הסוגים השונים של קלואסון יפנית

/
/
/
51 Views

Cloisonné יפני היא אחת מצורות האמנות האהובות ביותר כשמדובר ביצירות אמנות. יש שוק עצום של עתיקות וחפצי Cloisonné מודרניים. ללא קשר לטעם או לסגנון שלך ביצירות אמנות, Cloisonné היפני הופך לעתים קרובות לחלק מבתים מודרניים רבים. כשאתה מחליט איזה סוג של Cloisonné יפני תרצה לרכוש שקול את הסוגים הבאים:

יוסן-שיפו הוא cloisonné עם חוטים. זוהי הצורה הנפוצה ביותר של cloisonné שנמצאת והמקורות למעשה נעוצים בסין. ישנם חוטי מתכת דקיקים המקובעים לגוף בדגש על העיצוב והאזורים בין החוטים ממולאים בצבעים שונים של אמייל. כאשר פני השטח של האמייל עולים מעל חוטי המתכת, זה נקרא cloisonné מוגבה או 'Moriage-shippo'.

מוסן-שיפיו הוא cloisonné אלחוטי. כשזה מגיע לטכניקה אלחוטית ישנן שתי טכניקות שונות המשמשות. הטכניקה הראשונה משתמשת ביישום אמייל על הגוף. השני כולל החלת החוט בזמן צביעת האמייל אך הסרת החוט לפני יריית היצירה בפועל. טכניקה זו היא אחת התובעניות ביותר. חברת Ando היא אחת המפורסמות ביותר בייצור חלקים יוצאי דופן של cloisonné אלחוטי.

די-שיפו משמש כאשר מתארים אמייל אטום ומאט לפני הפיתוח של האמייל הבהיר יותר. חלקי Dei-shippo נוצרו בכמויות גדולות במהלך התקופות 1868-1912 ועדיין יש הרבה פריטים עתיקים זמינים. החלקים נעשו עם זיגוג סינטטי.

טוטאי-שיפו הם מוצרים שחלק מגופם חתוך ואז חלקים אלה ממולאים באמייל חצי שקוף או שקוף. זה מספק ניגוד פנטסטי בין האמייל האטום ששאר היצירה מכוסה בו. האפקט דומה מאוד לזכוכית צבעונית.

שוטאי-שיפו הוא כנראה המוזר ביותר מבין כל הקלוסון היפני. קלואסון זה עשוי מאמייל שקוף בטכניקה הסטנדרטית של יוסן-שיפו. לאחר מכן טובלים אותו בגיגית של חומצה חנקתית. מתכת הגוף מתמוססת ומשאירה רק את חוטי המתכת והאמייל.Source by Sheila Bridge

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved