריות של מותגים אחרים. דוגמה מותג הבגדים, פיש, בסין הוליד מותגים דומים אחרים כמו 3 Fishes, Fishes וכן הלאה.

הרחבה לערים מהדרג השני

השוק הקמעונאי מתחיל להגיע לבגרות בערים ברמה 1 כמו שנגחאי. לפיכך הצורך במיקוד מדויק לקבוצות צרכנים ספציפיות הוא הרבה יותר משמעותי בתחומים אלו. כתוצאה מכך קמעונאים מתרחבים יותר ויותר לערים מהדרג השני והשלישי כמו צ'נגדו, נאנפינג, טיאנג'ין. מותגים גדולים כמו ז'אן ווסט עברו כעת גם לערים משניות ושלישיות. האטרקטיביות של אזורים משניים אלה מוגברת על ידי ההגירה מהאזור הכפרי לערים האזוריות, מה שמגדיל את גודלו של שוק הקמעונאות העירוני הרובד השני והשלישי. זה יפורט בדוחות הבאים.

עמדות צרכנים כלפי מותגים

הצרכנים הם בעלי מודעות גבוהה למותג והעובדה שאפשר להרשות לעצמם מוצרים אלה נתפסת כסמל סטטוס. לכן מותגי יוקרה כמו LV, כריסטיאן דיור, מבוקשים לעתים קרובות בעת רכישת ביגוד ומוצרי קוסמטיקה. עבור פלחים רבים, במיוחד צרכנים צעירים יותר, מותגים זרים מוכרים עדיין נחשבים עדיפים ונראים כסמל סטטוס. מותגים המיוצרים בארה"ב ובאירופה זוכים להערכה רבה יותר מאלה מאוסטרליה, או מדינות אחרות באסיה כמו סינגפור, טייוואן. בשל המחירים הגבוהים, יש גם הרבה מותגי ביגוד ונעליים מזויפים ברמה הגבוהה ביותר בסין.

היחס למותגים מקומיים השתנה כאשר חברות בבעלות מוצהרות הופרטו ומייצרות מוצרים באיכות טובה יותר. מותגים כמו Borne, Li Ning, Hong guo פופולריים מאוד במקום. מותגים מהונג קונג כמו Giordano הם גם פופולריים אם כי נתח השוק ירד לאחרונה. הגאווה בהישגי המדינה הביאה לכך שצרכנים רבים העדיפו מותגים מקומיים, כל שאר הדברים שווים. אלה יפורטו עוד יותר בדוחות הבאים

עמדות צרכנים כלפי מחיר

למרות שהצרכנים הסינים רגישים למחירים, סקר שנערך לאחרונה מראה שצרכנים מודאגים יותר ויותר מאיכות המוצר ושירות הלקוחות, במיוחד בהתייחס ללבוש. בהתאם לכך יש לשים דגש על מרכיבים אלו בחומר פרסומי ופרסומי.Source by Gerry Ong

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved