למה אופנה תמיד משתנה

/
/
/
43 Views

כולם מושפעים מהאופנה במידה מסוימת. בעידן העידן המוקדם של דוגמניות העל, אופנה יכולה להיות מסווגת לפי זוהר או נחלת הכלל. כיום, אופנה היא מהירה, חסרת מגמה, נוחה ואישית. אופנת רחוב, כאחת הצורות הפופולריות ביותר, היא יותר השתקפות של אישיות ואורח חיים מאשר של טרנדים באופן כללי. מכיוון שהמדיה החברתית הציעה שפע של דרכים לאנשים להכיר טרנדים שקורים עכשיו, האופנה הופכת ממש חסרת צורה. לכוכבי הוליווד יש חשבונות פייסבוק וטוויטר שלהם שמתעדכנים כמעט כל שנייה בימם כולל מה שהם לובשים. לפיכך, כוכבים קובעים טרנדים אופנתיים. עם זאת, כוכבים הם לא האנשים היחידים שרק יכולים לבטא בגלוי את סגנונות האופנה שלהם. בלוגרים של אופנה, לא רק אנשי מקצוע, אלא אנשים רגילים, יכולים לשלוח לעולם את סגנון האופנה שלהם. ברגע אחד, אופנה באמת הפכה ליומיומית, בכל מקום ולכולם.

בעידן המידע ובקהילת עולם גלובלית בהרבה, אופנה השתנתה בהשקפתה ובתפיסה שלה כשהיא מתחילה לגלם סוגים רבים של אלמנטים מתרבויות שונות. לדוגמה, בשנות השמונים לג'ינס הייתה מונופול על תרבות הנוער לא רק בארה"ב אלא גם במדינות אחרות, במיוחד מדינות מזרח אסיה כמו יפן וקוריאה. כעת, סגנונות אמריקאים אינם עוד הסטנדרט שכן מעצבים בעלי רקע אתני שונה משלבים את השקפתם בעיצובם. בנוסף, בעולם הגלובלי הרבה הזה, האתניות אינן עוד הגורם היחיד שמשפיע על מגמת האופנה כפי שהייתה לפני עשרות שנים. כעת אנשים מונחים על ידי טעם, אורח חיים וחוויות. למשל, מראה הנשים הפשוט של אלכסנדר וואנג זכה לאוהדים רבים של מינימליזם. לפיכך, ייתכן שמסלול האופנה ימשוך יותר את אורח חייהם של אנשים ומגמות חברתיות.

יתר על כן, כיום אופנה התפתחה רבות כדי לגלם מותג אישי. לסגנון הייחודי של כל אחד אפשר לקרוא אופנה שלו. לדוגמה, סגנון הפאנק היה במקור סגנונות של צעירים חסרי שביעות רצון חברתית, עכשיו הוא נלקח אפילו על ידי מעצבי אופנה. לפני עשרות שנים, לאופנה היו כללים סטנדרטיים כגון איך נשים וגברים צריכים ללבוש. כיום, אופנה אינה מוכתבת אך ורק לפי מגדר. צמחה סוג חדש של אופנה בשם יוניסקס, בה ניתן ללבוש קווי לבוש על ידי שני המינים.

אופנה מסוג זה זכתה לפופולריות רבה בהתחשב בשוויון בין גברים לנשים. לנשים יש יותר אפשרויות בחירה מבעבר.

לא רק למבוגרים, לילדים יש אופנה משלהם. למרות שהם חיקו את מה שהמבוגרים לובשים, גם אופנת הילדים הופעלה למסחור רב. אופנת הילדים מושפעת מאוד מאופנת המבוגרים. למותגי מעצבים למבוגרים רבים יש גם קו ילדים העוקב מקרוב אחר הטרנדים למבוגרים.

סגנונות אופנה שונו שאפשרו יותר חופש בחירה. גם מחיר האופנה השתנה. בעבר, לבוש אופנתי פירושו מחירים גבוהים. עכשיו, בגד אופנתי לא צריך להיות יקר. מותגים כמו Forever 21, J. Crew, בגדי Target ועוד מציעים בגדים בסגנון קוטור במחירים נוחים במיוחד. במילים פשוטות, המחיר כבר לא משווה סגנון טוב או אופנה טובה.

אופנה התפתחה באופן מהותי-לא רק מושג האופנה, אלא גם המחיר והנגישות.Source by Jerric Chong

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved