חיות מחמד – תקשורת CAT, התנהגות ואינטליגנציה והאינטראקציה שלהם עם בני אדם

/
/
/
46 Views

חתולים

לחתולים קצב גידול גבוה. תחת רבייה מבוקרת, ניתן לשחזר אותן ולהופיע כחיות מחמד משפחתיות מגויסות, פעילות פנאי הידועה בשם טובה חתולים. חוסר היכולת לשלוט על רבייה של חתולי חיות באמצעות עיקור ותיקון, ובנוסף ויתור על חיות מחמד משפחתיות קודמות, הביא לכמויות ניכרות של חתולי בר ברחבי העולם, הדורשים שליטה באוכלוסייה. בשטחים ספציפיים מחוץ לטווח המקומי של החתולים, הדבר תרם, לצד הרס מרחב המחיה ורכיבים שונים, להשמדת מינים רבים של יצורים מעופפים. ידוע שחתולים מוציאים קטגוריות של בעלי כנף של בעלי כנף באזורים מסוימים וייתכן שהוסיפו לסיום אוכלוסיות איים מופרדות. מאמינים כי חתולים אחראים בעיקרם על הדברת 87 סוגי ציפורים, והקרבה של חתולים לא מבויתים ובעלי פעילות חופשית הופכת חלק מהאזורים הסבירים בדרך כלל לבלתי מקובלים להכנסת מינים מחדש.

חושים לחתולים

לחתולים יש ראיית לילה מבריקה והם יכולים לראות ב-6 בלבד את רמת האור הנדרשת לראייה אנושית. זוהי מחצית הדרך של עיניים חתוליות שיש להן tapetum lucidum, המשקף כל אור שעובר דרך הרשתית שוב לתוך העין, ובדרך זו מרחיב את יכולת ההשפעה של העין כדי להפחית את האור. התאמה נוספת להפחתת האור היא מחקרים עצומים של עיני החתולים. בשונה מכמה חתולים עצומים, למשל, לנמרים, לחתולים מקומיים יש אישונים נפתחים. תלמידי פתיחה אלה יכולים לרכז אור מרהיב ללא וריאציה כרומטית, והם נדרשים מכיוון שהלימודים של החתולים המגורים גדולים במידה ניכרת, מבחינת עיניהם, מתלמידי החתולים הענקיים. ברמות אור נמוכות, תלמידי החתול יגדלו לכסות חלק גדול מהמשטח החשוף של עיניו. עם זאת, לחתולים ביתיים יש ראיית הצללה גרועה למדי ו(כמו רוב החיות הלא-פרימטיות בדם חם) יש רק שני סוגים של קונוסים, משופרים עבור השפעה על כחול וירוק צהבהב; יש להם יכולת מוגבלת לזהות אדום וירוק. מאמר משנת 1993 חשף תגובה לאורכי גל מרכזיים ממסגרת אחרת מלבד הקטבים, אשר עשויה להיות בגלל סוג שלישי של חרוט. בכל מקרה, זה נראה, לכל הדעות, כהתאמה לרמות אור נמוכות במקום לדבר על ראייה טריכרומטית אמיתית.

התנהגות חתולים

החתולים שבחוץ הם דינאמיים הן ביום והן בלילה, למרות שיש להם נטייה להיות דינאמי יותר באופן שולי בלילה. תכנון התנועה של חתולים הוא מאוד סתגלן ותנודתי, מה שמרמז שחתולי בית עשויים להיות דינמיים יותר מוקדם ביום ובלילה, כתגובה לפעולה אנושית ראויה לציון בזמנים אלו. למרות העובדה שהם משקיעים את החלק הדומיננטי באנרגיה שלהם באזור ביתם, חתולי בית יכולים לעבור מספר עצום של מטרים מהנושא המרכזי הזה, וידועים כבונים אזורים השונים במידה רבה, בחקירה אחת. משתרע בין 7 ל-28 דונם (17-69 דונם).

חתולים עוקבים אחר חיוניות על ידי מנמנם יותר מרוב היצורים, במיוחד כשהם נעשים מתובלים יותר. משמרות מנוחה מיום ליום, לעתים קרובות יותר מאשר בסביבות 12 ו -16 שעות, כאשר 13 ו -14 הן הרגילות. כמה חתולים יכולים לנוח עד 20 שעות. הביטוי "נודניק חתולים" למנוחה קצרה מרמז על נטיית החתול להנהן (בעדינות) לתקופה תמציתית. בזמן נודניק, חתולים נתקלים בזמנים קצרים של מנוחה מהירה של התפתחות עיניים, שאליהם מצטרפים לעתים קרובות טלטולי שרירים, מה שמציע שהם חולמים.

תקשורת חתולים

הִתכַּתְבוּת

חתולים ביתיים משתמשים במספר רב של קולות להתכתבות, כולל מלמול, טריפה, מלמול, נהמות/נהמות, נחירות, וכמה סוגים ייחודיים של מיאו. תקשורת, לרבות מיקום האוזניים והזנב, התפרקות הגוף כולו ועיסוי הכפות, הם בדרך כלל מצביעים על מצב נפשי. הזנב והאוזניים הן מערכות דגל חברתיות קריטיות במיוחד אצל חתולים; למשל, זנב מורם מתנהל כקבלת פנים מזמינה, ואוזניים מפולסות מציגות אווירה מאיימת. הרמת זנב מראה גם את מצבו של החתול בשרשרת הפיקוד החברתית של ההתכנסות, כאשר אנשים מדהימים מרימים את זנבותיהם באופן פחות קבוע מאשר בעלי חיים כפופים. מגע בין אף לאף הוא גם קבלת פנים טיפוסית ועשויה להיגרר על ידי הכנה חברתית, שמתבקשת על ידי אחד החתולים המרים ומטה את ראשו.

יתכן שהמלמול יצר כעמדה חיובית התפתחותית כמערכת דגלנית של נחמה בין חתולים האם לחתולים קטנים יונקים. חתולים לאחר ההנקה ממלמלים באופן קבוע כאינדיקציה לשביעות רצון: תוך ליטוף, הרפיה או אכילה. הכלי שבאמצעותו ממלמל החתולים עדין. לחתול אין מרכיב אנטומי מיוחד במינו שאחראי כמובן על הצליל. זה היה, לא מזמן, סומכים על כך שהחתולים מזן פליס בודדים יכולים למלמל. בכל מקרה, חתולי הכיתה פנתרה (נמר, אריה, פומה ופנתר) יוצרים גם כן צלילים לא קבועים, הנקראים צ'אפס, כמו מלמול, אך רק בעת נשיפה.

אינטראקציה עם בני אדם

תקשורת אנושית עם חתולים

חתולים ויחידים

חתולים הם חיות מחמד רגילות בכל רחבי העולם, והאוכלוסייה הכוללת שלהם עולה על 500 מיליון. למרות העובדה שאפוטרופסות חתולים בדרך כלל קשורה לנשים, סקר של גאלופ משנת 2007 הודיע ​​שאנשים בתנאים המאוחדים של אמריקה נוטים באופן דומה להחזיק חתול.

ובהיותם מוחזקים כחיות מחמד, חתולים משמשים בנוסף כחלק מהעסקים העולמיים ועור פרה לייצור מעילים, כובעים, כיסויים וצעצועים ממולאים; ונעליים, כפפות וכלים מלודיים בהתאמה (בערך 24 חתולים צפויים ליצור מעיל עור חתולים). שימוש זה נאסר במדינות המורכבות, אוסטרליה והאיחוד האירופי. עורות חתולים נוצלו למטרות אמונות טפלות כמרכיב של מעשה הכישוף, ועדיין הופכים לכיסויים בשווייץ, מכיוון שהחברה מרפאות מקובלות כדי לעזור לראומטיזם. במנהג המדעי המערבי, חתולים כפריטים רגילים שימשו להראות בעיות של מכניקת הקוונטים בניסיון הרעיון החתולי של שרדינגר.

כמה מאמצים לבניית נתונים סטטיסטיים של חתולים נעשו לאורך השנים, הן באמצעות השתייכות או עמותות לאומיות ואוניברסאליות (למשל, הליגה הקנדית של התאמות חברתיות) והאינטרנט, אך התחייבות כזו אינה עושה זאת נראה קל לביצוע. הערכות כלליות לאוכלוסיית החתולים למגורים ברחבי העולם נעות באופן נרחב מכל מקום בין 200 מיליון ל -600 מיליון.Source by Amna Hameed

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved