אופנות שונות – סגנונות אופנה אלטרנטיביים

/
/
/
24 Views

לבוש היה תמיד, מאז שהאדם התחיל להתעטף בפרוות חיות שונות, אמירה מסוג מסוים. אופנה, כסגנון שזכה לפופולריות ולמעט על ידי רבים בימינו המודרני, רק העמיק את חשיבות ההצהרה הזו. בחירה בסגנון כזה או אחר נתנה לאנשים בכל התרבויות דרך להביע את עצמם, וכיוון שתמיד הייתה אופנה שאחריה רוב החברה, הייתה אחרת, אי שם מאחור, שלילה ודוחה אותה.

סגנונות אופנה אלטרנטיביים קרובים מאוד לז'אנרים מוזיקליים של מה שמתויג גם כ"אלטרנטיבי", כמו רוקנרול, פאנק, גותי, הארדקור וכל הזנים שעלו מאלה. נושאים חברתיים ותרבותיים רבים מובאים על ידי שיוך תת-תרבות עם סוג של מוזיקה וצורת לבוש, כגון הכחשת סטטוס קוו של מעמדות, מדיניות ממשלתית, חלוקת כוח ומדיניות זהות שהרוב זכה לפופולריות. זהות, למעשה, היא ההיבט החשוב ביותר של אופנה אלטרנטיבית וכגילום שלה, היא יצרה מגוון של סגנונות, כדי להראות את אותו מגוון של דעות, אי שביעות רצון, או דחיית הערכים המסורתיים שתמיד משתנים בצורתם אך יציבים במבנה באופנת המיינסטרים.

דימיון מחדש של הזהות של האדם הוא תהליך שמלווה בשינויים במראה האישי ובדרך כלל התקרבות לערכים של תת-תרבות המציעה לפרט ראייה טובה יותר של החברה. ערכים אלה משתקפים במוזיקה, בבגדים ובאביזרים. בהשפעת אופנת וינטג' ורטרו, סגנונות לבוש, צורות של אמנות חזותית ומיצג, עמדות אישיות כלפי מושגים כמו אינדיבידואליות, צרכנות, מבנים חברתיים על התנהגות ושיקולים של זמינות ותועלתנות, לרוקנרול ולפאנק היה בסיס חזק מאוד לעמוד על כאשר ביקורת חברתית דרך לבוש הפכה לחלק בלתי נפרד מהז'אנרים.

מאז שנות ה-50 וה-70 שהיו שנות המפנה, סגנונות הרוקנרול והפאנק הלכו והתרבו ברבים, והביאו לנו גותי, סייבר גותי (ועוד זנים של אופנה גותית שהיא עדיין אחת התנועות האלטרנטיביות החזקות ביותר ביצירת חדשות תפקידים וזהויות מגדריות וגבולות חברתיים), תעשייתי (מושפע מאוד ממדי צבא), ביטניקים, מטאל, הווי מטאל, גלאם מטאל (ותת-ז'אנרים רבים של מוזיקת ​​מטאל שיש לה סט משלהם של סגנונות לבוש), Hippie, Riot grrrl, Lolita , Mod, Ero kawaii (והרבה, הרבה, הרבה סגנונות מושפעים יפניים עם השפעה חזקה על אופנה מערבית, אלטרנטיבית ומיינסטרים, כמו אריסטוקרט גותי אלגנטי), ועוד רבים. אינדיבידואליות היא חלק חשוב מאופנה אלטרנטיבית, אבל תמיד יש דפוסים (אחרת לא היינו קוראים לזה אופנה), ואפילו לאופנה פאנקית, כצורה קיצונית של דחיית מערכת חברתית באמצעות תסרוקות, פירסינג, בגדים קרועים וכו' יש מבנה מסוים שיכול למעט כל מי שרוצה להצטרף אליו.

ככל שהסגנונות משתנים, ואנחנו הולכים רחוק יותר בזמן מהמקורות של ז'אנרים מוזיקליים שהביאו לנו אופנה חדשה, ברור שהם עדיין כאן, ללא קשר למגדר, מעמד, גיל או תרבות, משנים ונותנים לאנשים קול חזק יותר לומר "אנחנו שונים, ואנחנו רוצים יותר".Source by Luka Govednik

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved