התמודדות מקצועית עם מעקב אלקטרוני לא חוקי

/
/
/
66 Views

לפני זמן לא רב מעקב נחשב לעדיפות ממשלתית או סוכנות ריגול. אולם הרבה השתנה. המחקר והפיתוח המהיר בטכנולוגיות מידע ומכשירים אלקטרוניים, יחד עם הצטמקותם בגודלם, הפכו את המעקב לזמין לכל אחד מאיתנו. כל מה שאתה צריך לעשות הוא גוגל למעקב אחר GSM, מצלמת ריגול, מקליט קול נסתר. אל תתפלאו לראות מאות אלפי או אפילו מיליוני הצעות ציוד ריגול. וזה תלוי רק במחויבות ובאילוצים הפיננסיים של אדם להתחיל מעקב סודי. הודות ליצרנים הסיניים מצלמות זעירות, מיקרופונים ומכשירי מעקב אחרים הפכו להיות ניתנים להשגה בקלות במחיר מצחיק. הנתונים הסטטיסטיים של מכירת ציוד מסוג זה מראה שאנשים רבים מנצלים את הגישה ללא טרחה זו לטכנולוגיות האזנה מודרניות. הפיתוי לרגל אחר הסביבה מגיע לא רק למטורפים סוטים.

מאמר זה מתמקד במעקבים המתבצעים באינטרסים של עסקים, פוליטיקאים ואנשים פשוטים (או לא כל כך רגילים).

האיום של ציתות ואובדן מידע מעולם לא היה גדול יותר. כיום החשופים ביותר לצותת הם אנשים מפורסמים, אנשים עם גישה למידע סודי ביותר, חברות ויחידים כאובייקטים של ריגול תאגידי, משרדים ואנשים פרטיים המעורבים בקמפיינים פוליטיים, בנקאי השקעות וחברות השקעות אחרות.

הנה הרשימה של אלו שיירטו הכי הרבה:

 • מתחרים או שותפים

 • מעסיקים נגד העובדים שלהם

 • כפופים נגד עמיתיהם וממונים עליהם

 • מציעים נגד מציעים אחרים או נגד הלקוחות

 • בני זוג ואוהבים

 • פולשניים, מטורפים

 • שכנים

הכלים והשיטות הנפוצים ביותר לריגול הם:

 • מצלמות מיקרו וידאו ומקליטים, לעתים קרובות מחופשים לחפצי בית שונים כגון שעונים, מחזיקי מפתחות, מציתים וכו'.

 • מיקרופונים אלחוטיים וקוויים מסוגים שונים (רדיו, Wi-Fi, GSM, Bluetooth, לייזר, אינפרא אדום, סטטוסקופ, מיקרופונים פרבוליים או רובה ציד וכו');

 • תוכנת האזנה לניטור טלפונים, מחשבים, מחשבים ניידים וטאבלטים GSM.

 • מיקרופונים המעבירים מידע דרך רשת החשמל, כבלי אינטרנט או חיווט מערכות אבטחה.

 • מכשירים המיירטים את הקרינה האלקטרומגנטית של המחשבים, הטלפונים וציוד אחר לעיבוד נתונים ותקשורת.

כל השיטות והמכשירים המפורטים יכולים להיחשב להמחשה בלבד, שכן בקושי ניתן למנות את המספר האמיתי של.

המשותף לשיטות והמכשירים המפורטים לעיל שהם זמינים באופן נרחב, זול למדי לקנייה והתפעול שלהם אינו דורש מיומנויות טכניות מיוחדות. הציוד שיש לו גישה לאינטרנט באמצעות Wi-Fi, רשתות סלולריות או נייחות יכול להיות מופעל בכל חלק של העולם.

זיהוי מכשירי הבאגים אינו עבודה קלה ופשוטה. המונח המתאר סוג זה של פעילות הוא TSCM שזהו הקיצור של Technical Surveillance Counter Measures. סקר TSCM הוא שירות הניתן על ידי צוות מוסמך לאיתור נוכחותם של מכשירי מעקב טכניים וסכנות ולזהות חולשות אבטחה טכניות שיכולות לסייע בביצוע חדירה טכנית למתקן הנסקר. סקר TSCM מורכב בדרך כלל מבדיקה ויזואלית, אלקטרונית ופיזית יסודית בתוך ומחוץ למתקן הנסקר. בביצוע הגנת מעקב יש להכיר את שיטות ההקשה; מוצרי חומרה ותוכנה; פתרונות הנדסיים המשמשים למטרה זו, כמו גם גילוי הסימנים שלהם. ללא ידע זה לא ניתן לזהות באג מוסתר היטב.

ליישום מוצלח של פעילות זו יש צורך בצוות מיומן כראוי, מתודולוגיית עבודה טובה ומערכת מתאימה של אמצעים טכניים.

מכיוון שיש המון שיטות האזנה והרבה יותר מכשירים המשמשים לכל שיטה, יש המון מכשירים לאיתור באג. דוגמה לציוד הדרוש לזיהוי מיקרופון רדיו הוא מנתח ספקטרום תדר רדיו, מקלט רדיו רחב פס וגלאי צומת לא ליניארי ( NLJD ). וזה צריך להיחשב מינימום מוחלט.

נושא ההגנה על יירוט והאזנת סתר הוא מורכב. שתי הפעילויות מתפתחות בצורה דינמית מאוד. לצערי אין דרך להצביע על כל ההיבטים במאמר אחד. הפרקטיקה מלמדת שהעבודה השיטתית והכספים המושקעים להגנה על האזנת סתר משתלמים במוקדם או במאוחר.Source by Tomas Zilinskas

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved