האם הקוי שלך חסר ערך או יקר? כיצד לגלות את הערך האמיתי של הקואי שלך

/
/
/
35 Views

מה קובע את העלות של קוי?

דגי קוי הם אחד הדגים החינניים והחכמים ביותר בעולם כיום. בהיותו הדג הלאומי של יפן, ניתן למצוא את הקוי במגוון זנים, כל אחד מתחרה עם השני ביופי ובחן.

החזקתם כחיות מחמד יכולה להיות בילוי מרגיע מאוד כשאתה צופה בהם שוחים ומתערבלים בבריכה, ומפיצים את הקיום הצבעוני שלהם לכל עבר.

למרות שדגי קוי הם באמת פופולריים בקרב אנשים כחיות מחמד, מעטים מאוד מבינים שיש בדג קוי יותר מהיופי שלו. זו הזריזות והבידור העצום שמתרחשת ברגע שדגי קוי נכנסים לבריכה שהופכת אותו למיוחד.

צפייה בדגי קוי שוחים במעון צבעוני נחשבת דרך מצוינת להפחתת מתח. גם דגי קוי אוהבים להאכיל אותם ביד ולפעמים גם אוכלים חרקים ואצות מהבריכה. הם מגיבים מאוד לבעלים ולגירויים חיצוניים אחרים, בהיותם אחד מדגי המחמד האינטליגנטיים ביותר בעולם.

קוי הם אוכלי כל ויכולים לאכול הכל, החל מאצות וצמחי בריכות ועד חרקים קטנים ופנקטון.

כמו כן, המכונה "תכשיטים חיים" או "פרחים שוחים", לקוי יש תוחלת חיים ארוכה יותר ממרבית דגי המחמד האחרים, מה שהופך אותם לאהובים כחיית מחמד. בגלל חייהם הארוכים, הבעלים בדרך כלל יוצרים קשרים רגשיים מאוד עם דגי הקוי שלהם.

מאז תחילת המאה ה-17, גידול סלקטיבי ייצר הרבה זנים של קוי שניתן לראות היום. בדרך כלל הם מסווגים בהתאם לאיכותם, מה שעוזר גם בקביעת ערכם.

קוי מוגבה בבריכה – סוג הקוי הנפוץ ביותר. הכי קל למצוא והכי זול לקנות.

קוי באיכות נוי – הקוי השני הכי נפוץ וגם זמין בקלות. רק קצת יותר יקר מקוי שגדל בבריכה.

הצג קוי איכותי – סוג זה של קוי גדל במיוחד עבור תחרויות קוי. הם יכולים להגיע למחירים גבוהים מאוד והם האיכותיים ביותר.

קוי באיכות בריכות מצוי בבריכות של רוב האנשים וניתן להשיג אותו בקלות בחנויות לחיות מחמד רגילות. הם מגיעים בדרך כלל בצבע או דוגמה בודדת וכך גם הקוי הזול ביותר שתוכלו לרכוש. קוי באיכות נוי יכולים להגיע בדוגמאות יפות ובצבעים חיים מכיוון שהם גדלים מקוי באיכות גבוהה.

הצג קוי איכותי עם זאת ללא תחרות באיכותם. בדרך כלל יש להם גוף מושלם, עורות ללא כל פגמים או כתמים רצויים וסימטריה מדהימה בדוגמאות עליהם, מה שהופך אותם לקוי היקר ביותר.

מחירי הקוי נקבעים לפי הצבעים המנוגדים על עורם, עוצמת הצבע וגודלם. יש קוי שיכולים לגדול עד 3 רגל ולקבל מחיר ענק! קוי גדלים ללא הרף וגדלים בקצב של כ-1 אינץ' לחודש.

אולם הקוי היקרים ביותר אינם גדולים במיוחד; הם באורך של 1.5 רגל והם בצורה אידיאלית בצורת טורפדו. ככל שהצבעים על הקוי עזים ומאוזנים יותר, כך המחיר גבוה יותר!

קוי יכול ליצור חיות מחמד משפחתיות מדהימות על סמך האיכויות והאינטליגנציה הצבעוניות הייחודיות שלהן. הם כל כך פופולריים בקרב חובבים שחלקם משתמשים בהם כדי לגדל עוד יותר זנים חדשים ויפים ולהצטרף אליהם לתחרויות.

יש אנשים שהפכו מסמרטוטים לעושר פשוט על ידי גידול וקמעונאי של הקוי היפה!Source by Travis K. Taylor

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved