חשיבות האופנה בחברה

/
/
/
54 Views

אופנה היא אחד הגורמים החשובים ביותר מבחינת אינטראקציה חברתית ומעמד. אנשים היו שופטים לעתים קרובות אנשים אחרים על פי לבושם. ממפגשים חברתיים ועד קבוצות סטטוס, אופנה היא לרוב הנושא המרכזי במפגשים כאלה. במקרה של מוסדות חברתיים, בגדים מגדירים גם אנשים. לדוגמה, תלמידים לא יוכלו ללכת לכיתה אם הם לא לובשים את הלבוש הנכון. לברים ולמועדונים חברתיים יש גם מדיניות בלבוש. אם אדם עוסק בסגנון אופנה שאינו מותר בממסד, אז אותו אדם לא יוכל להיכנס. במקום העבודה, המשרדים דורשים גם מעובדיהם ללבוש את הלבוש המתאים אם הם הולכים לעבודה או אם יקיימו פגישה. מכיוון שחשוב ללבוש נכון, לרוב האנשים אין את הבחירה בבגדים.

ישנם גם מוסדות אחרים האוסרים שימוש בבגדי מזדמנים, למשל, מבחינת מסגרת בית החולים. אחיות, רכזי בריאות ורופאים צריכים ללבוש את הלבוש המתאים לפני שהם יכולים לעבוד. בתי חולים עוסקים בהיגיינה וניקיון. אם יהיה ניתוח, הרופאים צריכים ללבוש חליפות קרצוף מחוטאות וכפפות לפני הניתוח. עורכי דין צריכים גם ללבוש חליפות ולבוש לבוש רשמי כדי שיבחינו ביניהם בעת כניסתם לבית המשפט. אנו יכולים להגדיר את מקצועו ומעמדו של אדם באמצעות לבושו. פסיכולוגים ישתמשו גם בלבושו של אדם באבחון שלו. אנשים הלובשים בגדים לא הולמים או מלוכלכים עשויים להיות מוגדרים כאדם שיש לו בעיה. היגיינה ותלבושות יהוו גורם מכריע מבחינת הערכת אדם ורקע שלו.

תארו לעצמכם עולם ללא חוקי הבגדים. אנשים יכולים פשוט להיכנס לבתי חולים כשהם מעמידים פנים שהם רופאים או אחיות מכיוון שכולם לובשים בגדים מזדמנים. לא היינו יכולים להבחין בין מקצועו ומעמדו של אדם מכיוון שכולם לובשים את אותו התלבושת. הניקיון בבית החולים יוסר כי הרופאים יכולים פשוט להיכנס ולבצע כל פעולה מבלי להחליף בגדים. לכן אופנה חשובה בחברה שלנו. אופנה קובעת סטנדרטים במקצועיות ובהיגיינה. בגלל האופנה, יש ירידה בהטרדות מיניות בבתי הספר ובמקום העבודה. גברים אינם מתפתים להטריד את עמיתיהם מכיוון שעמיתיהם עובדים עם התלבושת הנכונה.

אופנה הציבה את הגבולות החברתיים בקהילה. אנשים היו נראים מכובדים ונקיים אם הם נושאים את התלבושת הנכונה. ילדים היו נראים מסודרים ומסודרים אם הם לובשים את הלבוש שנקבע כשהם הולכים לבית הספר. באמצעות אופנה ושימוש בתלבושת הנכונה שיפרנו את החברה. זו הסיבה שאנשים תמיד צריכים להחזיק בגדים רשמיים כלשהם, כך שהם יכולים להתקבל על ידי החברה. בעל הלבוש הנכון בעת ​​יציאה לעבודה לא רק יגביר את המקצועיות במשרד אלא גם ישפר את ההילה בתוך מקום העבודה.Source by Jared E. Ingram

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved