דרישות תוכנה לחיוב רפואי אלקטרוני ותעודות SOAP

/
/
/
53 Views

רופאים ומטפלים חייבים לייצר תיעוד קליני בהיקפים ופרטים הולכים וגדלים כדי להבטיח את שירותי הבריאות הטובים ביותר, לקבל תביעות רפואיות בתשלום במלואן ובזמן, ולהגן על הפרקטיקה מביקורות שלאחר תשלום וליטיגציה לא הוגנת.

אבל מהירות תיעוד הביקור מתנגשת עם דיוק ויסודיות התיעוד. עבור חברות ביטוח, תיעוד ביקורי חולים חייב להיות מדויק ומקיף. אם איכות התיעוד גבוהה, ערעורי החיוב הרפואי על תביעות שלא שולמו משולמות מהר יותר ובשיעור גבוה יותר. אחרת, ערעורים נדחים והנוהג הופך להיות חשוף לביקורות לאחר תשלום, החזרים ועונשים.

לחברות הביטוח לא אכפת כמה זמן לוקח להפיק תיעוד טוב. אבל עבור הספק, תיעוד איטי פוגע ברווחיות התרגול ומבזבז זמן יקר. יש לדאוג לרופא עם תיעוד ביקור עד שהמטופל עוזב את המשרד.

כדי להבטיח כיסוי הערות מקיף, תעשיית הבריאות אימצה גישה מובנית דו-כיוונית. ראשית, הרופא משתמש בפורמט של הערות SOAP, המשקף ארבעה שלבים מרכזיים בטיפול בחולה, החל מתצפיות סובייקטיביות, לתסמינים אובייקטיביים, להערכת אבחון, וכלה בתוכנית הטיפול:

  1. נושא: החלק הראשוני של פורמט הערות SOAP מורכב מתצפיות סובייקטיביות. אלו הם תסמינים המתבטאים בדרך כלל מילולית על ידי המטופל. הם כוללים תיאורים של המטופל על כאב או אי נוחות, נוכחות של בחילות או סחרחורת או תיאורים אחרים של תפקוד לקוי.
  2. מַטָרָה: החלק הבא של הפורמט כולל סימפטומים שלמעשה נמדדים, רואים, נשמעים, נוגעים, מרגישים או מריחים. בתצפיות אובייקטיביות כלולים סימנים חיוניים כמו טמפרטורה, דופק, נשימה, צבע עור, נפיחות ותוצאות בדיקות אבחון.
  3. הערכה: הערכה היא אבחון מצבו של המטופל על סמך תצפיות סובייקטיביות ותסמינים אובייקטיביים. במקרים מסוימים האבחנה עשויה להיות קביעה פשוטה בעוד שבמקרים אחרים היא עשויה לכלול מספר אפשרויות אבחון.
  4. לְתַכְנֵן: החלק האחרון של הערת SOAP הוא תכנית הטיפול, שעשויה לכלול בדיקות מעבדה ו/או רדיולוגיות שהוזמנו למטופל, תרופות שהוזמנו, טיפולים שבוצעו (למשל, הליך ניתוח קל), הפניות למטופל (שליחת מטופל למומחה), מטופל. נטייה (למשל, טיפול ביתי, מנוחה במיטה, נכות קצרת טווח, ארוכת טווח, ימי פטור מעבודה, אשפוז בבית חולים), הנחיות המטופל והנחיות מעקב למטופל.

לאחר מכן, כל אחד מארבעת שלבי SOAP המפתח מורכב מתבניות המשקפות אפשרויות מרובות עבור כל שלב. תבניות, מאורגנות לפי סדר SOAP, מבטיחות כיסוי מקיף ומאפשרות לרופא פשוט לבדוק תיבות בחירה מרובות על המסך המונעות על ידי תוכנת מחשב.

תבניות זכו לביקורת כפולה הן מצד הספק והן מצד המשלם. הספקים לא אוהבים את היעדר אינטליגנציה מובנית כדי לשקף את העדפות הרופא האישי לטיפול בחולים. המשלמים חושדים לעתים קרובות בהערות שנוצרו על ידי תבניות באיכות נמוכה ובהשתקפות גרועה של מצב המטופל והתקדמות הטיפול האמיתית בגלל רגישות של התבניות ללחיצה מכנית וקושי בפירוש.

האתגר הוא לשלב את היתרונות של תבניות ופורמטים מילוליים ללא החסרונות שלהם כדי לתאר את מצב המטופל המדויק, להבטיח חיוב רפואי פרודוקטיבי, להתכונן לבדיקה רגולטורית ולשפר את הפרודוקטיביות של התרגול. כדי להתגבר על התפיסה של הערות שנוצרו באופן מכני תוך חסכון לרופא את זמן ההקלדה, חלק מהספקים יצרו מוצרים מיוחדים המשתמשים בניסוח אקראי עבור כל תבנית. הערות כאלה שנוצרות באופן אוטומטי כוללות מבני משפטים, הדומים מאוד לדפוסי דיבור טבעיים.

גמישות ואינטגרציה חייבות להיות תכונות עיצוב מרכזיות של הערות SOAP. בסעיף הפתיחה, למשל, יוצרים תיקי מטופלים חדשים שגדלים באופן אורגני עם כל ביקור או טיפול. אינטליגנציה מובנית מאפשרת לך להתאים אישית מסמך להעדפות שלך ולצפות בכל היסטוריית ההתקדמות של המטופל במסך בודד. אינטגרציה מערכתית מקורית עם מערכות חיוב רפואיות, מאפשרת יצירת תביעות אוטומטיות, אימות והגשה למשלמים לתשלום.

פתקי SOAP לא חייבים רק לחקות את תיקיית הנייר שיש לכל רופא עבור כל מטופל. עליהם להשתמש בטכנולוגיית מחשבים כדי לסייע באוטומציה של משימות שגרתיות וליצור תהליך מהיר יותר, קל יותר וללא שגיאות כדי להגביר את הרווחיות בפועל ולהפחית את סיכוני הביקורת שלו.Source by Yuval Lirov

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved