האהבה ללא תנאי של חיה

/
/
/
30 Views

אין דבר על הפלנטה הזו כמו אהבה ללא תנאי של חיה. ההשפעות החיוביות שיש לבעלי חיים על רוב האנשים הן מעבר למילים. הם מציעים לנו תמיכה מוסרית והרגעה מבורכת כאשר החיים עשויים להיות קשים או לא נוחים. תמיד לצידנו, החיבה שלהם חוצה כל גבולות.

כיצד יכולה אהבה כה חזקה להשפיע עלינו? מדוע חלק מהם מגלים חיבה בלתי מוגבלת כל כך? האם כל בעלי החיים מסוגלים לאהוב? ומה מייחד אותו כל כך לנו, בני האדם?

ובכן, ממקור ראשון, בעל חיים יכול לספק אהבה ללא תנאי, חיבוקים ונשיקות לאנשים רבים שמעולם לא קיבלו חיבה כל חייהם. בעלי חיים אפילו עוזרים לך לחיות זמן רב יותר. החיים שלהם יכולים לרפא את שלך. ויש הוכחות לאמירה הזו בכל העולם. זה לא מפתיע אותי שמחקר מדעי הוכיח את מה שרבים ידעו כל הזמן: בעלי חיים מסוגלים למעשי אהבה גדולים.

ולכולנו הייתה חוויה של משיכה רגשית, סנטימנטלית וכמעט כבידה של מגע של בעל חיים. זו הרגשה מדהימה לשחק עם כלב, להתכרבל עם חתול, לרכוב על סוס או להיקשר עם ציפור. אפילו צפייה בסרטון על חיית בר שמוציאה את הצעירים שלה ממצב דביק נוגע בנו. אז, לבעלי חיים יש כוח ריפוי יוצא דופן שחורג ממה שאנחנו יכולים לדמיין.

בואו יהיה אכפת לנו יותר

רובכם מכירים את האהבה שיכולה להיות לבעל חיים. אתה מכיר את ההרגשה. זה מגע של אף רטוב שחכך את פניך או קול יבבה מודאגת כשאתה עצוב. או שזה גם הקפיצה על הברכיים שלך או האושר המוחלט כשהם רואים אותך. אבל זה אפילו יותר עמוק כשאתה מסתכל לתוך עיניהם הרחבות והחומלות. אז נראה שהם מבינים אותך ברמה העמוקה ביותר.

אז אם אתה חובב חיות, אתה כבר יודע שזה נכון. בעלי חיים מסוגלים לאהבה עמוקה וללא תנאים שהיא הרבה מעבר למה שאתה ואני יכולים להרגיש. עם זאת, יש קלישאה הקשורה לבעלי חיים הממתינים לאימוץ במקלטים ברחבי העולם. זה נראה, עבור רבים מכם, שאתה מאמין שחיה במקלט נמצא שם רק בגלל שהוא לא רצוי או שבור בדרך כלשהי.

אבל אין דבר רחוק יותר מהאמת. עובדה היא שרק חמש מכל עשר בעלי חיים במקלטים לעולם לא עוזבים בחיים. בחיי, ראיתי חיות שהיו כל כך מורעבות, כל כך רזות, כל כך התעללו, כל כך מוזנחות. אלה הם שראו את הגרוע המוחלט של האנושות. ובכל זאת איכשהו, הם מוצאים את הכוח לחיות; לא רק לחיות אלא לסלוח, לסמוך ולתת שוב אהבה ללא תנאי.

אהבה ללא תנאי של חיה

"גדולתה של אומה והתקדמותה המוסרית נשפטת לפי האופן שבו מתייחסים לבעלי החיים שלה." – מהטמה גנדי

כמה מחקרים מדעיים מראים שבעלי חיים מרגישים אהבה באותו אופן שבו אנשים מרגישים; באמצעות תהליך כימי. כשאתה מחזיק בעל חיים, כמו חיית המחמד שלך, החתול, הכלב, הסוס ויצורים רבים אחרים של ממלכת החיות, משהו קסום קורה. זה משחרר את אותם ההורמונים שאתה עושה כשאתה מאוהב.

כתוצאה מכך, אין באמת אהבה כמו אהבה ללא תנאי של חיה. יצור תמים, שאינו מאותו המין, מחליט להתכרבל איתך כשאתה מרגיש עצוב או לשחק איתך כשאתה במצב רוח רע. ולפעמים הם אפילו נותנים את החיים שלהם כדי להגן עליך. הם לא צריכים לעשות את זה, אבל הם עדיין עושים את זה. בעלי חיים יודעים שאתה ייחודי להם ולעתים קרובות אתה כל עולמם. אז היו תמיד אדיבים!

הקסם של לאהוב חיה

אני אוהב את כל החיות. הם יצורים יפים שראויים למקומם בעולם הזה. והבנתי שאהבת חיה משנה את חייו של אדם וגם את חיי. בין אם הם צבא, שירות, טיפול, חווה, חיית בר או סתם חיית המחמד שלך, האהבה שיש לך אליהם היא ייחודית. אבל האהבה יוצאת הדופן שאתה מקבל בחזרה היא אחת הרגשות הטהורים ביותר על הפלנטה הזו.

כשגדלתי, הייתי אחד מאותם ילדים שהיו מביאים לרחוב חיות נטושות, פגועות או אבודות. הייתי חוזר איתם הביתה. תשובתה של אמי הייתה לעתים קרובות לא. אז, בהיותי ילד מורד, הייתי לוקח אותם בכל מקרה לאסם הסוסים שלנו. ואז לטפל בהם שם עד שהם יתאוששו. עם זאת, ככל שהתבגרתי, כך התחלתי להבין את האכזריות וההתעללות בבעלי חיים, וזה כאב.

כמובן, רציתי לתרום את חלקי כדי לעזור לנשמות התמימות המסכנות האלה. אז התחלתי לעבוד איתם לפני ואחרי הלימודים, וגם במהלך הקיץ. אבל לאורך כל חיי, נסחפתי הלוך ושוב. עבדתי כשומר גן חיות עבור חתולים גדולים בקולורדו. ואז קיבלתי עבודה כעוזר מנתח אצל וטרינר. אבל זה לא היה בשבילי. עכשיו, האהבה הבלתי מותנית שלהם השתלטה שוב, ואני חוזרת.

המניעים של אהבה ללא תנאי

בטח שמעת זאב מיילל משתוקק לירח, אבל האם אתה יודע למה? זאבים זועקים מרוב צער כשהם מתגעגעים לחבר נעדר מהלהקה שלהם. יש כלבים שלא יעזבו את צד הקבר של בעליהם. האם אי פעם ראית את חיית המחמד שלך מפהקת גם כשראית? ובכן, זה נועד להיות סימן של הערצה עבורך, בעליו.

ומה זה כשהחתול שלך נרגע בעצלתיים במקום שטוף שמש בבית, יוצר איתך קשר עין על פני החדר ואז ממצמץ בעדינות? בשפת גוף של חתול, מצמוץ איטי ומכוון פירושו ביטוי של אמון מוחלט, פגיעות וידידות. לוטרות מחזיקות ידיים בזמן שהן ישנות ומנוחות, כדי למנוע מחמולות לאבד אחת את השנייה. ידוע כי חולדות משחררות חולדות אחרות מהכלובים שלהן.

גם לפילים יש אהבה ללא תנאי. הם יצורים רגשיים ומפגינים מעשי חיבה משכנעים כאשר, למשל, מתאבלים על אדם אהוב שאבד. חלקם אפילו מתים מלבבות שבור לאחר מותו של אחר. הנשמות העדינות הללו עומדות מעל השרידים, בוכים במשך מספר דקות עד מספר רב של ימים. הם גם ירחיקו עד כדי לקבור את הגופות מתחת לעלים. ואלה לא החיות היחידות שמגלות רגשות ופיקחות מדהימים.

עולם האדם והחי

ההפרדה בין עולם האדם לבעלי החיים אינה כה נרחבת כפי שניתן לחשוב. בעלי חיים מחזיקים בחוכמה וכוח כאלה. וכאשר אנו מקיימים איתם אינטראקציה, לעתים קרובות הם מרגיעים את הכאב והבעיות שלנו שאנו מרגישים שהם מכריעים מדי.

לכן, ההיבט הקסום ביותר של הקשר בין אדם לחיה הוא השפה הלא מדוברת הזו שאתה חולק איתם. זה מטפח אמון וחיבה שלעולם לא מתנודדת או דועכת. מחקרים מראים כי ליטוף ובילוי עם בעל חיים מפחיתים בהכרח את רמות הלחץ העובר בגופכם.

לכן, ככל שאתה נותן יותר חיבה, טיפול ותשומת לב לחיה או חיית מחמד, כך אתה מקבל הרבה יותר מסירות בתגובה. כתוצאה מכך, אין דבר ששווה לאהבה ללא תנאי של בעל חיים. ואני מאמין שיש לנו הרבה מה ללמוד מהם.

זו אהבה ללא תנאי

ברצינות עכשיו, מי עוד יקבל אותך כמו שאתה? מי עוד יקבל אותך בברכה, לא משנה מה הנסיבות שלך? היכן יקבלו את פניכם בשקיקה כזו ברגע שתכנסו דרך הדלת?

אתה ואני תמיד יכולים לנסות כמיטב יכולתנו להעניק סוג כזה של אהבה לשותפים שלנו, לחברים ולבני משפחה שלנו, אך עם מעט הצלחה. בעולם הזה, אף אחד אחר לא יכול להפיל הכל במקום ולהרעיף עליך פולחן והערצה כמו שעושה חיה. הם באמת מלאכים מיוחדים שעלינו להוקיר.

"עד שאדם אוהב בעל חיים, חלק מהנשמה שלו נשאר לא מתעורר." – אנטולה פראנס

מכיוון שהם כן נותנים לנו אהבה ללא תנאי עד יום מותם ואפילו אחריו, חשבו ללטף, לדבר ולפנק בעלי חיים בהערצה ככל שתוכלו. תגיד להם כמה אתה אוהב אותם. זכרו שחיבתם הבלתי מסויגת אליכם היא קשר מיוחד של הטבע, גם אם אתם נשמות תאומות מסוג אחר!Source by Sergei VanBellinghen

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved