יתומים יתומים, חיות מחמד, והדבר הנכון לעשות

/
/
/
49 Views

"היי מותק, בוא תראה את זה," אמרה אשתי מהמרפסת האחורית.

כשניגשתי אליה, ראיתי יצור קטן ומנומר עם אוזניים עצומות. בערך בגודל של כלב בגודל בינוני, אך יושב על רגליים קבועות, הבטתי בעיני החוטן החודר סביב קו הנכס.

"הממ," אמרתי, "חוט קטן. בחור קטן וחמוד."

אשתי, תמיד אחת שתסתובב ותצטרך להוביל את חולצות הזנב עם גורים חופשיים בוול-מארט, הביטה אלי באותן עיניים שהיו לכף הדפנה. "הוא נראה אבוד! האם נוכל לשמור עליו?"

לגמתי מהקפה וחזרתי למטבח, "זה בסדר. הוא לא אבוד, רק מסתובב".

היא הייתה שבורת לב ודרשה לדעת איך אוכל לספר במבט אחד.

ובכן, הנה.

זיהוי עוף יתום

צבי זנב לבן, כגון אלה המצויים בשפע בכל מיסיסיפי, נובעים בסתיו ובחורף מה שמוביל לאלפי צבאים קטנים וחמודים שנולדו מסוף אפריל עד אמצע יולי של השנה שלאחר מכן. כאשר הם נולדים, למעילים האלה יהיה מעיל אדמדם יותר מאשר להוריהם, והם מכוסים במאות כתמים לבנים קטנים. כתמים אלה עוזרים לשחמה להתמזג עם שלל פרחי הבר והעשבים הפורחים באביב ובקיץ כשהוא נולד. כהגנה בונוס מפני אמא טבע טובה, לעובדים אין שליחה המונעת מטורפים להריח אותם. ככזה, אמהותיהם של הפלצות הסיעודיות האלה מנסות להתרחק מהצעירים ככל האפשר כדי לא לשפשף את הריח שלהן. בחודש אוקטובר בדרך כלל המאבדים הצעירים מאבדים את כתמיהם ובאותה תקופה הם מחפשים ולא מניקים, בדרך בדרך לבגרות.

עם זאת בחשבון, אם אתה רואה חוטם מנוקד באביב ובקיץ, רוב הסיכויים שזה לא יהיה עם אמו לידו. סביר להניח שאמא מוסתרת בתוך סבך בקרבת מקום כשהילדים חוקרים את העולם. לחלופין, ייתכן שאמא איילה השאירה את ג'וניור מאחור כדי שתוכל לאכול קצת, כיוון שהיא עדיין אוכלת לשניים.

אחד הסימנים הטובים ביותר לבדוק אם חוטם מיותם ובמצוקה הוא אם הוא מיובש. צבי מיובש הוא אייל שאינו מסוגל להניק מסיבה כלשהי. אולי אמא מתה, או שאולי היא חולה ואינה מייצרת חלב. לא משנה מה המקרה, ניתן לזהות בקלות את הלשון המיובשת הזו על ידי מיקום האוזניים שלהם. חותר מיובש יזדקף לאוזניהם הרחבות בקצות, או בשלבים מאוחרים יותר הוא יתמוטט ולא יגיב לגירוי. אם לכריש יש אוזניים יפות ומתוחה והוא מסתובב, סביר להניח שזה לא יתום. תשאיר את זה כך. אמא תהיה ערנית מאוד לריחות אנושיים של התינוק שלה, וייתכן שלא תרצה שום קשר לזה אם תנסה לשחק חיבוק-עוף. גרוע מכך, אם תוביל את החוטן משם, חלב האיילה יתחיל להתייבש תוך 24 שעות בלבד.

כמו שאומרים הטיימרים הישנים, "האוזניים ישרות, החום נהדר. האוזניים מכורבלות; זה לבד בעולם".

מה לעשות אם אתה מוצא אחד?

אז יש לך צבי יתום על הידיים. התינוק שלך חולה, אוזניו מכופפות, וזה פשוט פאתטי ישן. ראיתם את החוט במשך שעות וזה לא התרחק או שאמא באה לטפל בזה. כאישור, אולי אפילו מצאת איילה סיעודית שנהרגה על ידי מכונית במרחק כמה רחובות משם. מה אתה עושה עכשיו?

התשובה הטובה והנכונה ביותר היא למצוא קבוצת שיקום חיות בר מקומית שיכולה לקחת את החיה. למרות שהם לא מפרסמים בגלל מחסור בכספים, גיבורי החיות המועטים האלה הם שיקומי חיות בר ממדינה/פדרלית, מטפלים או וטרינרים הממוקמים ברחבי המדינה. משאב טוב למצוא אותו באופן מקומי הוא MS Wild Life Rehab.org. אם אתה לא מצליח, התקשר למשרד השימור המקומי שלך בהקדם האפשרי.

עד שניתן לאסוף את בעל החיים או לקחת אותו לשיקום, שמור עליו חם ויבש ואל תנסה להאכיל אותו במזון אחר מלבד מים רגילים.

האם אתה יכול לשמור אותו כחיית מחמד?

התשובה הפשוטה היא לא. עכשיו קרא שוב את המשפט הזה אם יש לך שאלות. במיסיסיפי, אסור להחזיק אייל כחיית מחמד. אם אתה נתקל באחת, אתה עומד בפני עבירה של דרגה 3 לכל הפחות, ואתה יכול להסתכל על עד $ 1000 קנס (בתוספת שכר טרחה) ו/או עד 6 חודשי מאסר. זה גם לא חוקי לייבא צבי לבן למיסיסיפי. זה לטובת החיה עצמה.

חיות בר הנלקחות כחיות מחמד אינן עוד פראיות, אך לעולם אינן חיות מחמד. לאחר הצעדים במורד הכביש הזה, החיה נמצאת במצב תפיסה 22 מוזר. לעולם לא ניתן לשחרר אותו לטבע מכיוון שהוא הפך להיות תלוי כל כך בבני אדם עד שלעולם הוא לא יכול ללמוד לטפל בעצמו כראוי. עם זאת, לא ניתן לחסן ולדאוג כראוי בכדי להיות משהו אחר מאשר מטרה קלה לציידים חולפים.

צבי מחמד נאסר לאחרונה בארקנסו. בטנסי השכנה מזמן לא היה חוקי לאגור צבי בר.

אז זכור את כל זה כשאשתך קוראת לך לסיפון בעיני איילה.

אני צריך להביא לאישה הזאת כלב.Source by Chris Eger

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved