מהן צ'קים אלקטרוניים?

/
/
/
71 Views

צ'קים אלקטרוניים או צ'קים אלקטרוניים כוללים את היישומים הבאים:

o WEB (מבוסס אינטרנט)

o ARC (המרה של המחאת תשלום בדואר)

o POP (בדוק המרה-POS)

o RCK (שחזור בדיקת NSF)

o טל (טלפון)

o PPD (חיוב חד פעמי חוזר לצרכן מראש)

יישומים אלה נקראים eChecks מכיוון שהסוחר או החיוב משתמש בהמחאה כמסמך מקור לפרטי החשבון של הצרכן (RCK, POP, ARC) או שהצרכן מתבקש להשתמש בהמחאה שלו כאסמכתא לספק את פרטי החשבון שלו (WEB, TEL ). eChecks משמשים על ידי סוחרים ומספקים כאמצעי תשלום אופציונליים שהם מהירים, נוחים ומאובטחים יותר מעיבוד צ'קים מסורתי, מה שמועיל הן לחברה והן לצרכן.

Echeck חשבונות סוחר

ניתן להקים חשבונות סוחר ב-EChecks עבור סוחרי מסחר אלקטרוני סטנדרטיים וסוחרים בסיכון גבוה.

השער לעיבוד תשלום של echeck משולב עם אתר המסחר האלקטרוני. פעמים רבות שער עיבוד כרטיסי האשראי יכלול מודול echeck. אם הן echeck והן עסקאות כרטיס אשראי מעובדות דרך אותו שער מסחר אלקטרוני, הסוחר נהנה מדיווח מרוכז ומתיאום עסקאות קל של חשבון סוחר.

כאשר קונה מבצע צ'ק אאוט, צ'קים אלקטרוניים הם אחת מאפשרויות התשלום. אפשרות התשלום הפופולרית הנוספת, כמובן, היא תשלום בכרטיסי אשראי. כאשר echeck היא השיטה הנבחרת, הקונה הצרכני מזין את אותו סוג מידע כמו בעיבוד כרטיס אשראי. ההבדל הוא שהצרכן מזין את הניתוב ומספר החשבון של חשבון העובר ושב ולא את מספר כרטיס האשראי ותאריך התפוגה.

נדרשת הרשאת צרכן בשפה ספציפית המאשרת את הסוחר לעבד עסקת חיוב ACH בתשלום אלקטרוני בשם הצרכן. שפת ההרשאה מלווה בהנחיות לצרכן "לאשר" או "לבטל" את ההרשאה

לאחר לחיצה של הצרכן על "קבל", המידע שנמסר מנותח ונשלח למאגרי אימות שונים לצורך תגובת אישור לרבות אימות מספר ניתוב הבנק ובדיקת מספר חשבון העובר לדיוק.

הסוחר קובע את מדיניות ההחזרים עבור המחאות האלקטרוניות, אשר בדרך כלל זהות לאלו של עיבוד כרטיסי אשראי. סוחרים יכולים לקבל החזר ישירות ללקוח דרך רשת ACH באישור הלקוח.Source by Tina Brandon

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved