היסטוריה של אופנת הלבוש הגותית

/
/
/
53 Views

אופנת הלבוש הגותית מבוססת בעצם על גוונים כהים. בתקופת הלבוש הגותי של ימי הביניים אנשים כמו מלחים או כאלה הקשורים לכנסיות וקתדרלות לבשו סוג זה של בגדים. שמלה גותית מושלמת עם כובע גדול ומעיל ארוך, מכנסי מגף באורך הברך, נעליים עם אבזם גבוה בברכיים או מגפיים עם כף דף. האיכרים נהגו ללבוש בדים נפוצים בצורה של שמלות מחוספסות וטוניקה והם היו יחפים מכיוון שנאלצו לעבוד בשדות או במים בוציים. הנשים העממיות התלבשו גם הן כמו גברים וגם הן היו יחפות. כמובן שהם חבשו חגורות כדי למנוע מהחצאיות הארוכות שלהם להיגרר על הקרקע.

כאמור, הלבוש הגותי משתמש בגוונים כהים במקום בצבעים אקסטרווגנטיים כדי ללכת עם מצב הרוח הכהה. אלה באו בצורת קטיפות כהות, רשת דגים כהה, תחרה כהה, כפפות כהות ועור כהה בצל ארגמן. במהלך תחילת 1980 אופנה זו הופיעה שוב באנגליה. אולם האופנה הגותית פרחה בצורתה המקורית משנת 1200 לספירה ו -1450 לספירה. בהשוואה ללבוש הגותי בתקופה הרומנסקית ​​קו הלבוש היה פשוט וחינני יותר. הסגנונות המשיכו להשתנות עם חלוף הזמן. ככזה במהלך המאה ה-15 הפכו הבדים הגותיים להבחנה בגלל קשיחותם. היו שם כפילות מרופדות, שרוולי בשר כף רגל וחגורות צמודות.

אחת התלבושות הפופולריות של ימי הביניים לנשים הייתה המחוך הגותי. המחוך הגותי החמיא לגוף הנשי בכך שנתן לו צורת שעון חול. זו הייתה תחפושת ויקטוריאנית וימי הביניים נפוצה לנשים. הבולטות שלו עד היום ללא פגע. עם זאת הטרנד האחרון של מחוך גותי אינו דומה לאלה שנלבשו בתקופה הוויקטוריאנית ובימי הביניים אלא הוא רך ונוח. ישנם סוגים שונים של תלבושות גותיות כמו חולצות סיבים טבעיים בהירים עם סלסולים, בכושר הרופף וחולצת הפיראטים המעוטרת עם כתפיים נפולות, מכנסיים כהים באורך קצר וכובעים כהים גדולים וכו 'שהלכו עם אביזרים שונים כמו מטריות שחורות, קישוטי כסף וכו'. הטרנד של חולצות גותיות ושמלות אחרות משתנה עם חלוף הזמן.

למרות שתקופת ההיסטוריה הגותית נמשכה בין 1200 לספירה עד 1450 לספירה ניתן לחלק אותה לשתי תקופות כלומר התקופה המוקדמת (1200-1350) והתקופה המאוחרת (1350-1450) כאשר לכל תקופה יש סגנונות שונים. לבגדים בתקופה המוקדמת היו גזרות פשוטות יותר ונראו מתוחכמות וחינניות. במהלך התקופה המאוחרת סגנונות החלו להשתנות במהירות.

עם חלוף הזמן הבדים נעשו נוקשים יותר במקום הווילונות הזורמים שהיו נפוצים בתקופה המוקדמת. במהלך עידן הלבוש הגותי המאוחר של המאה ה -15 הראו את המאפיינים החשובים של הלבוש הגותי בצורה של חגורות צמודות, כפולות מרופדות ושרוולי בשר כבש וכו '.Source by Neeraj Kumar Chaudhary

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved