אוסקר דלה רנטה – מעצב אופנה דומיניקני מפורסם

/
/
/
44 Views

אוסקר דה לה רנטה נולד ב -22 ביולי 1932 בעיר סנטו דומינגו, הרפובליקה הדומיניקנית, והוא אחד ממעצבי האופנה המובילים בעולם.

דה לה רנטה, נולד בתור אוסקר אריסטידס רנטה פיאלו, הוא בן לאב פורטוריקני ולאם דומיניקנית. כשמלאו לו 18 עבר לספרד להמשך לימודיו. הוא למד באקדמיה של סן פרננדו בעיר מדריד ולמד ציור. לאחר מכן פיתח את התשוקה שלו לעיצוב אופנה והחל לעשות סקיצות עבור בתי אופנה מפורסמים בספרד. זה סלל את הדרך להתלמדותו לכריסטובל בלנסיאגה, שנחשב לסופר הספרדי הפופולרי ביותר. כשדה לה רנטה עבר לפריז, הוא עבד אצל אנטוניו קסטילו בתור עוזר הקוטור שלו.

בשנת 1963, נקרע בין בחירת עבודה כמעצבת לאליזבת ארדן או עיצוב בגדים, נעליים ואביזרים מוכנים ללבישה לכריסטיאן דיור בניו יורק, הוא מבקש את עצתו של העורך הראשי של מגזין "ווג" דיאנה. ורילנד. במטרה שלו ליצור לייבל משלו כדי להרוויח כסף, ורילנד יעץ לדה לה רנטה לעבוד במקום זאת עבור אליזבת ארדן, מהסיבה שעם ארדן הוא יכול לבנות את המוניטין שלו בתעשיית האופנה מהר יותר; מכיוון שארדן אינה מעצבת ולכן היא תקדם את עבודתה של דה לה רנטה. דיאנה ורילנד הוסיפה שאם יבחר לעבוד עבור דיור, הוא תמיד יישאר צל לשמו של דיור.

לפיכך, בשנת 1963, דה לה רנטה החל לעבוד עבור אליזבת ארדן בעיר ניו יורק. שנתיים לאחר מכן, הוא יצר תווית מוכנה ללבישה משלו. במהלך השנים, הוא זכה בפרסים רבים, כולל פרס מפעל חיים של CFDA (1990) ומעצב בגדי השנה של CFDA (2000). בהגדרה מראש, אוסקר נחשב לאחד ממעצבי האופנה החיה והמטענים בעולם.Source by Pollux Parker

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.mhantena.com All Rights Reserved