דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים תחביב בונסאי

/
/
/
30 Views

גידול בונסאי הוא מאוד פופולרי, וכמו כל תחביב פופולרי יש הרבה תפיסות שגויות לגבי גידול בונסאי. ידוע שאנשים רבים נמנעים מלהגיע לבונסאי מתוך מחשבה שזה יתגלה כקשה מאוד להשגה, אולם זו לא באמת סיבה מספיק טובה לא לקחת את הפעילות הזו מכיוון שתמיד יש ערכת התחלה כמו בונסאי למתחילים עצים להתחיל איתם. אמנם לרעיון הזה של עקומת למידה עצומה בתחילת הדרך יש כמה יתרונות, למעשה, גידול בונסאי הוא פעילות מהנה ומרגיעה ורוב האנשים, כאשר הם יתחילו לנסות את הפעילות הזו, בקרוב יתחברו אליה. ובמקרים רבים אף נהיה אובססיבי לגביו.

מתחילים את התחביב עם עץ בונסאי מתחיל

עכשיו, אם אתה אחד מאותם מתחילים עם חששות וספקות לגבי גידול בונסאי, אתה יכול פשוט לבחור את עץ הבונסאי המתחיל הטוב ביותר כך שכל החוויה תהיה של למידה ולא כזו שבה תלעס יותר ממה שאתה יכול להתמודד עם . מה שחשוב כשמתחילים הוא לזכור לא באמת לדאוג למין העצים הספציפי שאתה מגדל מכיוון שגידול בונסאי הוא צורת אמנות. זה דרך תהליך הלמידה של האמנות הזו שיעשה טעויות, ילמד מהן ויהפוך לטוב יותר וחכם יותר ככל שתתקדם בתהליך.

כדי לרדת מיד לתחביב שלך, תצטרך לשקול כמה קריטריונים חיוניים לגבי גידול נכון של בונסאי, ואלה עשויים לכלול דברים כמו עלות, זמן שיבזבז, והמאמץ בבחירת עץ הבונסאי הנכון. בעידן זה, זה מאוד פשוט להיכנס לאינטרנט ולמצוא הרבה עצי בונסאי שנמכרים אבל הרבה ממה שנמכר לא מספק, ובכך מעיד שכמתחיל יהיה לך טוב לנסות משתלה. או מרכז גן במצב טוב כדי שתוכלו להשיג עץ בריא.

השלב הבא כמובן הוא לקבוע בדיוק מהו העץ האידיאלי ביותר עבורכם להתחיל לגדל בונסאי. יש הרבה לבחירה, אולם בתור מתחיל, הבחירה הטובה ביותר תהיה מייפל יפני או עץ ג'וניפר שהם נפלאים למראה וגם לא קשים לניהול בכל הנוגע לאימון. זה ייתן לך את המצב הנפשי האידיאלי, מכיוון שאתה תהנה להסתכל על היופי של העבודה שלך תוך כדי עקומת למידה שאינה תלולה מדי.

לאחר מכן תצטרכו להבין שבתחביב זה, גידול בונסאי מחייב אתכם גם לתחזק את העץ שלכם בשיטת הגיזום ושתצטרכו לעצב את העץ שלכם בסגנון המתאים. עץ בריא טוב מלכתחילה יעזור לך להימנע מבעיות, וללמוד כיצד להשקות את הצמח, לספק את האדמה הדרושה לו, דשנים ועציצים מחדש יעניקו לך עץ שישגשג בתור שלך עץ בונסאי חווית הלמידה נמשכת. הכרת היסודות של גידול כל צמח הוא מה שתצטרכו לשלוט בו ותצטרכו לזכור כי זה יעזור לכם לשמור על הבונסאי שלכם בריא ויאפשר לכם ליהנות מהתחביב שלכם.

טיפ אחרון הוא שלא תתחיל לעבוד על שורש העץ שלך לפני הזמן המתאים לו, וכדאי להתחיל קודם עם הכתר או צמרת העץ ולרדת מטה לכיוון השורש. לעולם אל תוציא יותר משליש מהעלווה של העץ בכל זמן נתון, זוהי טעות נפוצה אולם עם הזמן המושקע בלמידה, אתה תהיה מיומן יותר בטכניקות המתאימות ותוכל למצוא את הדרכים הטובות ביותר לשיפור הגידול בונסאי.

מסקנה – נהנים מפירות התחביב החדש.

למרות שזה נראה תחביב קשה לתחזוקה, זה באמת הכל עניין של התחייבות של כמה שעות בשבוע מזמנך כדי ללמוד את היסודות. כשהצלחת להיכנס לתלם, כל השאר הופך להרבה יותר קל ולמעשה מהנה יותר. לימוד השלבים החיוניים ולא למהר זה מה שיהפוך את תחביב הבונסאי שלך לשווה כל שקל וזמן שאתה מבלה על העצים שלך.

כמה ספרים או סרטונים על גידול בונסאי לא רק יעזרו לך אלא גם יתנו לך מדריך על הדרכים הנכונות ליישם את גידול העצים שלך. כל מעט זמן המושקע בלמידה פירושו שירכשו יותר מיומנויות עם הזמן ויעניקו לכם הבנה טובה יותר של גידול בונסאי ויגדיל את יכולתכם להעריך עוד יותר את האמנות וליהנות מכל המאמצים.Source by Luvi Marie Corcuera

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved