היסטוריה קצרה של תופים אלקטרוניים

/
/
/
50 Views

הכל התחיל בשנת 1977 כאשר סינדרום הוציאה את הרפידה האלקטרונית הראשונה הניתנת לשחק, אשר משכה אליה מספר שמות גדולים באותה תקופה עם תומכים בהם קית מון, ג'ף פורקארו, Carmine Appice וטרי בוזיו.

בתחילת שנות ה -80 התפיסה של התוף האלקטרוני השתנתה כאשר מוזיקת ​​פופ ודיסקו יצרה דרישה לצלילים אלקטרוניים. עד אז המתופפים חששו מאוד מ'החלפה 'אלקטרונית לערכות האקוסטיות האהובות עליהם. 1981 הביאה את הערכה האלקטרונית האמיתית הראשונה – ה- SDS -5 מתוצרת סימונס. 1983 הפכה את התופים האלקטרוניים לאטרקטיביים עוד יותר עם הופעת MIDI. בשנת 1985 רולנד עשה את צעדיו הרציניים הראשונים לשוק האלקטרוניקה ובמהלך השנה וב -1986 הגיעו גם תוף וימאהה. אולם בסוף שנות ה -80 ותחילת שנות ה -90 הפופולריות ירדה עקב ממשקי משתמש קשים בערכות.

חברות התופים הללו היו זקוקות לממשק משתמש ידידותי יותר – כל ערכה שנמכרה הגיעה גם עם סרטון או DVD של איך הכל עובד, מה שעזר למשתמש הקצה להבין מאוד את המורכבויות של מוח התופים האלקטרוני וכיצד ניתן לשנות אותו בהרבה דרכים לייצר צלילי תוף ומצלת שונים על הרפידות. רולאן המשיך לפתח ערכות אלקטרוניות במהלך שנות ה -90 עם שחרורם של ה- TD-7, TD-5 ו- TD-10-הסט הראשון הכולל ראשי רשת. ימאהה המשיכה להתעניין בטווח DTX. בשנת 1999 יצרה ימאהה ערכה הרבה יותר משתלמת עם שחרורו של ה- DTXpress יחד עם ה- TD-8 של רולנד ובשלב זה שלטו שתי החברות הללו בשוק התופים האלקטרוניים.

התפתחויות נוספות הגיעו בשנת 2004/05 כאשר רולנד הציג את ה- hi-hat האלקטרוני האמיתי הראשון VH-12. במהלך השנים האחרונות ככל שהטכנולוגיה השתפרה, ערכות אלקטרוניות הפכו לזולות יותר עם ספרי הדרכה וידידותיים למשתמש עם הופעת מספר יצרנים חדשים ורולנד וימאהה ממשיכים לפתח ערכות חדשות. רק הזמן יגיד מה יהיה הפיתוח הבא בערכות אלקטרוניות אבל דבר אחד בטוח – הם כאן כדי להישאר.

תומכים כמו עומר האקים ותומאס לאנג נמצאים כל הזמן בסיור ומציגים את ערכות התופים האלקטרוניות בפני קהל המתופפים הענק. ערכות תופים אלקטרוניות יכולות לשמש גם כתוספת על רפידות להרחבת ערכות תופים אקוסטיות כך שיכולות לגרום לולאות שמע להתנגן בהופעות. מותגי ערכת התופים האלקטרוניים העיקריים שיש הם ימאהה ורולנד אבל הרבה אחרים חברות לייצר ערכות דומות.Source by Dan J Jacobs

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved