מגמות אופנה מתפתחות – אז והיום

/
/
/
29 Views

ובכן, זה לא די בלשון המעטה אם חושבים שהאופנה בהודו הגיעה לבגרות ובעשורים האחרונים, חל שינוי מחשבתי מוחלט לגבי האופן שבו אופנה נתפסה וכיצד הטרנדים האחרונים שינו את ההודיות אופנה למותג עולמי.

הודו היא מדינה עם מורשת עתיקת יומין של לבוש וידועה בהפקת כמה מהיצירות המורכבות הטובות בעולם, אך נראה שיש לה דרך ארוכה לעבור

איך הכל התחיל-

במהלך השנים, טרנדים פופולריים של בוליווד שלטו בסצנת האופנה, החל ממראה האנרקלי של מדהובלה עם קורטות וצ'ורידרות ב-Mughal-e-Azam (1960), ועד לסארי הרקום הסגול שלבשה מדורי דיקסיט ב-Hum Aapke Hain Koun. לפיכך, על ידי נטילת רמז להיסטוריה והעברת הטעם העשיר והמלכותי על התלבושות המיועדות לסרטים או לאירועים חברתיים, אפשרה למעצבים הודים ולבגדים הודים להטביע את חותמם בכל רחבי העולם.

הולדת האופנה המשתנה-

יתרה מכך, זה היה רק ​​בלידת שנות ה-80 שהייתה התקופה שבה החל לצוץ הדור הראשון של מעצבי אופנה הודים כולל סאטיה פול. מחקרים מראים שהעיצובים וההרכבים של כמה מהמעצבים המוכשרים בעולם מוכיחים שחלק מהטרנדים ה"חדשים" הללו הם פשוט חלק מתרבות הרטרו שמחזירה את האופנה של פעם לזמנים הנוכחיים.

"הגורם הנשי" – ההשפעה הגדולה ביותר על אופנה מתפתחת-

אופנה היא ותמיד הייתה ממוקדת נשים, ללא ספק בכל פעם שאישה לבושה ב"סארי" מסורתי זה גורם לה להיראות חושנית ויפה. כמובן, זה מסביר את המידה הרבה שבה האישה ההודית הייתה מרכז המשיכה לכל מה שקשור לאופנה ושינוי חברתי. היום ה-'Saree' היא כבר לא השמלה העיקרית של נשים שהייתה פעם ואפילו נשים בשנות ה-30 לחייהם היום מוצאים שזה לא כל כך מעשי בללבוש את הסארי, מכיוון שהם לא רגילים לזה. לא פלא שבמשרדים של הודו המתהווה נחגג "יום סארי" כיום מיוחד. לפיכך, חלק מהטרנדים ה"חדשים" הללו בכל הנוגע ל-saree aka "Lehenga" של ימינו המתאימים לתרבות קוסמו פשוט מזכירים תקופה שחלפה.

אופנה! ועכשיו-

לפיכך, מהאמור לעיל, ניכר כי השפעתה של תרבות המערב על אופנה במיוחד הנוגעת לנוער, ניתן לראות בתלבושות של ימינו המנסות למצוא איזון בין הסוג המקורי והמסורתי, מה שמוכיח שוב את ערבוב הישן. & החדש. אז נראה שמה שנלבש בעבר כחלק מחיי היומיום והיה בגדים נפוצים הפך כעת לבגד חברתי. יתרה מכך, הסימנים המוקדמים ביותר להתכנסות של אופנה מערבית ולבוש הודי נראו כאשר ממשלת הודו פתחה את המכון הלאומי לטכנולוגיית אופנה (NIFT) בדלהי בעזרת המכון הטכנולוגי לאופנה, ניו יורק

זה היה שינוי פרדיגמה עבור תעשיית האופנה ההודית שכן כעת הייתה הכרה רשמית בצורות החדשות של סגנונות מסורתיים המושפעים מהתרבות המערבית, אשר יצרה למעשה הרבה רעיונות ומושגים אופנתיים חדשים ושאר אביזרים אופנתיים מעניינים לנשים.

לכן, דרכים חדשות לעטוף את ה-Saree התחילו להיות מוכרות, וכיום שילובו עם לבוש פיוז'ן כגון מכנסי dhoti היו הטרנד החדש שמקודם כעת על ידי בתי אופנה בקרב הקהל האולטימטיבי. מה שהיה פעם חליפות Salwar רגילות הפך כעת לחליפות Anarkali salwar kameez שנלבשות על ידי נשים צעירות רבות, מה שגורם להן להיראות אלגנטי ומאפשר להן לבחור בצבעים חיים ובעיצובים בוהמיינים.

ובכן, הכל חוזר, האופנה זורקת לאחור את 'תליוני הרטרו צ'ארם' משנות ה-90, 'מכנסיים רחבים' משנות ה-70 ואפילו 'שרוולים ארוכים צעקניים' שניתן לייחס למאה ה-18. עם כל כך הרבה קורה, נראה שאנחנו פשוט מפונקים בבחירה, כי שינוי הוא טוב וכולם רוצים לעבור מהישן ולחדש.

לפיכך, קרופ-טופ, כריות כתפיים ואפילו חבילות פאני רואים קאמבק. כמו כן, חליפה מהירה עם כתפיים שלמות הייתה טרנד ענק בקרב נשים בעסקים בשנות ה-80 והפכה כעת ללבוש תאגידי עבור נשים עובדות רבות. ושוב, מכנסי יוגה, חותלות וחולצות קרופ צמודות הפכו כעת לטרנד נפוץ, אני מניח שהקרדיט מגיע למשיכה הספורטיבית שלהם.

לפיכך, הרעיון החדש של מסורת הוא לא להיכנע לפילוסופיות של פעם שעברו מדור לדור. במקום זאת, הרעיון החדש של סגנון אתני הוא להתיידד עם הפילוסופיות של עידן עברו ולהשתמש בהן ביחס לחוש ומצב הרוח העכשוויים של האופנה של ימינו.

לבסוף, פעם אחת אפשר להסיק בבטחה ש"שינוי אופנה הוא חוק של שינוי עצמו."Source by Komal Agrawal

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved