גזעי כלבים AZ

/
/
/
64 Views

קשה למצוא את חיית המחמד המושלמת כאשר יש כל כך הרבה גזעים שונים לבחירה. השתמש במדריך זה כדי ללמוד עוד על כמה מהגזעים השונים הזמינים.

כלב אסקימוסי

האלסקן מאלמוט הוא גזע הכלבים הארקטי העתיק ביותר בעולם וגודל ככלב עבודה. הם שימשו למשיכת מזחלות כמו גם לציד. זהו כלב ידידותי שהופך לחיית מחמד משפחתית נהדרת. הם אוהבים ילדים, אבל לא אוהבים את החברה של כלבים אחרים. הם זן חכם שיכול ללמוד מהר אבל נוטים להשתעמם בקלות.

כדי לטפח את הגזע הזה תצטרך להבריש את הפרווה שלהם מדי שבוע. חלק מהחששות הבריאותיים הקשורים לגזע זה כוללים בעיות גדילה, בעיות עיניים ודיספלסיה של מפרק הירך.

כלב דם

Bloodhound, המכונה גם כלב סנט הוברט או צ'יין סנט הוברט, הוא גזע בלגי שגדל במעקב וציד. זהו אחד מגזעי הכלב העתיקים בעולם. הם בדרך כלל גדלים לגובה של בין 23 ל-27 אינץ', והם בדרך כלל שוקלים בין 80 ל-90 פאונד. יש להם מעיל חלק קצר ועמיד למים. צבעי הפרווה שלהם משתנים בין שחור ושזוף לבין אדום ושיזוף. ניתן למצוא גם כלבי דם אדומים. יש להם קפלי עור סביב הפנים והצוואר שעוזרים לאסוף ריח ולכוון אותו לכיוון האף.

כדי לטפל בגזע הזה תצטרך לשפשף את המעילים שלהם עם מגבת רטובה כמה פעמים בשבוע. גם את ציפורני הרגליים שלהם יהיה צורך לקצץ על בסיס שבועי. יש לטפל גם באוזניים שלהם על בסיס קבוע. לפעילות גופנית גזע זה זקוק לריצות יומיות והרבה זמן משחק. כדי לעורר את דעתם, מומלץ להציג משחקי מעקב. לגזע הזה יש כמה חששות בריאותיים שכדאי להיות מודעים אליהם: דיספלזיה בירך, עפעפיים הפוכים ונפיחות.

מִתאַגרֵף

הבוקסר הוא גזע גרמני שנוצר על ידי הצלבה של בולנבייסר, גזע לא ידוע, ובולדוג אנגלי. גזע זה היה במקור מאוד אגרסיבי ושימש ללחימה ופיתיון שוורים. עם זאת, עם השנים גזע זה איבד את האגרסיביות שלו והוא הפך מתאים יותר לחיי משפחה.

הבוקסר הוא גזע כלבים בגודל בינוני שגובהו בדרך כלל בין 21 ל-25 אינץ'. הם בדרך כלל שוקלים בין 66 ל-70 פאונד. המעיל שלהם קצר, חלק ומבריק. המעיל שלהם יכול להגיע במגוון צבעים ובעל מספר דפוסי סימון שונים. כמה מהצבעים הנפוצים ביותר של בוקסר כוללים לבן, ברינדה וגוון.

בריסל גריפון

הגריפון של בריסל, המכונה גם Griffon Belge, Griffon Bruxellois וגריפון בלגי, הוא גזע כלבים בלגי קטן ששימש להרוג שרצים באורוות סוסים. הבחור הקטן והמעניין הזה מתנשא לגובה של בין 7 ל-8 אינץ' ומשקלו עצום של 6 עד 12 פאונד. הם מגיעים בשני סוגים, שיער מחוספס ושיער חלק. ניתן למצוא את שתי הגרסאות עם מעילים בצבע שחור, שחור ושזוף, או אדום.

כדי לטפל בכלב הקטן הזה, תרצו להבריש את הפרווה שלו כמה פעמים בשבוע כדי למנוע מחצלות וכדי להסיר פסולת ולכלוך. בדרך כלל הם יכולים להתאמן מספיק כדי להישאר בריאים על ידי משחק בתוך הבית, עם זאת, הם גם נהנים לבלות זמן להשתובב בחוץ ולצאת לטיולים קצרים. כלב זה יצטרך להיות מאולף ואתה תצטרך להיות עקבי עם השבחים והתיקונים שלך. אם אתם מתכננים לגדל את הכלב הזה, עליכם להבין שהם מתקשים מאוד להוליד ורק כ-60 אחוז מהגורים עושים זאת. בנוסף לבעיות הרבייה, לגזע זה יש גם בעיות נשימה ובעיות עיניים.

צ'יוואווה

הצ'יוואווה הוא גזע מקסיקני שהתגלה לפני כ-100 שנה. הם כלב צעצוע שגובהו בין 6 ל-9 אינץ' והם בדרך כלל שוקלים פחות מ-6 פאונד. המעילים שלהם מגיעים בשתי וריאציות, קצרות וארוכים. המעיל הארוך רך ויכול להיות ישר או גלי. הפרווה הקצרה רכה ודחוסה. שתי וריאציות המעיל יכולות להגיע כמעט בכל צבע או שילוב צבעים.

כדי לטפל בגזע זה תצטרכו לטפח את שיערם מדי יום עבור הגרסה בעלת השיער הארוך, ולפי הצורך עבור גרסת השיער הקצר. זוהי חיית מחמד מקורה שאינה מתאימה לפרקי זמן ממושכים בחוץ. עם זאת, הם נהנים לשחק בחוץ ולצאת לטיולים קצרים. כדי לנהל את הטמפרמנט של הגזע הזה, אתה צריך ליצור אותו חברתי ולאלף אותו מוקדם. חלק מהחששות הבריאותיים הקשורים לגזע זה כוללים בעיות בפיקת הברך, בעיות עיניים ובעיות קנה הנשימה.

ספרינגר ספנייל אנגלי

ספרינגר ספנייל אנגלי, המכונה גם נורפולק ספנייל, הוא גזע בריטי הידוע כגזע הספנייל העתיק בעולם. הם פותחו במקור ככלב ציד. שמם נובע מהצעדים הקפיציים שהם עושים בעת הציד. היום גזע זה עדיין משמש ככלב ציד, עם זאת, הם גם מהווים חיית מחמד משפחתית נהדרת אם מאומנים ומתרועעים כראוי.

ספרינגר ספנייל אנגלי דורש טיפוח קבוע כדי לשמור על פרווה מבריקה ונקייה. סוג המברשת הטוב ביותר לשימוש על המעיל הרך שלהם הוא מברשת זיפים קשיחים. הרחצה צריכה להיעשות רק כאשר הם צריכים את זה. גזע זה גם צריך הרבה פעילות גופנית. טיולים ארוכים והרבה זמן משחק בחצר או בפארק מגודר בכל יום ישמרו אותם בריאים, מאושרים וללא צרות.

פוקס טרייר (חלק)

הפוקס טרייר (חלק) הוא כלב קטן וחמוד שמקורו באנגליה כצייד שרצים. גזע זה היה מקובץ עם ה-Wired Fox Terrier עד שנת 1984 כאשר הוא הוקם כגזע ייחודי משלו. כיום גזע זה עדיין משמש לציד שרצים, עם זאת, הוא משמש גם כחיית מחמד משפחתית.

הפוקס טרייר החלק הוא גזע שובב ואנרגטי שאוהב לשחק עם ילדים. אם יש לך חיות מחמד אחרות במשפחה שלך גזע זה עלול לרדוף אחריהם, במיוחד אם הם קטנים כמו חתולים. והם עשויים לנסות לקחת את התפקיד השולט אם יש לך כלבים אחרים. כדי לשמור אותם מאושרים ובריאים הם יצטרכו הרבה פעילות גופנית, הרבה גירוי נפשי, והרבה תשומת לב. הם אינטליגנטים ומגיבים היטב לאימוני צייתנות, עם זאת, יש להם רצף עיקש שעלול למנוע מהם להגיע אליך כשאתה מתקשר אליהם, במיוחד אם הם נהנים.

פוקס טרייר (חוט)

פוקס טרייר (Wire), הנקרא גם Wire Fox Terrier, הוא גזע בריטי שפותח עוד במאה ה-19 כצייד שרצים. גזע זה ככל הנראה מוצא מהביגל, שרופשייר וצ'שייר. כיום, גזע כלבים פעיל מאוד זה משמש גם כחיית מחמד משפחתית וגם כצייד שרצים.

הכלב הקטן הזה מתנשא לגובה של כ-15.5 סנטימטרים ומשקלו בין 16 ל-18 פאונד. יש להם שיער חוטי קצר שנותן להם מראה מפואר. המעיל שלהם צריך להיות לבן בעיקר עם סימנים שזופים ו/או שחורים. הכלב הזה הופך לחבר נהדר למשחק לילדים. עם זאת, תרצו להיזהר עם אילו חיות מחמד אחרות אתם מצמידים את הכלב הזה מכיוון שיש לו נטייה לרדוף אחרי כל דבר שהוא קטן ממנו.

גרייהאונד

הגרייהאונד הוא גזע מצרי ששימש במקור לציד זאבים, חזירי בר וצבאים. גזע זה היה קשור במקור לאצולה ואזרחות ברמה גבוהה. כיום גזע זה משמש למרוצים, לציד ולבעלי חיים.

הגרייהאונד הוא כלב אתלטי גבוה שגובהו בין 27 ל-30 אינץ' ומשקלו בין 60 ל-70 פאונד. בדרך כלל יש להם פרווה קצרה וצמודה שמגיעה במגוון צבעים, כולל: רב צבעים, לבן, כחול, ברינדה, שחור ואדום. הכלב הזה הוא באמת ענק עדין שהוא נהדר עם ילדים. מכיוון שהם גודלו ככלבי ציד, יש להם אינסטינקט טבעי לרדוף אחרי כל דבר קטן יותר, כך שהם לא יכולים להיות חברי הבית הטובים ביותר עבור חיות מחמד קטנות.

פולי

הפולי, הנקרא גם הפולי, הפולי ההונגרי וכלב המים ההונגרי, הוא כלב רועים שמקורו בהונגריה. זהו כלב בגודל בינוני שגובהו בין 14 ל-19 אינץ' ומשקלו בין 20 ל-40 פאונד. יש להם פרווה חיצונית מדובללת ועמידה בפני מזג אוויר ומעיל תחתון צמרירי רך. הצבע שלהם בדרך כלל כהה למדי. הצבעים הנפוצים ביותר שנמצאים בגזע זה כוללים שחור, חלודה כהה, אפור ומשמש.

סיליהאם טרייר

סיליהאם טרייר, הוא גזע טרייר שמקורו בוויילס. גזע זה התפתח ככל הנראה מחציית צ'שייר טרייר, קורגי וולשי, דנדי דינמונט טרי, ווסט היילנד טרייר ופוקס טרייר. זהו כלב קטן שגובהו רק כ-12 סנטימטרים והוא שוקל בין 18 ל-20 פאונד. יש להם פרווה דומה לטרייר הסקוטי, עם זאת, צבעי הפרווה שלהם מעט שונים. ה-Selyham טרייר מגיע בגוונים של לבן, לימון, כחול, גירית, שחור וחום.

ויסלה

הוויזלה, הנקראת גם ה-Vizsla ההונגרית, ה-Magyar Vizsla, Drotszoru Magyar Vizsla, וה-Hungarian Pointer, היא גזע כלבי ספורט הונגרי. הם כלב בגודל בינוני שגובהו בין 22.5 ל-25 אינץ' ושוקל בין 48.5 ל-66 פאונד. יש להם מעיל ישר קצר שמגיע בצבע אדום חום. עקבות לבנים על החזה והרגליים שלהם שכיחים. הוויזלה הוא כלב טבע מתוק עדין וסובלני. הם מהווים כלב משפחה ובן לוויה נהדר, כמו גם כלב ציד נהדר.

וויפט

הוויפט הוא גזע בריטי שנוצר על ידי חציית הגרייהאונד עם מגוון גזעי טרייר. הכלב הזה שימש במקור כצייד עכברים וצייד שרצים, אולם הם התפרנסו גם במירוצי הכלבים. כיום הכלב הזה משמש גם לציד וגם כבן לוויה.

הוויפט הוא כלב כלב שגובהו בין 17 ל-20 אינץ' ומשקלו כ-28 פאונד. יש להם מעיל קצר ועדין שמגיע במגוון צבעים ודוגמאות. כשאתה מסתכל על הכלב הזה הם נראים בדיוק כמו גרייהאונד מיניאטורי.

יורקשייר טרייר

יורקשייר טרייר, הוא גזע כלבי צעצוע שמקורו בבריטניה הגדולה. הם שימשו במקור ככלב ברכיים ואביזרי אופנה על ידי האצולה הוויקטוריאנית. מומחי כלבים רבים מאמינים שגזע זה נוצר על ידי חציית סקיי טרייר, קליידסדייל טרייר, מנצ'סטר טרייר, פייזלי ומלטזי.

יורקשייר טרייר הוא קטנטן וגובהו רק בין 6 ל-9 אינץ' ומשקלו בין 3 ל-7 פאונד. יש להם מעיל משי ארוך ומגוון. כחול פלדה ושיזוף הם גוונים נפוצים שנמצאים במעיל שלהם.Source by Sarah Freeland

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.mhantena.com All Rights Reserved