סוגיות אתיות בתעשיית האופנה

/
/
/
53 Views

נושא האתיקה הוא עניין מרכזי בחברה ומשתרע על קשת רחבה של ספקטרום. אופנה אתית מביאה לשורש עניינים הקשורים לתנאי עבודה, מסחר הוגן, רווחת בעלי חיים, ניצול ואיכות הסביבה בתעשיית האופנה. עסקים מכירים יותר ויותר בחשיבותה של אחריות חברתית תאגידית ומבצעים את ההתאמות הנדרשות כדי לספק את הצרכנים.

בגדים יפים ללבוש, אבל הייצור שלהם מעורר דאגה בהיבטים רבים ושונים. התחממות כדור הארץ, השלכת פסולת גרעינית, הכחדה של מינים מסוימים ושינויים במערכת האקולוגית נמצאים במעקב צמוד ורוב הפעמים מיוחסים לפעילות של האנושות. לתעשיית האופנה יש חלק מהאשמה והדעות משתנות לגבי ההשלכות הנוגעות להשפעה שיש לפעילות אנושית על הסביבה.

חברות רבות מנסות לצמצם עלויות כדי להגדיל את הרווחים שלהן. שיטה אחת היא לשכור כוח עבודה זול. הם משיגים זאת על ידי פתיחת תעשיות במדינות עם עלויות עבודה נמוכות ולעיתים משתמשים בעבודת ילדים. מנקודת מבט אתית, פרקטיקות כאלה נחשבות לא אתיות. ניצול ילדים ברוב הפעמים בתנאים של עבודת כפייה במקומות לא היגייניים זוכה לגינוי רב. תשלום שכר שעתי שאינו משקף את עלות העבודה השעתית בה נמכרים המוצרים נחשב גם כניצול.

הרבה תלבושות עשויות מכותנה. חששות אתיים מתייחסים לסכנות הנשקפות לסביבה בשימוש בחומרי הדברה בעת גידול כותנה. חומרי הדברה מזיקים לאנשים ולסביבה. לחומרי הדברה יכולים להיות תסמינים שליליים על אנשים כמו כאבי ראש, דיכאון, התקפים או אובדן הכרה. זה יכול להוביל לזיהום אוויר, מים וקרקע. לבסוף, חומרי הדברה יכולים לגרום לא רק למוות של מזיקים אלא גם של בעלי חיים אחרים.

צער בעלי חיים מגיע לא פעם לראש סדר היום של הפעילים. בייצור סוגים רבים של ביגוד כולל נעליים, חגורות ואביזרים אחרים, נעשה שימוש בעור של בעלי חיים שונים. למשל, ייצור מעילי פרווה מצריך הרג של מינק, שועלים או בעלי חיים אחרים שניתן להשתמש בעורם. לא פעם, בעלי חיים אלה נהרגים בשיטות אכזריות מאוד. גם בטבע מופחתים המספרים. יש בעלי חיים קרובים להכחדה בגלל הרג מופרז.

טקסטיל רבים מטופלים בכימיקלים כדי לרכך ולצבוע אותם. כימיקלים כאלה מזיקים לסביבה ויכולים גם להיות הגורם למחלות עור. עופרת, כרום, ניקל, אריאל אמינים הם רק חלק מהכימיקלים המשמשים בתהליך הטיפול בטקסטיל.

סוגיות אתיות בתעשיית האופנה הן הגורם לוויכוחים רבים. חברות רבות מגיבות לרוב לדאגות הציבור על ידי הצגת אחריות חברתית תאגידית בשיטות מגוונות. חלקם קיצוניים בהיותם ירוקים לחלוטין. אחרים בוחרים נושא מסוים אותו הם מדגישים כדי להראות את אחריותם. לדוגמה, חברות רבות מודיעות במפורש שתהליך ייצור הסחורה שלהן אינו כרוך בעבודת ילדים או בשכר נמוך. לא משנה מה האמת בעניין, סוגיות אתיות ממשיכות להעסיק את הממשלות, הפעילים והחברה בכללותה.Source by Subrata Kumar Dutta

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved