היתרונות של חשבונית אלקטרונית לעסקים

/
/
/
70 Views

חשבונית אלקטרונית, או חשבונית אלקטרונית, כשמה כן היא, היא החלפה אלקטרונית של מסמכי חשבונית בין ספק ללקוח. חשבונית אלקטרונית היא מעבר לשליחת קבלה PDF ללקוח באמצעות דואר אלקטרוני. פתרון חשבונית אלקטרונית אמיתית הוא פתרון משולב שבו חשבונית אלקטרונית מועברת ומתקבלת בצורה חלקה בין מערכת החישובים של הספק למערכת החשבונות של הלקוח. מסמכי חשבונית אלקטרונית מוחלפים בדרך כלל בפורמטים של EDI או XML. (מקור: E-Invoicing Basics)

למה לעבור ממערכת ידנית מבוססת נייר למערכת חשבונית אלקטרונית? מערכת מבוססת נייר ידועה לשמצה זמן רב ונוטה לשגיאות. ככזה, חשבוניות נייר נוטות להיות בעלויות גבוהות יותר ומחזורי עיבוד ארוכים יותר.

למרות האימוץ הנרחב של אוטומציה עבור תהליכים עסקיים רבים, תהליכי תשלומים וחשבונות חייבים נותרים ברובם ידניים (מקור: Dolphin Corp).

היתרונות של חשבונית אלקטרונית לספקים

המעבר לחשבונית אלקטרונית פותר את הבעיות הללו, וכתוצאה מכך עיבוד מהיר יותר, עלויות עסקה נמוכות יותר, נראות רבה יותר וחיסכון משמעותי. מנקודת מבט עסקית, חשבונית אלקטרונית מספקת יתרונות רבים לאורך תהליך ה-AR/AP.

בתור התחלה, אין דואר למיין, להפיץ או לפתוח. לא רק זה, חשבונית אלקטרונית מבטלת עלויות הקשורות לחשבונות נייר, מעטפות ודואר. בנוסף, לוקח הרבה פחות זמן לעבד את יצירת תשלום החשבון. עם המערכת החדשה, ניתן ליצור ולהפיץ אצווה שלמה של חשבוניות בכמה קליקים בלבד. (מקור: Pay Simple)

בשלב הבא, אין צורך בהזנת נתונים. מאחר שהתשלום מגיע אוטומטית למערכת התשלומים של הקונה, פקיד החי"ל אינו צריך להזין את הנתונים באופן ידני. חשבונית אלקטרונית מבטלת את הפוטנציאל לטעויות ומבטיחה דיוק. כמו כן, אין צורך לסרוק חשבונות נייר, תהליך ידני נוסף שלוקח זמן ועלול להיות חשוף לשגיאות כגון סריקות בלתי קריאות.

בינתיים, כל החשבוניות מועברות באופן מיידי ובטוח. על ידי ביטול דואר מהמשוואה, אתה גם מבטל מספר ימים מהקבלה ועד התשלום. באופן דומה, תשלומים אלקטרוניים מאיצים את התהליך ומשמעותם היא שאינך צריך לחכות בתור בבנק כדי להפקיד את כספך.

קל לאחסן ולהתייחס לחשבוניות אלקטרוניות, ללא צורך בארונות תיקים פיזיים. תוך כדי מעקב אחר לקוחות, תוכל לכלול בקלות קישור או קובץ מצורף לקבלת התשלום המקורית, להזמנת הרכש או לתיעוד הקשור.

היתרונות של חשבונית אלקטרונית לקונים

חשבוניות אלקטרוניות מציעות הטבות גם ללקוחות שלך. לדוגמה, אתה יכול להציע מגוון אפשרויות תשלום כגון חיוב, אשראי ו-ACH. מערכת ללא נייר גם פותחת את הדלת לתזכורות אוטומטיות עם כפתורי "שלם עכשיו" משולבים המקשרים לחשבון. צוות החיובים של הלקוחות שלך יעריך גם לא להזין נתונים ידנית או לסרוק חשבונות נייר.

המעבר לחשבונית אלקטרונית חוסך זמן וכסף, מנצח לשני הצדדים.

עבודות מצוטטות:

1. תשלום פשוט, "היתרונות של חשבונית וחיוב אלקטרוניים", – http://paysimple.com/blog/2011/07/13/advantages-of-electronic-invoicing-and-billing/

2. Dolphin Corp, "חשבונית אלקטרונית עבור חשבונות זכאים," – http://www.dolphin-corp.com/business-process-management/e-invoicing-for-accounts-payable/

3. יסודות חשבונית אלקטרונית, "מהי חשבונית אלקטרונית", – http://www.einvoicingbasics.co.uk/what-is-e-invoicing/Source by James J Hadley

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved