ההבדל בין ספרים דיגיטליים לספרים אלקטרוניים

/
/
/
48 Views

רוב האנשים כיום, אינם יודעים את ההבדל בין ספר דיגיטלי לספר אלקטרוני. למעשה, אנשים רבים חושבים שהם אותו דבר. הם לא יכלו להיות רחוקים יותר מהאמת. הם מינים שונים לחלוטין של אותה חיה.

ספרים דיגיטליים

ספרים דיגיטליים, הנקראים לפעמים גם ספרים אלקטרוניים או ספרי PDF, הם פקסימיליות דיגיטליות סרוקות של ספרים מודפסים סטנדרטיים שפורסמו. אתה יכול לחשוב עליהם כעל עותקים משופרים של הספרים הקשיחים או בכריכה רכה בפועל שלמדנו להכיר ולאהוב.

כשאנחנו מדברים על הגרסה הדיגיטלית של פרסומים חדשים יותר, הם די זהים למקור. כשמדברים על פרסום ישן או אפילו עתיק, הם הרבה יותר טובים מכל מקור שתמצאו על המדף של הספרייה המקומית שלכם. מכיוון שהם פקסימיליות של ההדפסה המקורית, זה באמת מגדיל את האיכות ועוזר להתגבר על הבעיות של ספרים ישנים רבים, כגון דפים מצהיבים, כתמים, נייר שקוף או עור בצל, נייר צבעוני, דיו חום וכו'. אלה נסרקים דפים, לא דפים 'מועתקים', ואיכות ההדפסה באמת מייצגת איכות טובה יותר מההדפסה של הספר המקורי.

הרוב הגדול של הספרים הדיגיטליים מגיעים בפורמט PDF, למרות שאמזון מציעה מהדורת קינדל, Mobipocket מציעה את גרסת MOBI, ואז יש את פורמט הטקסט הפשוט, כמו גם רבים אחרים.

ספרים דיגיטליים הם בדרך כלל הרבה פחות יקרים מאשר עמיתיהם הקשיחים או בכריכה רכה, ואין כמעט עלויות משלוח, אלא אם כן הם נמסרים על גבי תקליטור (קומפקט דיסק).

ספרים אלקטרוניים

ספרים אלקטרוניים הם גם ספרים דיגיטליים, אבל הם תוכננו ונכתבו עבור האינטרנט. רבים, אם לא רוב הספרים האלקטרוניים, מעולם לא "פורסמו" רשמית כלל, אלא אם כן אתה מחשיב פרסום משהו באינטרנט כפרסום.

רוב הספרים האלקטרוניים נועדו להיכתב במהירות, עם הוצאות מועטות או ללא הוצאות למעט הפצה. הרוב קצר, כמעט תמיד פחות מ-100 עמודים, בדרך כלל מתחת ל-50 עמודים. חלק מהספרים האלקטרוניים נצמדים ממש תוך מספר שעות. לעתים קרובות הם מעט יותר מכמה דוחות קצרים המשולבים יחד.

ספרים אלקטרוניים רבים הם ספרים לעזרה עצמית, או מדריכים מסוג כלשהו, ​​אם כי יש כמה יצירות eBook של היסטוריה וסיפורת שניתן למצוא אם תחפש אותם. לרוב, יש להם ערך ספרותי מועט או בכלל, כוונותיהם הן הפצת עובדות, הוראות ו/או רעיונות.

לפעמים אתה עלול להיתקל בגרסת הספר האלקטרוני של ספר בכריכה קשה או רכה. זה אפילו ייקרא "גרסת הספר האלקטרוני" של כל ספר שהוא. אבל אם תסתכל מקרוב, תגלה שגרסת הספר האלקטרוני הזו מכילה כמעט תמיד הרבה פחות עמודים מהמקור. אתה יכול גם לקרוא ל"גרסת הספר האלקטרוני" "הגרסה המרוכזת" של הספר.

אמנם תמצאו ספרים אלקטרוניים רבים בפורמט PDF, בדומה לספרים דיגיטליים, אך רבים מגיעים כאפליקציות אינטראקטיביות גנריות שונות. אבל אל תתנו למשיכה הראשונית של אינטראקציה להטעות אתכם. גם אם זה נשמע כמו חינוך היי-טק בהתחלה, תגלו שאין הרבה בהבטחה לאינטראקציה. זה רק מסווה את העובדה שהספרים האלה קצרים, מבחינה טכנית לא יותר מכמה עמודים, עם מעט או שום ערך מעשי אמיתי, ואפילו פחות אקדמי.

אחרון חביב, ספרים אלקטרוניים הם לרוב חינמיים או זולים, אם כי מדי פעם תמצאו כמה "תוכניות" הוראות מיוחדות בעלות של מאות דולרים.

סיכום

מבחינה טכנית, ספרים אלקטרוניים הם ספרים דיגיטליים, אם כי בפועל יש הבדל גדול. באופן אישי, אני בדרך כלל מעדיף ספר דיגיטלי על בן דודו הספר האלקטרוני.

מאת תומאס א. רטרבושSource by Thomas Retterbush

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved