הספורט והתחביבים של מוזמביק

/
/
/
50 Views

המוזמביקנים די מתלהבים מהספורט שלהם; עם התמקדות איתנה בכדורגל ובמידה פחותה בענפי ספורט אחרים. יש הרבה הזדמנויות לתחביבים ולפעילויות פנאי, אך מכיוון שאלו עלולים להיות די יקרים לפעמים תגלו שרוב המוזמביקנים אינם מסוגלים לקחת חלק. כמו ברוב ההיבטים האחרים במדינה היפה הזו, לחוסר התשתית בשילוב עם רמת העוני הייתה השפעה עמוקה על התפתחות הספורט והתחביבים ברחבי הארץ כולה.


כתוצאה מכך, רבים מענפי הספורט הפופולריים ביותר הם אלה שאינם דורשים הרבה כסף כדי לשחק.

כדורגל

כדורגל, המכונה לפעמים כדורגל בשל ההשפעה הפורטוגזית, פופולרי מאוד במוזמביק כמו במדינות אפריקאיות אחרות. לעתים קרובות תתקלו בילדים ובמבוגרים שמשחק בלתי פורמלי בכל הזדמנות אפשרית, במיוחד בסופי שבוע. המבנה של כדורגל מועדונים תקין אינו טוב כמו במדינות אחרות בשל אתגרי תשתית, אך עדיין יש כמה מועדונים מקצועיים. יש הרבה חילופי דברים בין פורטוגל ומוזמביק במונחים של כדורגל, כששחקנים וקבוצות מכל מדינה משחקים באופן קבוע זה עם זה.

אַתלֵטִיקָה

אתלטיקה היא ענף ספורט שאינו נוהג באופן נרחב כפי שהוא אמור להיות, בהתחשב בקלות היחסית של מעורבות. מוזמביקאן עושה לפעמים אגרוף מעל משקלו בתחום הספורט הזה, לאחר שזכה במדליית זהב באולימפיאדת סידני בשנת 2000 והוכיח כי הוא יכול להתחרות ברמה הגבוהה ביותר.

כדורסל

בניגוד לרוב מדינות דרום אפריקה האחרות, כדורסל הוא ענף ספורט פופולרי מאוד במוזמביק. למרות שהוכרה בינלאומית מאז 1978, נבחרת מוזמביק עדיין לא זכתה באליפויות בולטות. זה כמובן לא דכא את ההתלהבות מהספורט וזה עדיין די נפוץ.

קפוארה

ספורט אומנויות הלחימה של קפוארה מתחיל להמריא במוזמביק, כשהפופולריות גדלה בקצב מהיר.

אצטדיונים

אצטדיונים ומתקני ספורט במוזמביק נמצאים במחסור, כאשר כמה מתקנים ברמה עולמית נבנו לאחרונה בהשקעה זרה. לאזורים הפרוורים יש מעט מאוד מתקנים, בעוד שנראה כי מועדוני הכדורגל מושכים את כל ההשקעה. האצטדיון החדש והטוב ביותר הוא Estadio do Zimpeto שנפתח בשנת 2011 ויכול להכיל עד 42,000 איש. אף שהוא מוצג כאצטדיון רב שימושי, הוא משמש כמעט אך ורק למשחקי כדורגל.

תחביבים

סוגי התחביבים הקיימים במוזמביק הם בדרך כלל כל המגוון הפיזי והחיצוני. התחביבים הפופולריים יותר כוללים:

  • דיג: עם קו חוף משמעותי, מוזמביק ידועה בדיג. זה לובש צורה של קיום ודיג פנאי. המדינה ידועה בדיג ציד והיא כמעט ואינה פגומה, מה שהופך אותה למועדפת בקרב מבקרים מקומיים ובינלאומיים כאחד.

  • ספורט ימי: כל סוג של ספורט הכולל את המים, בין אם זה שייט, צלילה או אפילו רק שחייה, הוא די פופולרי בשל מזג האוויר החם והמים.

  • עליית חול: היותו ספורט די קל ללמוד ולא תמיד צריך הרבה ציוד, עליית חול היא תחביב חדש יחסית שמתחיל להיות די פופולרי.Source by James E Harrison

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved