האם חיוב אלקטרוני הוא הדרך הטובה ביותר לשלוח את התביעות הרפואיות שלך?

/
/
/
51 Views

יש כל כך הרבה הייפ בחוץ חיוב תביעות רפואיות אלקטרוניות. אם אתה עדיין לא שולח את התביעות שלך באופן אלקטרוני, כנראה שאתה נבוך מכדי להודות בכך. ואם כן, אתם בוודאי תוהים האם השיטה בה אתם משתמשים היא הטובה ביותר. מה ה אמת אמיתית מאחורי חיוב אלקטרוני?

רבות מחברות הביטוח הגדולות באמת דוחפות ספקים להגיש את התביעות שלהם באופן אלקטרוני. חלקם אפילו מתקשרים למשרדי הספק ואומרים להם שכן מחייב הגשות אלקטרוניות עד תאריך מסוים ושהם יעשו זאת לא מקבלים עוד תביעות נייר. אחרים מציעים תמריצים להגשה אלקטרונית, כגון תשלום מהיר יותר, או אפילו לא נדרשת אישור לשירותים אם תביעות מוגשות באופן אלקטרוני.

בשורה התחתונה, השאלה האמיתית עבור ספק היא "האם החיוב האלקטרוני באמת נחוץ לתרגול שלי" ו"מה זה ידרוש ממני".

לגבי השאלה הראשונה, אני חושב שכולם חייבים להבין שעם השינויים בטכנולוגיה הגשה אלקטרונית של תביעות רפואיות היא בלתי נמנעת. החברה של היום הולכת לקראת עסקאות ללא נייר במובנים רבים.

השאלה השנייה תלויה בדברים רבים כמו כמה גדול, או קטן, המשרד שלך, כמה ציוד כבר יש לך ועד כמה הוא מעודכן.

אחת התפיסות השגויות הגדולות ביותר של חיוב אלקטרוני היא שזה הופך את החיוב במשרד שלך להרבה יותר פשוט. במובנים מסוימים זה כן, אבל זה מציג בפניך מערך אחר לגמרי של משימות שלא היו לך קודם לכן. אני לא רומז שזה מקשה על משהו. רק שיש דברים שמתלווים לחיוב אלקטרוני שלא הייתם צריכים לעשות קודם כמו קריאה ופעולה של דוחות ותחזוקה ועדכון של התוכנה האלקטרונית.

כאשר אתה מגיש תביעה על נייר, התביעה מתקבלת ומעובדת, או שאתה אף פעם לא שומע דבר. אני מקווה שבמקרה האחרון, הצוות שלך יתקשר ויבדוק את המצב לאחר 30 יום. בין אם תביעת הנייר שלך מכילה מידע מלא ומדויק או לא, היא תטופל באותו אופן. תקבל תשלום עבור התביעה, או הסבר על ההטבות המעיד על סיבה לדחייה.

כשאתה מגיש תביעות אלקטרונית, זה לא כל כך פשוט. ראשית, תקבל דוח המודיע לך אם קבוצת התביעות האלקטרוניות שלך התקבלה או נדחתה. אם לתביעה יש נתונים שגויים כגון תאריך לידה שגוי, היא תידחה לפני שתגיע אי פעם למערכת טיפול התביעות של חברות הביטוח. תקבל דוח, בדרך כלל תוך 24 – 48 שעות, המציג את כל התביעות שנדחו, ואת הסיבות לדחיות. כמו כן, תקבל דוח המציג את התביעות שהתקבלו ללא שגיאות.

זה מאוד מועיל לקבל הודעה כל כך מהר שהתביעה שלך מכילה מידע שגוי; עם זאת, כעת עליך לוודא שהצוות שלך מסוגל לבדוק את הדוח הזה ולהקדיש את הזמן כדי למצוא ולתקן את המידע הדרוש.

מה שחיוב אלקטרוני עושה למעשה הוא ליידע אותך מוקדם יותר שיש לך בעיות עם תביעות ספציפיות. כאשר אתה מגיש אותם על נייר, אתה בדרך כלל לא מגלה את התביעות הבעייתיות עד שאתה עושה דוח מעקב ומתקשר לחברות הביטוח. אז על ידי הגשת התביעות שלך באופן אלקטרוני, אתה לא מבטל את כל התביעות הבעייתיות, אתה מגלה אותן מוקדם יותר.

ברגע שתחליט לקחת את הצעד לחיוב אלקטרוני, עדיין יש בחירות. האם מערכת ניהול הפרקטיקה שבה אתה משתמש כעת מסוגלת להגיש תביעות באופן אלקטרוני? אם לא, תצטרך לעדכן או לשנות את התוכנה שלך. יהיה עליך לקבוע כיצד תגיש את התביעות שלך לחברות הביטוח. מסלקה עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר, או אם אתה מפעל גדול יותר, או שירות חיוב, אולי תרצה לשקול תוכנה המאפשרת לך לפעול כמסלקה משלך.

בכל מקרה, אם אתה עדיין לא מגיש את התביעות שלך באופן אלקטרוני, כנראה שיהיה חכם להתחיל לחקור את האפשרויות שלך. מקום טוב להתחיל בו הוא ליצור קשר עם תמיכת מערכת ניהול התרגול שלך ולשאול אותם אם הם ממליצים על שיטה כלשהי במיוחד. דרך נוספת היא לשאול את הקולגות שלך. הגשת תביעות אלקטרונית היא צעד גדול ואין להקל בו ראש.

זכויות יוצרים 2006 מישל רדמונדSource by Michele Redmond

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved