משמעות משפטית של חתימות דיגיטליות

/
/
/
58 Views

אבן יסוד בדיני החוזים של ארצות הברית היא החלה הכללית של חוק ההונאות על הסכמים חוזיים. צורות מתפתחות של מסחר אלקטרוני וסוגים חדשים של קשרים חוזיים החלו לקרוא תיגר על עצם הרעיון של הגדרת ארבע הפינות של חוזה. מכשולים רבים הנוגעים ליחסים חוזיים מתעוררים עם התפשטות המסחר האלקטרוני, ובעיקר קובעים מהי חתימה תקפה. באופן מסורתי, חוק ההונאה הוא מונח קיבוצי המתאר הוראות חוק שונות השוללות אכיפה של צורות מסוימות של חוזים אלא אם כן הם מצטמצמים לכתב ונחתמים על ידי הצד שיואשם. הבעיה ברעיון המסורתי הזה של חוק ההונאה היא כיצד הוא מתייחס למסחר אלקטרוני בקביעה האם הצד המואשם בחוזה אכן "חתם" על החוזה למטרות אכיפה.

צורות שונות של חקיקה העוסקות בדיני אינטרנט ניסו להגדיר ולתאר חתימות דיגיטליות ואלקטרוניות למטרות קביעת אכיפה. ככלל, ישנן שתי קטגוריות רחבות של חתימות כאשר עוסקים בחוזים אלקטרוניים.

  1. חתימות אלקטרוניות ("חתימות אלקטרוניות")
  2. חתימה דיגיטלית

I. חתימות אלקטרוניות

חוק עסקאות אלקטרוניות אחידות (UETA) מגדיר חתימה אלקטרונית כ"צליל, סמל או תהליך אלקטרוני המחוברים או קשורים לרשומה אלקטרונית ומבוצעים או מאומצים על ידי אדם בכוונה לחתום על הרשומה". UETA, §2. המכונה לעתים קרובות הסכמי 'קליקים', צורות אלה של חתימות אלקטרוניות זוכות להנחה רחבה של אכיפה באמצעות מעשים כגון UETA וחוק החתימות האלקטרוניות במסחר העולמי והלאומי (ESGNCA/"E-Sign"). מעשים אלו מבהירים כי חוזים מחייבים עשויים להיווצר על ידי החלפת דואר אלקטרוני או על ידי לחיצה פשוטה על "כן" על הסכמי רישוי לחיצה על אותם שכולנו קיבלנו עם כל סוגי העסקאות באינטרנט. בדומה ל-UETA, ה-ESGNCA אכן דורש שהצרכנים יסכימו בחיוב להסכמי הקליקים ושהספק חייב לספק לצרכן הצהרה ברורה ובולטת לגבי השפעת ההסכמה ללחוץ, אך רק לעתים נדירות מותרות ראיות על תנאי על מנת להוכיח או להפריך כוונה להתקשר. ESGNCA§101(c)1. על ידי לחיצה פשוטה על "אני מסכים" יש להניח שהכוונה.

האכיפה הנרחבת של חתימות אלקטרוניות מוכרת גם כתקפה לחלוטין למטרות הגנה על אחריות על ידי חוק זכויות היוצרים של המילניום הדיגיטלי. DMCA§512(3)(A)(i). כתחום מיושב יחסית בדיני האינטרנט, חשוב להבין את יכולת האכיפה של חתימות אלקטרוניות, בין אם הכוונה מתבטאת בפניו של ההסכם עצמו ובין אם לאו. מכיוון שהסכמי גלישת קליקים אלה ניתנים לאכיפה, חשוב ליעץ ללקוחות שלך לגבי המלכודות הפוטנציאליות של קבלת תנאים של עסקה מקוונת מבלי להבין לחלוטין למה הם מסכימים. עצם קבלת התנאים הללו עלולה להפריע לזכותו של הלקוח שלך למערכת המשפט ליישוב סכסוכים, שכן בדרך כלל סעיפי בוררות ניתנים לאכיפה. הלקוחות שלך לא יוכלו להסתמך על חוק ההונאה כדי להוכיח שלא הייתה כוונה להתקשר. עם חתימות אלקטרוניות, הכוונה היא תקן אובייקטיבי, הנקבע בדרך כלל בלחיצת עכבר פשוטה.

II. חתימה דיגיטלית

שלא כמו חתימות אלקטרוניות, חתימות דיגיטליות משמשות לרוב כאמצעי להפגנת כוונה מתקנת. הבעיות בחתימות דיגיטליות אינן נובעות מהסכמה בשוגג לתנאים, אלא מהאבטחה והסודיות של החתימות הדיגיטליות. באופן כללי, חתימות דיגיטליות הן חתימות אלקטרוניות מוצפנות שצד שלישי (המכונה לעתים קרובות רשות האישורים) מאמת כמקוריות. בשונה מהחתימה האלקטרונית הכללית יותר, חתימה דיגיטלית חייבת להיות ייחודית ובחסותו הבלעדית של הצד המשתמש בה. שלא כמו חתימות אלקטרוניות, שבהן שם מוקלד, שם חברה או אפילו לוגו יכולים כולם לחייב את הצד להיטען רק על ידי נוכחותו, חתימות דיגיטליות מציעות לצד המוסכם רמות גבוהות יותר של אבטחה ויעילות. סוגי החתימות הכלליים לא יהיו ניתנים לאכיפה כחתימה דיגיטלית. בגלל דרישות האימות של חתימה דיגיטלית, יש להמליץ ​​ללקוחות להסתמך על השימוש בחתימות דיגיטליות עבור כל חוזה אלקטרוני בעל פרופיל גבוה או אחריות גבוהה.

השימוש בחתימות דיגיטליות רק יגדל בעתיד, שכן צדדים לכל העסקאות יחפשו רמה מוגברת של אבטחת מידע ללא חשש להסכמה בטעות לתנאים לא נוחים. אמנם יש חשש מובנה מעסקאות נטולות נייר, במיוחד עם עורכי דין וחברות מסורתיות יותר, אבל השימוש בחתימות דיגיטליות הופך את המסחר למהיר יותר, בטוח יותר ואפקטיבי יותר ויש להמליץ ​​ללקוחות כאשר הדבר מתאים. השימוש בחתימות דיגיטליות יעיל אף יותר כאשר עוסקים בסחר בינלאומי, מה שהופך את זה לא הכרחי עוד לטוס לחו"ל על מנת להוכיח כוונה לחתום על חוזה.

אמנם חשוב להבין ולייעץ בקנאות ללקוחות לשימוש בצורות שונות של חתימות למסחר אלקטרוני, אבל הכרחי להבין שאנחנו עדיין בשנים הראשונות של מהפכה טכנולוגית, ושחלק מהיותו עו"ד יעיל הוא לעמוד בקצב. עד היום על התקדמות בחוק. חתימות אלקטרוניות ודיגיטליות הן רק ההתחלה. התקדמות הטכנולוגיה תאפשר בקרוב שימוש נרחב בזיהוי ביומטרי כאמצעי להפגנת כוונה להתכווץ. עקרונות דיני החוזים ימשיכו להתפתח עם הטכנולוגיה ובעוד שהיישום של עקרונות החוזים וחוק ההונאות לא ישתנו מהותית, הפרשנות והשימוש בהם בוודאי ישתנו.Source by Nicholas Deleault

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved