האם כתיבה היא עסק או תחביב?

/
/
/
68 Views

רוב הסופרים מתחילים צעירים, כותבים בחשאי יומנים או שירה, ומתענגים על השמחה הצרופה של חיבור מילים יחד. ככל שהם מזדקנים, רבים מהם יגנו את כישרונותיהם להתפרנס בתחום פחות יצירתי, הרוב יעבירו כל החיים בכתיבה מדי פעם, רק בשביל השמחה, ואחוז קטן ייצא לעולם כמקצוען סופרים.

אז איך סופר יודע אם הוא עוסק בתחביב או עובד כסופר מקצועי? התשובה נמצאת בתוך כמה שורות של חוק המס של מס הכנסה; זו לא כתיבה יצירתית, אבל עבור כל סופר שמקווה להרוויח כסף עם הכישרון היצירתי שלו, יש צורך בקריאה.

למס הכנסה יש רק סיבה אחת להיות בעסק – רווח. אם המניע העיקרי שלך הוא להפוך לסופר מפורסם, להעלות את המילים שלך על הנייר כי אתה צריך להוציא אותן מהראש שלך, או לדחוף נקודת מבט מסוימת, אתה יכול להיות סופר תחביב. או, אתה יכול להיות בעסק… הכל תלוי בך.

כל כותב עצמאי שמתייחס לכתיבה שלו כאל עסק יכול להגיש את המיסים שלו כעסק, ברגע שהוא מבין מה מצפה מס הכנסה מסופרים עצמאיים. וגם, היתרונות גדולים – כותב תחביב חייב לדווח על כל הכנסות הכתיבה אבל יכול לקחת רק הוצאות עד לסכום ההכנסה הזו. העוסקים בכתיבה רשאים למחוק את כל ההוצאות, גם אם הן עולות על הכנסת הכתיבה. עבור כותבים במשרה חלקית זה יכול להיות החזרי מס גדולים מרווחי W-2.

למס הכנסה, ההבחנה בין הכנסה מתחביב להכנסה מעסק ברורה; עסק תמיד מונע מרווח. וכן, עסק שהרווח העיקרי שלו הוא תמיד מחפש דרכים להגדיל את ההכנסה שלו, גם אם הם עוסקים בפעילות חלקית.

למרות שהכותב העצמאי יזדקק היום למשכורת, כדי להצליח בעסק של כתיבת סופר צריך תוכנית עסקית ארוכת טווח. הוצאת כסף על פרסום, קידום מכירות, שיעורי עסקים, הוצאות נטוורקינג והציוד הדרוש לביצוע העבודה שלך הם כולם חלק מצמיחה של עסק. הוצאות טיול שעולות על כל פוטנציאל לרווח, היעדר רישום על הגשת מאמרים, ניהול כספי הכתיבה שלך מחשבון הבנק האישי שלך, ואי קיום לוח זמנים עבודה מוגדר, כולם סימנים לכך שהמטרה שלך עשויה להיות לא רווחית.

להיות סופר תחביב זה לא דבר רע; אתה רק צריך להבין את הכללים לגבי הכנסות והוצאות תחביב, ולוודא שהם מדווחים במקום הנכון בדוח המס האישי שלך.

עבור הסופר העצמאי הרציני, מכיוון שכתיבה נחשבת לתחביב על ידי מס הכנסה, ניתן היה למשוך את החזר המס של סופר מקצועי עם הפסדים חוזרים ונשנים לביקורת. אם זה יקרה, מס הכנסה יבקש ממך להוכיח שאתה פועל כעסק. עבור הכותב עם תוכנית עסקית כתובה, לוח זמנים ייעודי לכתיבה ורישומים פיננסיים טובים, זו בדרך כלל ביקורת שקל לזכות בה.

אז, אם אתה רוצה להיות סופר מקצועי, תן ​​לאנרגיות היצירתיות האלה לזרום כשאתה כותב, אבל כשזה נוגע למיסים ובשורה התחתונה, זכור מה אומר מס הכנסה… רק מי שפועל בצורה רווחית מגיע להגיש את המסים שלהם כעסק, עבור כל השאר, זה תחביב.Source by KiKi Canniff

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved