היתרונות של מערכת רשומות בריאות אלקטרוניות

/
/
/
57 Views

בחברה שלנו כיום, מחשבים נמצאים בכל מקום. הם שימשו לפשט את חיינו ולהפוך את עבודתנו לקלה ומדויקת יותר. על מנת להיות חלק מהטכנולוגיה המתפשטת במהירות התעשייה הרפואית בדרך להיפטר ממערכת העט והנייר ולאמץ מחשבים כדי לשמור ולעקוב אחר רשומות רפואיות של מטופלים, ומכאן רישום בריאות אלקטרוני.

כאשר אדם פונה לרופא שלו עם תלונה הרופא יקבל מידע מהחולה בניסיון לבנות סיפור שלם על המקור והסיבות האפשריות לתלונה. מידע המתקבל מהחולה יכלול את המטופלים בעבר ובהווה, תוצאות מעבדה, מצבים רפואיים קודמים ותרופות שנקבעו, תמונות רדיולוגיות וכו ', כל אלה מהווים את הרשומות הרפואיות של המטופלים. מידע זה כאשר הוא מוכנס בפורמט דיגיטלי ידוע כרישום הבריאות האלקטרוני של הפרט.

הממשל הנוכחי שמה בראש סדר העדיפויות להתקדם עם ריכוז והצבת הרשומות הרפואיות של החולים בפורמט דיגיטלי. נתח עצום מחבילת תמריצי ההתאוששות הכלכלית יועד לפרויקט זה. יש לקוות שכאשר הכל ייאמר, רשומות רפואיות אלקטרוניות, דרך טובה יותר לנהל רישומים מאשר עט ונייר תהיה בסדר היום.

בדיוק כמו כל גישה חדשה לעשות דברים, ל- EHR (רשומות בריאות אלקטרוניות) יש יתרונות וחסרונות. היתרונות של רישום רפואי אלקטרוני כוללים:-

תיעוד טוב יותר

רופאים הם אגדיים על כתבי ידיים בלתי קריאים המובילים להזנת נתונים לא מדויקת על ידי צד שני או שלישי. עם EHR הבעיה הזו תהפוך בעיקר לנחלת העבר.

עלות נמוכה יותר

יש לקוות כי השימוש ב- EHR יפחית את עלויות הבריאות בטווח הארוך ויקדם טיפול מבוסס ראיות. מכיוון שמידע זמין, וניתן להתייחס אליו בקלות ובמהירות לפני שתמשיך באפשרות הטיפול הטובה ביותר, משאבים ייחסכו ככל שתקופת המחלה של המטופל תצטמצם.

אחסון טוב יותר

ניתן לאחסן כמויות עצומות של מידע בפורמט דיגיטלי שתופס כמות קטנה של מקום ובכך מונעות בעיות אחסון קבצים הקיימות כיום במערכת העט והנייר.

אחזור מידע קל

עם מידע בפורמט דיגיטלי, קל ומהיר לאחזר מידע וחוסך זמן וכוח אדם. עם רישומים רפואיים של מטופלים במרחק לחיצת עכבר, אנשים שהיו מעורבים בעבר באיתור ושחזור קבצים יופצו מחדש לתפקידים אחרים.

הפחתת דמי ביטוח רשלנות

בעזרת התיעוד הקריא והמדויק שמספקת רישום בריאות אלקטרוני, חברות הביטוח נוטות להפחית את פרמיית הרשלנות למוסדות המשתמשים במערכת EHR. גם במקרים של הליטיגציה קל לעקוב אחר מסלול המידע וישנה את ההבדל בתוצאת המקרה אם הדברים היו מעורפלים.

רמת טיפול רפואית מוגברת

כאשר המטופלים משלימים את התיק הרפואי במרחק כמה לחיצות משם, יש לרופא גישה מיידית למידע הרפואי של המטופל המאפשר מענה מהיר וטוב יותר למתן טיפול רפואי.

ניהול רישום מדויק

EHR מקל על ניהול רישומים מדויקים של מי יש גישה למידע של המטופל, מתי ניגשו אליו ועל ידי מי. וכאשר מתבצעים שינויים בתיעוד של מטופלים, ניתן לברר מי שינה אותו ומתי.Source by Conrad Artio

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved