המצאות אופנת נשים משנות הארבעים

/
/
/
52 Views

אופנת הנשים של שנות ה -40 הייתה תקופה של הגבלות גדולות על עיצוב, בד וחומרי גימור. המלחמה אילצה את עיצובי הלבוש להיות פשוטים אך היא גם אילצה את היצרנים להיות יצירתיים במה שהם יכולים להשתמש ולהמציא חומרים חדשים. שנות הארבעים הביאו להמצאות אופנת נשים חדשות שרבות מהן עדיין קיימות כיום.

  1. החגורה. לפני שנות הארבעים נוצרה צורת נשים על ידי מחוכים מתכת בעלי עצמות. בשנות הארבעים הומצא החגורה כסוג של תחתוני מתיחת בטן. הוא עיצב רק את האמצע עד הירכיים ויצר את צללית שעון החול החלקה הקשורה לאופנות וינטג '. החגורה לא הייתה נוחה ובסופו של דבר הוחלפה בניילונים או ללא לבוש תחתון מעוצב כלל. כיום החגורת חוזרת עם מעצבי גוף, גרבי שליטה עליונים, תחתוני שליטה עליונים ושאר בגדי בסיס מוצצים וחלקים. אולי השם שלהם השתנה אבל הבגדים האלה מעודכנים רק בחגורות מחופשות.
  2. נעלי טריז. עור ועץ היו נחוצים למלחמה ולכן עיצובים של נעליים היו צריכים להיות יצירתיים. הפתרון היה פקק. סוליית הפקק שימשה לעקבי נעליים ולאחר מכן עטופה בבד יפה, רשת או אפילו עור זוחל. זה היה חסכוני ואיפשר עקב גבוה יותר ממה שנחשב למשאבה עם עקב בטוח. היום טריסים נכנסים ויוצאים מהאופנה, במיוחד בקיץ, כאשר סנדלי טריז פוגעים בחופים.
  3. זְהוֹרִית. אם לא ידעת, ראיון הוא בד סינתטי. הוא הומצא והפך לפופולרי מאוד בשנות הארבעים. עד אז צמר, משי וכותנה היו הבגדים שעשויים מהם. משי וכותנה היו נחוצים למלחמה ולכן במקום נעשה שימוש בריאון. זה יכול להיות קל כמו משי או כבד כמו צמר. כיום עדיין משתמשים בראיון בבדים משובחים, במיוחד בקיץ.
  4. ניילונים. לפני שנות ה -40 היו גרבי הנשים עשויים משי. הם היו עדינים מאוד והיו זקוקים לתיקון תכוף ולשטיפת ידיים. לאחר מכן המציא דופונט ניילון וכך "ניילונים" הפך לשם מותג של גרביים. כיום ניילון עדיין משמש לייצור כל מיני סוגי גרביונים ובדים.
  5. הרוכסן. הודות להמצאות חדשות של שנות ה -40 נשים יכולות לסגור בגדים במקום להשתמש בכפתורים, הצמדות או שרוכים.
  6. פלסטי. למרות שצורות פלסטיק שונות היו קיימות מאז שנות העשרים, רק בשנות ה -40 הן באמת תפסו את מרכז הבמה בעולם האופנה. התכשיטים עשויים פלסטיק בקליט בעיצובים צבעוניים גדולים. תיקי יד, מארז איפור ופריטים ביתיים יוצרו מ- Lucite. אולי אינך מזהה את שמות הפלסטיק הללו, אך אני בטוח שאתה מודע לכך שפלסטיק נמצא בכל מקום באופנה- החל מסכות חמודות ועד רוכסנים ועד ידיות ארנק.
  7. כריות כתפיים. אתה עשוי לחשוב ששנות השמונים היו העשור הראשון שהשתמש בתיקי כתף. הם למעשה חוזרים הרבה יותר משנות הארבעים, אך כאביזר אופנה רגיל לנשים שנות הארבעים היו הראשונות. הם השתמשו בכריות כתפיים בשמלות, ז'קטים וחולצות על מנת לרבוע את הכתף לתחושה צבאית. שנות השמונים הושפעו רבות מהאופנה של שנות ה -40 ולכן כריות הכתפיים חזרו בסטייל.Source by Debbie L Wells

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved