היסטוריה של אופנה לבני נוער

/
/
/
18 Views

המילה "נער" הוטבעה לראשונה בשנות החמישים, תקופה שבה אופנת העשרה מצאה את מקומה ונוצר שוק נישה. בני נוער היו כעת קבוצה סגורה עם רגשות, סגנון, אמונות ודרכי תפיסת חיים משלהם; כלומר, האישיות שלהם.

מלקולם ברנרד אומר בספרו אופנה כתקשורת, "אופנה ולבוש תמיד הוסברו כצורות תקשורת". לבני נוער יש עכשיו קול משלהם לומר את דעתם והם מצליחים לעשות זאת באמצעות אופנה.

להיות נער זה להיות מרדנית. אם תבדוק את עשרות שנות האופנה לבני נוער, אתה עשוי לראות שהם הוכיחו את עצמם כדרך להתמרד.

עוד בשנות החמישים, כשהופיעו ראשוני אופנה לבני נוער, זה היה בעקבות המראה המפורסם של ג'יימס דין ב"מורד ללא סיבה". למרות שהבגדים שלהן לא היו שונים מדי מהמגמה הכללית באופנה, ניתן היה לראות בנות לובשות שמלות מרופפות עם תחתוניות וקרינולינות מתחת לחצאית. בנים לבשו נעלי ליוויס צמודות, צ'ינוס, חולצות צמודות לבנות או שחורות, כמו גם נעלי לופרס או נעלי קונברס עם מעילי עור.

אופנה מושפעת לחלוטין ו"משופצת" מההיסטוריה. האירועים ההיסטוריים שמים סימן היכר על אופנה עשרות שנים, שכן הבגדים חושפים את אורח החיים, תפיסותיהם ואפילו דעות קדומות של אנשים.

בשנות ה-60, אופנה ומוזיקה החלו ללכת יד ביד. מוזיקת ​​פופ ורוק החלה להשפיע על האופנה בצורה שלא הייתה מעולם. אייקוני אופנה, כמו הביטלס, או כוכבי רוק מרדניים, כמו בוב דילן ומיק ג'אגר, דיברו בשם הדור הצעיר והם ייצגו את הכוח העיקרי.

בשנות ה-70, עידן הדיסקו היה רועש וצבעוני. הבדים של העשור היו פוליאסטר, אקריליק ולייקרה. שמלותיהן של האישה ירדו על ברכיהן וגברים לבשו תחתונים, ז'קטים ושרשראות זהב. נעלי פלטפורמה היו גדולות על רחבת הריקודים ודוגמאות החולצות היו מסחררות.

שנות ה-80 הגיעו עם שיגעון האירובי. השילוב האולטימטיבי היה חותלות נמתחות צמודות ומבריקות בשילוב עם סווטשירט אובר-סייז, מחוץ לכתף. זמרת הפופ, מדונה הייתה בשיאה באותה תקופה והיא השפיעה מאוד על חוש הסגנון של בני נוער.

שנות ה-90, במונחים של אופנת נוער, ייצגו תערובת של הרבה סגנונות שונים. להקות בנים ולהקות בנות של מוזיקת ​​פופ היו די אקלקטיות מבחינת בגדים והן זכו להערצה על הדור הצעיר. זה היה שוב הזמן של נעל הפלטפורמה המופיעה בנעליים רבות, מסנדלים ועד נעלי טניס. הצבעים הם דרמטיים או פסטליים, בעוד הצבע השחור הקלאסי עדיין שימש לאפקטים דרמטיים באופנה.

כיום, בגדי נוער נוחים מאוד מכל הבחינות. הטרנדים הבסיסיים הם ג'ינס כחול וינטג' עם אופנתי. בגדי בני נוער צריכים להיות נגישים מבחינת מחירים, שכן ההוצאה של צעירים מוגבלת למדי בתוך סכומי הכסף שנאספים בקופה שלהם.Source by Jack Wogan

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved