ההשפעות של תחביבים על חיי היומיום שלנו

/
/
/
53 Views

האם אי פעם חשבת למה אתה צריך לעשות תחביב? או, אם כבר יש לך תחביב, היתרונות הרבים שאתה מקבל ממנו?

בחברה המהירה של היום, אנשים רבים חווים לחץ על בסיס יומיומי. מתח משפיע עלינו נפשית, פיזית ורגשית. אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם לחץ היא לקיים תחביב. הסיבות לכך הן שתחביבים מאפשרים לנו את היכולת לשחרר את היצירתיות שלנו, להגביר את ההערכה העצמית שלנו, לעסוק בפעילות שאנו נלהבים ממנה ולתת לנו תחושה של הנאה והישג.

בואו נחשוב על היתרונות הללו בנפרד… לשחרר את היצירתיות שלנו. "יצירתיות היא מרגשת, ממריצה, מקורקעת ונצחית. כאשר אנו יוצרים, הזמן עוצר והמרחב מתרחב; זה אז, באותו מקום של מחשבה ופעולה, אנו מבטאים את האני האמיתי ביותר שלנו." זהו ציטוט מספרם של אילין סגלוב ופול בוב וליק, "List Your Creative Self". אני אוהב את הציטוט הזה כי הוא מבטא את הרעיון של יצירתיות ואת החשיבות שלה.

בואו נסתכל על היתרון השני, להגביר את ההערכה העצמית שלנו. מחקרים הראו קשר בין הערכה עצמית נמוכה, פשע ואלימות. לכן, כל דבר שמגביר את ההערכה העצמית יכול לעזור לנו באופן אינדיבידואלי וכחברה. הערכה עצמית טובה מאפשרת לנו לנסות דברים חדשים ומאפשרת לנו לקבל החלטות טובות יותר.

היתרון הבא הוא לעסוק בפעילות שאנו נלהבים ממנה. באיזו תדירות אנו זוכים לעסוק בפעילות שאנו באמת נלהבים ממנה? יש היבטים מסוימים בעבודה שלי שאני נהנה מהם אבל אני לא יכול להגיד שאני נלהב ממנה. והאם אתה באמת אוהב את מטלות הבית האלה? הפעם היחידה שבה אני יכול לומר בלב שלם שאני עוסק בפעילות שאני מתלהב ממנה היא לעשות דברים עם המשפחה שלי או דרך התחביב שבחרתי.

עכשיו, היתרון האחרון, נותן לנו תחושת הנאה והישג. שוב, רוב היום שלנו מלא בפעילויות שאנו נדרשים לעשות כדי לספק לעצמנו את צרכי החיים. חשוב לעשות פעילויות שנותנות לנו הנאה ותחושת הישג. כמו כן אנו יכולים לשפר מיומנויות נוכחיות או ללמוד מיומנויות חדשות באמצעות התחביב שלנו.

תחביבים מאפשרים לנו רחוקים שעות מדאגות יומיומיות ומאפשרים לנו ליצור חברויות מתמשכות עם אנשים בעלי דעות דומות. אז בפעם הבאה שאתם מתכוננים לעסוק בתחביב שבחרת, זכרו והיו אסיר תודה על היתרונות הרבים שאתם מקבלים מהתחביב שלכם.Source by Sharon Gray

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved