הצבע ולחץ – החוזה האלקטרוני

/
/
/
47 Views

פעמים רבות … ובמקרים רבים, "חוזי אלקטרוני של נקודה ולחיצה" הם המקבילים להסכמי עט ונייר. הופעתו של "סייבר מאנדיי" גורמת לקונים לחג לרוץ למחשב האישי שלהם מתוך ציפייה להשיג – אה כן, זה חוקי – כוח רכישה במרתף באמצעות האינטרנט.

התופעה האחרונה, שהושקה בעקבי "יום שישי השחור", נתמכת ותומכת על ידי סוחרים, ספקים ותקשורת ההמונים. בתוך סערת המצוקה הכלכלית של היום, אני רואה בכך נטל נוסף על הצרכן בכלל. "יהלומים הם ידידיה הטובים ביותר של האישה!" פרסומות בטלוויזיה מפציצות את זה בפרסום אלקטרוני בנקמה. "של חבר'ה, בבקשה … הם אומרים לנו שלא נבקיע עם הנשים, הזוג המשמעותי שלך, או מפגש/חוויה מינית אם לא תקנה לה פריט יהלום סמוי חדש לחג המולד. רוכבי המכוניות משתמשים הפרוזה זהה עם שני המינים. כזכור, הילדים היו בעבר מטרה למתן מתנות לחג המולד בעוד שהמבוגרים הגיעו למקום השני. לרוב הילדים, לפחות אלה שהכרתי, לא היה כסף להוציא על כלום. ..לפחות מתנות .. ולעניין זה, גם רבים מהמבוגרים לא עשו זאת.

אבל אנחנו מופגזים בכל מקרה – מכל כיוון – לקנות, לקנות ולקנות … בלי כסף לקנות כלום …

כוח הקנייה המקוון הוא הצד השני של מכשיר השיווק הפתגמי. "מפנה האזהרה" הוא "הקלק על הסכמים". נוהג אלקטרוני זה ידוע גם בשם "הסכם כיווץ לכריכה". הסכם חוזה מסוג זה מתייחס למונחים המתבטאים בתוך קופסה שבה אריזות הסחורה. "כיווץ לכווץ" הוא מונח המתאר את כיסוי הפלסטיק על אריזת מוצרים, החותמת את הסחורה שבתוכה. מה שקורה הוא שהצד הפותח את הסחורה הארוזה נאמר כי הוא מסכים לתנאים בכך שהוא שומר את כל מה שיש בקופסה. כאשר רוכש פותח חבילת תוכנה, יש להסכים לציית לתנאי "הסכם הרישיון המוגבל".

טכנולוגיות רבות מאפשרות חתימה על מסמכים אלקטרוניים. אלה כוללים חתימות דיגיטליות. במדינות רבות יש חוקים המסדירים חתימות אלקטרוניות. הבעיה היא שחוקי החתימה האלקטרונית של המדינה אינם אחידים. הוועידה הלאומית של הנציבים לחוקי מדינה אחידים והמכון האמריקאי למשפטים פרסמו את חוק האלקטרוניקה האחידה (UETA) בשנת 1999. חוק זה אומץ, בין השאר, על ידי יותר מארבעים מדינות. כישלון הקונה להתנגד לתנאים הכלולים בחבילת תוכנה עטופה כיווץ עשוי להוות קבלה של התנאים – "זה שלך … פתחת אותו, אתה שומר אותו" – בהתנהגות. אחריות זו נתמכת וניתנת לאכיפה, על פי סעיף 2 לחוק המסחרי האחיד (UCC), החוק הנוגע להסכמי מכירה קובע כי כל חוזה למכירת טובין "עשוי להיערך בכל דרך מספקת להראות (הסכמה של/ל הסכם, כולל התנהגות של שני הצדדים המכירים בקיומו של חוזה מוגדר ".

מציעים, ספקים, סוחרים ו/או מוכרים העוסקים בעסקים באמצעות האינטרנט יכולים להגן על עצמם מפני סכסוכים בחוזה ואחריות משפטית על ידי יצירת הצעות המתארות בבירור את התנאים שינהלו את עסקאותיהם. אם יתקבלו הצעות, תנאים חשובים תמיד (או בדרך אחרת) צריכים להיות בולטים ולצפות בקלות על ידי קונים מקוונים.

כמעט בכל תחום המשפט, השימוש באינטרנט לניהול פעילויות עסקיות העלה שאלות משפטיות חדשות – או, לעתים קרובות יותר, וריאציות חדשות לשאלות ישנות. ביחס לתחומי שיפוט, זה בהחלט נכון, ומצוטט ב יסודות המשפט העסקי, שחיברו רוג'ר לירוי מילר וגיילורד א 'ג'נץ. "הספסל מגיע להסכמה מסוימת בנוגע לתיקי מסחר בפני בתי המשפט שאינם ממש מתאימים לקטגוריות ולכללים המפותחים בפסיקה". נקודה זו היא סעיף המסחר ושל תקנות המסחר הבין -מדינתיות, "Pro Tempore" (לעת עתה).

"חוזה אלקטרוני" הוא חוזה שנוצר בצורה אלקטרונית. "כסף אלקטרוני" הוא כספים ששולמו מראש במחשב או בכרטיס (כגון כרטיס חכם או כרטיס בעל ערך מאוחסן-כרטיס מתנה). "חוזה יעד" הוא חוזה למכירת טובין שבו המוכר נדרש או מורשה לשלוח את הסחורה על ידי מוביל ולמסור אותם ליעד מסוים. המוכר לוקח אחריות על כל אובדן נזק לסחורה עד למכרזם ביעד הנקוב בחוזה – בחסות דיני עסקים בעולם האינטרנט של חוזי אינטרנט ושיפוט.

אם צד (אחד או יותר או ישות) נתקל בקשיים או במחלוקות בחוזה, קיימים צעדים משפטיים הזמינים לאתגר. לכל אדם שהוא צד לתביעה יש את ההזדמנות להגיש את התיק בפני בית משפט קמא ולאחר מכן לבית משפט מערער, ​​אם היא תפסיד (לפני רמה אחת לפחות של ערכאת ערעור), כפי שצוין בתקנון דיני עסקים. . כמו כן, הצהרה הטוענת לעובדות הדרושות לבית המשפט כדי לקחת סמכות שיפוט – סיכום קצר של העובדות הנחוצות להראות כי התובע זכאי לסעד, והצהרת התרופה אותה מבקש התובע. ברוב המקרים, הנתבע או עורך הדין להגנה יגישו בקשה של "אקספוסט פקטו" (חוק התיישנות או בקשה למחיקה). אך התלונה ו/או הטענה נשארת – "Resipsa Loquitur" (העובדות מדברות בעד עצמן).

בסך הכל, התלונה והתשובה (והתביעה הנגדית והתשובה), יחד נקראים כתבי הטענות. כתבי הטענות מודיעים לכל צד על טענות הצד השני ומפרטים את הנושאים או השאלות השנויות במחלוקת הכרוכות בתיק.

אז כאשר אתה רץ למחשב כדי להזמין את הסטריאו החדש, הטלוויזיה, המצלמה, הטלפון הסלולרי, הדליק, רכבי השטח של מיצובישי, הגב או חגורת בירית … זכור – "תן לקונה להיזהר!"

אתה עלול להגיע לבית המשפט – ועדיין בלי כסף.

עד הפעם הבאה.Source by Gregory V. Boulware

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved