סקירה כללית של אופנה בשנות ה-70

/
/
/
50 Views

אופנות בשנות ה-70 היו הרבה יותר רגועות מאלה בשנות ה-60 לפני כן, עיצובים רבים שהופיעו הראו סימנים של נוסטלגיה עם מעצבים שלקחו השפעה מעשורים קודמים. לורה אשלי צוינה כמי שהושפעה מאוד משמלות והדפסים בסגנון אדוארדיאני. הלייבל Biba של ברברה הולניצקי יצר מראה מושפע משנות ה-20/30 עם חצאיות כותנה ארוכות, חולצות שרוולים ארוכים או חלוק וכובע שוליים. השימוש בצבעים בהשראת שנות ה -30, שחור ושמנת בשני הגוונים או חום ושמנת, ניתן לראות בנעליים ובסגנונות של "עבודת משרדים".

בהסתכלות לאחור, מעצבי האופנה עדיין המשיכו את מגמות האופנה החדשות לרעיונות, אידיאולוגיות וחירויות חברתיות חדשות שנועדו לגברים ולנשים כאחד.

סגנונות אופנה מובהקים לקבוצות נוער מסוימות התגלו שוב במהלך העשור הזה בניסיון לזהות את התת-תרבויות השונות. כמה טרנדים מיינסטרים באו והלכו כמו אופנת הגלאם (בהשראת דייוויד בואי) ואופנת דיסקו. (ג'ון טרבולטה ב-Sattery Night Fever 1977) מגמות האופנה ההיפי/אתניות של ג'ינס מתרחבים, חולצות מעונבות, חולצות איכרים, רצועות שיער וסנדלים נמשכו משנות השישים. השפעה רבה יותר מתרבויות אחרות השתלבה ככל שגברה המודעות החברתית לנושאים חברתיים וסביבתיים.

בתחילת שנות השבעים החצאיות הקצרות וה'מכנסיים החמים' שהשיקה מרי קוואנט בשנות ה-60 עדיין היו פופולריות מאוד, עם זאת שמלות היו זמינות לכולם בשלושה אורכים מבוססים, המיני (כחצאית המיני), המידי (באורך העגל) והמקסי (קרסוליים). חצאיות 'בוהו' ארוכות זורחות וסגנונות ההיפים בהשראת היו פופולריים מאוד.

הנעלה החלה להיות אקזוטי יותר עם נעלי הפלטפורמה שהופיעו בתחילת שנות השבעים, סוליותיהן הענקיות בעובי של כמה סנטימטרים בעיקר לנשים וכמה גברים! אזהרות בריאות ליוו את האופנה הזו לגבי נזק פוטנציאלי לגב שלך, אולם אינך שומע אנשים רבים שאומרים שהם פצעו את הגב שלהם בשנות ה-70 כשהם נועלים נעלי פלטפורמה, למרות שאמי מאשימה זוג קוטפי קורצים בבוניונים שלה.

בגדי גברים המשיכו בנימה זוהרת יותר מהעשור הקודם. מכנסי ג'ינס מתרחבים, פעם סמל לעבודה ידנית וכיום אמירה אופנתית, יחד עם חולצת בד גבינה היא אולי התמונה הנפוצה ביותר הקשורה לגברים משנות ה-70. עם זאת, הנצנצים, העקבים, הצבעים העזים ולבוש הדיסקו היו זמינים לכל המגדרים ככל שהטרנדים חלפו.

הדפים על כל החולצות והז'קטים הלכו וגדלו ונדמה היה כי עניבת הקיפר נחוצה לצורך התלבושת הגברית החכמה יותר. שיער וזקן ארוכים יותר נחשבו אופנתיים מאוד לגברים, ההשפעות ההיפיות והפסיכדליות היו עדיין בהצהרות האופנה למרות שמוזיקת ​​הפופ החלה להמשיך הלאה.

בסוף שנות השבעים היה מקובל חברתית לרוב האנשים ללבוש ג'ינס ובעיקר ג'ינס מתלקח בזה. חולצות מודפסות הפכו פופולריות מאוד בעשור זה יחד עם נעלי ספורט ונעלי בד. ההשראה והאידיאלים שמאחורי סגנונות ההיפיים מסוף שנות ה-60 לא באו לידי ביטוי בחברה אבל האופנה נשארה.

ואז הגיחה פאנק פאשן לאתר עם להקת הפאנק המקורית, The Sex Pistols. ויויאן ווסטווד האגדית הייתה שותפתו של האמרגן של The Sex Pistols, מלקולם מקלארן, וזוכה ליצירת המראה הפאנק המקורי.

המראה הזה התבסס על עור שחור, ג'ינס קרוע וסיסמאות על חולצות טריקו שנועדו לעורר ולהעליב אנשים שחשבו על מה שנחשב לאידיאלים מיינסטרים. מסר הפאנק היה 'הרס'. ההרס הזה היה של כל דבר שנחשב כטעם טוב מיינסטרים. שיער מקומר צבוע בצבעים עזים ובגדים יד שנייה נקרעו לגזרים כדי להדגים דחייה של האופנות והאידיאלים המקובלים. טרנד הפאנק נמשך גם בשנות ה-80.Source by Kay Allen

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved