היתרונות והחסרונות של מערכות שחמט אלקטרוניות

/
/
/
29 Views

שחמט הוא משחק שקיים כבר יותר מ-1500 שנה. במהלך אותה תקופה, הפופולריות שלו ירדה וזרמה. הפעם האחרונה שזה היה פופולרי מאוד הייתה בשנות ה-70, כאשר אחד משחקני השחמט הטובים בעולם היה בובי פישר. בנוסף להיותו שחמטאי מדהים, לבובי פישר היה גם סוג של אישיות שהפכה לשחק שח מהנה ומרגש. ללא פישר, השחמט ירד מהפופולריות.

המחזור מתחיל שוב. יותר ויותר אנשים מתחילים להתעניין במשחק השחמט. חלק מזה נובע מכך שיצרניות המשחקים מתחילות לייצר ערכות שחמט עם נושא מעניין למראה, כמו גם ערכות חזה קטנות ממוגנטות שניתן לשחק בהן במהלך נסיעות ארוכות במכונית. אבל אולי הגורם הגדול ביותר בשיקום הפופולריות האבודה של השחמט הוא מערכת השחמט האלקטרונית.

בניגוד לרוב המשחקים שעברו חשמל, ישנם רק שני סוגים של מערכות שחמט חשמליות. הסוג הראשון הוא משטח השולחן והשני הוא היד המוחזקת. למרות שיש רק שני סוגים של עיצובים, ישנם כמה סגנונות שונים וכל סגנון מגיע עם תכונות משלו.

אחד הדברים הגדולים ביותר בסט השחמט האלקטרוני הוא שהם מבטלים את החיפוש המתמיד אחר בן זוג. אנשים שמתלהבים משחמט מתקשים לעתים קרובות למצוא אנשים שמוכנים לשחק נגדם. מערך השחמט האלקטרוני אומר שהאדם יכול לשחק שח בכל פעם שהדחף פוגע בו.

ערכות שחמט אלקטרוניות הן חובה כאשר מישהו מתכונן להתחרות בטורניר שח. ערכת שחמט אלקטרונית משלהם מאפשרת לאדם להתאמן בכל שעה ביום או בלילה.

חלק מהמתנגדים מציינים כל הזמן שמשחק שח הוא יותר מאשר פשוט לשחק את המשחק, אלא שזה גם על טיפוח מערכת יחסים עם האדם שיושב מולך. תלונה נוספת שיש לסרבנים עם ערכות שחמט אלקטרוניות היא שהם לא מלמדים את השחקן איך לקרוא באמת את היריב. כשמשחקים על מערכת שחמט אלקטרונית, אדם ילמד מהלכים בסיסיים וכיצד לסתור מהלכים, אבל זה יהיה בערך.

הפתרון שרוב מומחי השחמט ממליצים עליו הוא שימוש בערכת השחמט האלקטרונית כדי להתאמן וללמוד באמת את כללי המשחק, אבל השחקן צריך גם להתאמץ לשחק נגד שחקן בעולם האמיתי בכל עת שהוא יכול. אחת הדרכים הפשוטות ביותר למצוא שחמטאים אחרים היא דרך מועדון שחמט. בתמורה לתשלום סמלי, לחבר במועדון שחמט תהיה הזדמנות לחדד את מיומנות המשחק שלו על ידי משחק נגד מספר שחקנים אחרים ברמות מיומנות שונות.

אם מישהו לא יכול להרשות לעצמו את מערכת השחמט האלקטרונית שלו והוא מתקשה למצוא יריבים מהעולם האמיתי לשחק, אולי ירצה לפנות לאינטרנט ולבקר באחד מחדרי השחמט. שם הם ימצאו הרבה יריבים וגם יקבלו כמה עצות חשובות על המשחק.Source by John Skelly

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved